Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Niepokojący dźwięk


DareQ

Rekomendowane odpowiedzi

Adaho a czy Ty wkońcu wymieniłes turbawke na nowa?? Bo czytam w koncu ze nie??

nie wymianiałem - turbo jest OK. Tak jak napisałeś dzwoni mi łożysko w sprężarce KLIMY nie Turbiny :cool1:

do wywalenia mamy katalizatory i tyle. Są zapchane i to jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po pałowaniu autka na ultimate mam dwa efekty: 1. szuranie przeniosło sie na ciut niższe obroty (1600) 2. jest mniej słyszanlne wrecz nie słyszalne, nie ma go przy przegazowywaniu bez jazdy jest czasami przy jeździe. Poćwiczę to jeszcze torche i zobaczymy, narazie jestem zadowolony tylko spalanie skoczyło do 9-10l. Zmieniłem też wężyki od próżni na nowe 5zł/mb. Przydałoby się móc mierzyc ciśnienie przed katem byłaby odpowiedz czy tu się coś dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Dzisiaj zrobiłem delikatny remącik katalizatorka to znaczy przedmuchałem go. Teraz jest bielutki i czyściutki ,ale przykre jest to że ten cholerny dzwięk dalej jest. Także panowie wydaje mi się że wymiana go na nowy nic nie pomoże bo dzwięk dalej zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to caly misterny plan padł. U mnie tez dzwiek powrócił po tym jak wróciłem do normalnej jazdy, jest troszkę mniej słyszalny ale jest. Przypuszczam ze poprawa wynika tylko z n75. Przychodzi mi jeszcze na mysl vacum pompa moze ona cos miesza?? Co o tym sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. a może sprawdzcie czy wszyscy macie taki sam dźwięk? najlepiej jest to słyszalne jak się siedzi w aucie i otworzy drzwi pasażera. lekka przygazówka tak do 2000 obr. mi się wydaje że to na 100% coś z turbiną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat chyba wyczerpany - zaczynacie się kręcic w kółko

Dajcie sobie spokój Panowie - dzwięk mam od ponad roku i nic się nie dzieje. Jak sie komuś wkońcu cos wysypie a po naprawie go nie będzie to ładnie napiszemy co i jak.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uwazam. Na taki dzwiek najlepsze jest podkrecenie radia - wtedy nic nie slychac :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uwazam. Na taki dzwiek najlepsze jest podkrecenie radia - wtedy nic nie slychac :tongue4:

:good::decayed: mi pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kgluch vacuum pompa na bank nie, ja wymienilem swoja ( z innego powodu) a dzwiek jak by tak jest nadal. I zdecydowanie zgadzam sie z adaho, nie krecmy sie w kolko i nie szukajmy dziury w calym bo poniektorzy juz prawie pol silnika wymienili i dzwiek dalej im pozostal a kaski mniej przy du....ie. a wcale bym sie nie zdziwil jakby ktos cos przypadkowo wymienil i dzwiek by zniknal :polew: :polew:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kgluch vacuum pompa na bank nie, ja wymienilem swoja ( z innego powodu) a dzwiek jak by tak jest nadal. I zdecydowanie zgadzam sie z adaho, nie krecmy sie w kolko i nie szukajmy dziury w calym bo poniektorzy juz prawie pol silnika wymienili i dzwiek dalej im pozostal a kaski mniej przy du....ie. a wcale bym sie nie zdziwil jakby ktos cos przypadkowo wymienil i dzwiek by zniknal :polew: :polew:.

:good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. problem dalej jest :wink4: :wink4: :wink4: :wink4: :wink4: ale traktujemy go jakby go nie bylo, bo jak narazie nie ciagnie za soba zadnych konsekwencji i ludzie jezdza z tym rok i dluzej. generalnie czekamy jak ktos przypadkowo odkryje co to jest ??? :wink4: :wink4: :wink4::polew::naughty: :naughty: moze ktos kiedys jakas srubke wymieni :tongue4::wink4: :wink4: i niedobry :wink4: odglso odejdzie na zawsze hehehe :polew: :polew:. czekamy na CUD :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ja jestem osamotniony z tym żęcholeniem.

Auto mam od ok. 8 m-cy.

Występuje tylko podczas jazdy,czasami głośno, czasami prawie nic,( spadek obrotów: 2000-1500),

na postoju cisza.

Dźwięk dokładnie jak w pierwszym poście.

Dobiega gdzieś z okolicy turbo-katal.

Podumałem i wybiorę się na hamownię i podczas obciążenia posłucham...

Nadzieję trzeba mieć. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ja jestem osamotniony z tym żęcholeniem.

Auto mam od ok. 8 m-cy.

Występuje tylko podczas jazdy,czasami głośno, czasami prawie nic,( spadek obrotów: 2000-1500),

na postoju cisza.

Dźwięk dokładnie jak w pierwszym poście.

Dobiega gdzieś z okolicy turbo-katal.

Podumałem i wybiorę się na hamownię i podczas obciążenia posłucham...

Nadzieję trzeba mieć.

Napisz nam o wynikach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...