Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Niepokojący dźwięk


DareQ

Rekomendowane odpowiedzi

jak sie nie dba o turbine to i nowa w nowym aucie pewnie nie wytrzyma do końca gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i panowie u mnie problem rozwiazany :decayed: no moze w 70 %, ale zawsze cos...na wolnych obrotach juz ten dzwiek jest wogole niesłyszalny a podczas jazdy to musi byc bardzo obciazony tzn np 50 na 4 biegu, a tak sie przeciez nie jezdzi :wink4: Szukałem i szukałem co to moze byc, ale na logike biorac po odłączeniu od gruszki wezyka dzwiek zanikał, wiec stwierdziłem ze cos na bank w turbinie, wczesniej oczywiscie podmieniłem n75, nowe wezyki podcisnieniowe, egr i takie tam, i postanowiłem rozebrac turbine :evil: Troche mnie poniosło ale polak potrafi, a ze sie nudziłem w domu to miałem co robic. Wyczysciłem całągeometrie bardzo dokladnie, poskladalem, dwa wieczory roboty i dzwieku nie ma :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczysciłem całągeometrie bardzo dokladnie, poskladalem, dwa wieczory roboty i dzwieku nie ma :>

Witam, ciekawe czy pomoże na dłuższą metę. Jezeli dziek powroci to proszę daj znac. Ja zbierałem sie takze za to ale mając wszystko odkręcone poddałem się przy przewodzie olejowym. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakn mi tez ciut nerwow zjadl...ale da sie przezyc...liczylem sie z tym..nowy w aso 120zł tak ze nie majtek..trzeba tylko dobry klucz miec oczkowy zeby przytrzymac ten kruciec przy samej turbinie...no i oczywiscie napuscic go jakims srodkiem wczesniej,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany pełne wspułczucie ja posiadam wersje 2004 mam nadzieje że moja turbina jeszcze troche pociągnie . A tak na marginesie czy turbina w a4 to jakas słaba strona ???[br]Dopisany: 05 Luty 2009, 22:38_________________________________________________rany pełne współczucie ja posiadam wersje 2004 mam nadzieje że moja turbina jeszcze trochę pociągnie . A tak na marginesie czy turbina w a4 to jakaś słaba strona ???

Turbia GT1749VA z końca 2004 jest produkcji rumuńskiej. Mają one bardzo kiepską jakość w porównaniu do tych produkowanych we Francji czy we Włoszech. Do tego dochodzi przewężany wałek i seryjna podatność na mocne over boosty. Mamy więc przepis na odlatujące jak ptaki turbiny :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do wymiany N75 czy ktos moze mi podac nr N75 dla b6 AWX ? dzieki. Po wymianie napisze czy pomoglo czy dzwiek dalej pozostal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N75 8EO 906 627 C ja mam z literka 'C' to zalezy w ktoeym roku autko bylo wyprodukowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N75 8EO 906 627 C ja mam z literka 'C' to zalezy w ktoeym roku autko bylo wyprodukowane

ale też powinien pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N75 8EO 906 627 C ja mam z literka 'C' to zalezy w ktoeym roku autko bylo wyprodukowane

ale też powinien pasować

no nie do konca. inna wtyczka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0906627A ten numer n75 jest do autek z koncowka vin'u do 8E-2-450 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i panowie u mnie problem rozwiazany :decayed: no moze w 70 %, ale zawsze cos...na wolnych obrotach juz ten dzwiek jest wogole niesłyszalny a podczas jazdy to musi byc bardzo obciazony tzn np 50 na 4 biegu, a tak sie przeciez nie jezdzi :wink4: Szukałem i szukałem co to moze byc, ale na logike biorac po odłączeniu od gruszki wezyka dzwiek zanikał, wiec stwierdziłem ze cos na bank w turbinie, wczesniej oczywiscie podmieniłem n75, nowe wezyki podcisnieniowe, egr i takie tam, i postanowiłem rozebrac turbine :evil: Troche mnie poniosło ale polak potrafi, a ze sie nudziłem w domu to miałem co robic. Wyczysciłem całągeometrie bardzo dokladnie, poskladalem, dwa wieczory roboty i dzwieku nie ma :>

To ja już nic nie rozumie, wcześniej chłopaki pisali że wymieniali turbo na nowe - a dźwięk pozostawał.

Więc w jaki sposób czyszczenie turbiny miało pomóc??

Czyż by nowa z półki była tak mocno zakurzona że wadliwie pracowała :mysli::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaho mówił ze u niego wymiana turbiny pomogła...U mnie czyszczenie pomogło wiec nie wiem..Wiem ze u mnie dzwieku nie ma...W tym watku były juz rozne historie ze np poduszki pomogły tzn ich wymiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak mi wymienili turbinę też pomogło ale na jakiś tydzień, potem hałas znowu wrócił, ale w poniedziałek jadę zakładać inną w ramach gwarancji, zobaczymy. Ostatnio przeglądałem sobie else i znalazłem w opisie demontażu silnika coś co nazywa się rezonator, a w etce znalazłem coś co nazywa się tlumik i chyba znajduje się pod filtrem powietrza, może to ma jakieś znaczenie, podobno ten tłumik jest do równoważenia ciśnienia w układnie doładowania, zdjęcie z etki:

tlumik.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że coś się wyklarowało :chytry:

znalazłem w opisie demontażu silnika coś co nazywa się rezonator

Już dawno o tym pisałem !

To ustrojstwo znajduje się pod prawym błotnikiem!

W przegrodzie silnika na dole po lewej (stojąc przed autem) odchodzi wąż pod błotnik.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy wymiana/naprawa cos daje? zanika dzwiek ? bo nie wiem czy n75 wymieniac, czy jest sens

a czy n75 ma jakis wpyw na moc? Jakos dziwnie mi sie wydaje ( chyba ze sie przyzwyczailem ) ze na 3 biegu wczesniej miał większego kopa, zmiana N75 cos pomoze? vaga nie mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak mi wymienili turbinę też pomogło ale na jakiś tydzień, potem hałas znowu wrócił, ale w poniedziałek jadę zakładać inną w ramach gwarancji, zobaczymy. Ostatnio przeglądałem sobie else i znalazłem w opisie demontażu silnika coś co nazywa się rezonator, a w etce znalazłem coś co nazywa się tlumik i chyba znajduje się pod filtrem powietrza, może to ma jakieś znaczenie, podobno ten tłumik jest do równoważenia ciśnienia w układnie doładowania, zdjęcie z etki:

Wyciagalem ten tłumik i zaslepilem ta rure co do niego wchodzi.. to nie pomogło..CZYSZCZENIE TURBINY pomogło... sprobujcie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...