Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak homologacji butli


źrebak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zakupiłem w tamtym roku JEEPa od kolegi z naszego forum. Jeep ma wbity gaz w dowód, nie mam jednak zaświadczenia o legalizacji butli, a bez tego nei chcą zrobićprzeglądu.

Co w takiej sytuacji zrobić?

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić przegląd butli, ale jak dobrze pamiętam dają tylko zaświadczenie na 5 lat lub wymienić butle na nową wtedy jest 10 lat spokoju. Trzecie rozwiązanie: wymontować układ gazowy, pojechać do diagnosty, wyda zaświadczenie o demontażu, jedziesz do wydziału komunikacji, wykreślają wpis z dowodu, jedziesz do diagnosty i robisz przegląd. Przerabiam właśnie ten temat z taty autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuacje ale u mnie na szczęście wszystko obyło się bez kosztów... musisz podjechać w miejsce gdzie legalizują gaz... póżniej do diagnosty .Na stacji zaplacisz161 zł za diagnostyke auta i gazu,a za badanie butli to zalezy od samej butli i od oprzyżądowania.Normalny koszt to 250 do 350 zł,a jeżeli butla ma zamontowaną w sobie pompe to koszt od 400 do 450 zł.Butle można wymontować samemu i do nich zawieść to wtedy mniejszy koszt... reszta tak ja koledzy wyżej pisali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zakupiłem w tamtym roku JEEPa od kolegi z naszego forum. Jeep ma wbity gaz w dowód, nie mam jednak zaświadczenia o legalizacji butli, a bez tego nei chcą zrobić przeglądu.

Co w takiej sytuacji zrobić?

Rafał

Jeżeli zagineły dokumenty to jak koledzy piszą duplikat około 50zł , jeżeli w ogóle brak papierów to musisz zrobić homologacje i teraz w zależności kiedy butla została wyprodukowana ( ważność homologacji to 10l od daty produkcji , NIE montażu ) koleś spisuje numery i robi homologacje w zależności ile już butla ma lat .Jeżeli chcesz zrobić homologacje na 10l to butla do wyjęcia i musi być zrobiona próba ciśnieniowa.Może być też tak że butla nie posiada żadnej nabitej homologacji w tedy nadaje się na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...