Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zmiana skrzyni na 6 stopniowa manualna w audi b5


notorious

Rekomendowane odpowiedzi

hej

Mam a4 b5 silnik ADR 125 kucy.. drazni mnie skrzynia 5 stopniowa:/ mozna zrobic przeszczep na 6?

Co Ci takiego w niej przeszkadza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie wkurzają krótkie przełożenia skrzyni w audi jedna wielka porażka wysokie obroty na 5 = hałas i wyższe spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie wkurzają krótkie przełożenia skrzyni w audi jedna wielka porażka wysokie obroty na 5 = hałas i wyższe spalanie

kupiles 1.6 i zdziowiony ze krotkie biegi to zaloz sobie skrzynie od diesla wtedy bedziesz mial przy 6tys obrotow na 5 biegu kolo 300km/h :decayed: masz taka skrzynie bo masz c**jowy motor i dluzszej skrzyni nie pociagnie to proste...

skrzynie masz dostosowana do silnika zeby mial jakies przyzwoite osiagi

co myslisz ze w BMW sa dluzsze skrzyni w 1.6? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1.8T jest bankowo dłuższa skrzynia ale na tej skrzyni auto Ci praktycznie nie pojedzie :confused4: z tego co się orientuje to w skrzyni 1.8T przełożenia są bardzo podobne jak w skrzyni do silnika 2.8.

Także pomysł zmiany na taką skrzynie nie jest za dobry. Może skrzynia 6 biegowa od 1.8T coś by pomogła ale po pierwsze ciężko taką dostać a po drugie ceny są straszne za taką skrzynie :(

Jako ciekawostkę mogę powiedzieć że gdzieś kiedyś gdzieś czytałem że ludzie którzy się ścigają na ćwiartkę wkładają do 1.8T skrzynie od 1.8 żeby lepsze czasy wykręcać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaby silniczek, maly moment, wiec skrzynia musi miec odpowiednia charakterystyke. zamiana na 6-biegowa to strata pieniedzy.

no chyba, ze jezdzisz tylko.... z gorki :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie z gówna bata nie ukręcisz ... :kwasny:

Taniej wyjdzie sprzedać samochód i kupić z mocniejszym silnikiem, który wcale więcej nie będzie palił ... a powiem nawet, że przy konkretnej jeździe może być oszczędniejszy ...

Wstawisz dłuższą skrzynię to już w ogólne nie będzie to jeździło choć V-Max będzie większy ...

Wstawisz krótką to będzie to już lepiej przyspieszało ale V-Max będzie mniejszy a w rezultacie wyjdzie na to że będzie to wyło jak kosiarka przy 100 km/h lub pokrewnych w zależności właśnie od przełożeń na skrzyni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...