Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPALANIE 10 l/100 pomocy


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem a mianowicie moje Audi 1,9 TDI pali ok 10 litrów w mieście jeździłem nim dla testów jak "niedzielny kierowca" nie przekraczałem 2,2 tyś obrotów i spalił 6,9 litra widomo jazda na klimie w te upały......zmieniłem oprogramowanie w V-techu i z 90-tki mam 115 kucy tylko ze przed tym tez tak palił....przepywomierz mam nowy orginalny, filtr paliwa również co jeszcze?? co może byc nie tak bo z tego co mi sie wydaje to na baku ok 60 litrów powinienem zrobić w miescie minimum ok 800-900 km. Pomóżcie moze macie jakies pomysły co jest grane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: zrobiles soft zamaist zajac sie tematem ogromnego spalania ...

ehhh ta rzadza mocy zakrywa oczy rozsadku ... ;-)

ciezko cos powiedziec .... moze wtryski zdychaja ,moze gdzies ci to paliwko ucieka, moze jednak ten przeplywomierz nie jest sprawny ... a jak z diagnoza Vag'iem podczas jazdy ... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 115 to samym winodowsem ci zmienili czy coś skrobałeś z mechaniki, i jakie koszta takiej przyjemności, a spalanko to jak na 3.0 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze czujnik temperatury masz padniety i dlatego tak Ci ciagnie paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.......zostawiłem autko w v-techu a co robili?? nie mam pojecia zmieniali najprawodpodobniej samo oprogramowanie:) Przepływomierz na bank jest sprawny. Wiem że mi sprzęgło wiskotyczne padło i jutro jadę wymienić....zobaczymy co dalej bo troszkę mnie to drażni spalanie :) w końcu tdi miało być oszczędne .......

z mechaniki nic nie kombinowałem ale mam zamiar wsadzic nowe wtryskiod 110-tki.

Temperatura?? hm jutro sie okaże jadę do serwisu Audi zobaczymy co mi powiedzą....

koszta zmiany oprogramowania to .....ok 1000 zł

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze Ci boxa wsadzili.Znając życie to nie masz 115KM bo hamownia vtechu znana jest z tego , że pokazuje bardzo optymistyczne wyniki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 115 sprawdzałem na innej hamowni.....boxa tez nie mam :) napewno zmienione oprogramowanie z zapowiedzia tego jak zmienia wtryski na te od 110-tki to zrobią korekte free......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zebys podjechał do TTC(ul.Ciepłownicza) i tam chłopaki zobacza co porobili we v-techu,podłącząm laptopa i wyjdzie z worka szydło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie Autko stoi na serwisie , wymiana sprzegła , wisco, oleje itd mają podpiąc kompa i popatrzyć co i jak może czujnik temepratury daje w d.... odbiorę wieczorem to zobacze jak bedzie coś nie tak to podjade na ciepłownicza w poniedziałek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze to nie v-tech ci to zrobil bo mialem tam jechac z swoja niunia teraz to juz nie wiem czy chce moze godula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam taką nadzieję ze to nie wina V-Techu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze to nie v-tech ci to zrobil bo mialem tam jechac z swoja niunia teraz to juz nie wiem czy chce moze godula

Jedz do TTC,znaja sie na rzeczy,znam 4 samochody które zrobili i wszyscy są przezadowoleni tu masz link www.ttc.pl

[ Dodano: 2006-08-04, 14:57 ]

Jak narazie Autko stoi na serwisie , wymiana sprzegła , wisco, oleje itd mają podpiąc kompa i popatrzyć co i jak może czujnik temepratury daje w d.... odbiorę wieczorem to zobacze jak bedzie coś nie tak to podjade na ciepłownicza w poniedziałek :)

Musisz wczesniej zadzwonic i sie umówic-to nie mcdonald :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana sprzęgła, łożyska przód , wiskoza, wymiana klocków przód tył nowe tarcze, łączniki stabilizatora ,wymiana olejów itd wiec im zeszło :( odbieram jutro wiec pewnie ok wtorku coś bede wiecej wiedział na temat spalania......czujnik temperatury tez był zwalony......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jesli go wymieniął a koszt jego wymiany nie jest duzy( max 50 zł + wymian która jest łatwa jak drut) spalanko powinno wróci do normy, a w momencie gdy autko zacznie normalnie palic czyli 3-4 litry mniej szybko sobie odbijesz jego wymiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że spalanie będzie na pozomie ok 6-7(max) litrów ON......bo juz nie mam siły i nerwów.....wrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie spadło po wymianie wiskozy.....ale spadło na ok 8-8,5 litra w miescie (zalałem bak do pełna zrobiłem 150 km i zatankowałem go jeszcze raz no i tak wyszło) trasy nie wiem choć byłem na spocie w katowicach ostatnio no ale autostrada przepisowo raczej nie jechałem....jade teraz na wakacje do bułgarii wiec wyjdzie wszystko w "praniu" ile faktycznie spala.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...