Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Niepokojący dźwięk


DareQ

Rekomendowane odpowiedzi

Licznik licznikiem ale powiem szczerze że śledzę ten watek już kawałek czasu i jestem pod wrażeniem że tyle osób z konsultacjami ze sporą liczbą mechaników nikt nie potrafi jednoznacznie stwierdzić;) Chyba najczęściej padającą odpowiedzią była turbina, zawór i radio:) no nic miejmy nadzieję, że się to wyjaśni. Bo w sierpniu jadę na Chorwację Audiczką i chce być Jej pewny:) Ja obstawiam regeneracje turbinki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik licznikiem ale powiem szczerze że śledzę ten watek już kawałek czasu i jestem pod wrażeniem że tyle osób z konsultacjami ze sporą liczbą mechaników nikt nie potrafi jednoznacznie stwierdzić;) Chyba najczęściej padającą odpowiedzią była turbina, zawór i radio:) no nic miejmy nadzieję, że się to wyjaśni. Bo w sierpniu jadę na Chorwację Audiczką i chce być Jej pewny:) Ja obstawiam regeneracje turbinki..

to jest na 100% turbina. u mnie dźwięk znika jak odłaczę ten przewód od gruszki turbiny. tyle tylko że za chwilę turbo łapie notlaufa i muszę z powrotem założyć ten przewód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powtarzam po raz kolejny...Regeneracja nie pomoze..u mnie zalatwila sprawe regulacja sztangi turbiny, ale trzeba z tym ostrożnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powtarzam po raz kolejny...Regeneracja nie pomoze..u mnie zalatwila sprawe regulacja sztangi turbiny, ale trzeba z tym ostrożnie

mogę potwierdzić i dodam żeby sie upewnić że "ten dźwięk" dochodzi z turbiny wystarczy ściągnąć wężyk z gruszki.

widocznie na kierownicach turbiny robią się jakieś luzy które trzeba korygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej SZURANKO wydobywa się z naszych turbinek :cool1:

nie zamykajcie tego tematu bo na pewno wcześniej czy później ktoś z nas wymieni turbinkę i będziemy mieli pewność 100% :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej SZURANKO wydobywa się z naszych turbinek :cool1:

nie zamykajcie tego tematu bo na pewno wcześniej czy później ktoś z nas wymieni turbinkę i będziemy mieli pewność 100% :hi:

turbo juz kilka osob wymienilo i tez nie pomoglo?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie za drugim razem pomogło :P pierwszy raz po wymianie turbinka była cicha przez jakis tydzien, pozniej wymienili mi na gwarancji na drugą i narazie jakies prawie dwa miechy nie slychac tego dzwieku, jedynie turbinke słychac jak sie wkreca, ale to podobno norma, ale tak jak pisał wcześniej Lukaszxxx regulacja sztangi powinna w wielu przypadkach pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś na początku zimy bylo delikatnie słychać a teraz jest już tak że nawet jak przyspieszam 1600-2000 obr to szuranie daje czadu :polew: Jak wróci autko rodziców daje swoją turbafke do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym tygodniu byłem u mistrza Rogalottiego :kox:, mały sofcik poleciał :naughty: oczywiście został ruszony temat dźwięku wydobywający się z suszareczki, Witek powiedział, że to piczy włos :polew: i olać to. Olewam więc i pogłaszam radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym tygodniu byłem u mistrza Rogalottiego :kox:, mały sofcik poleciał :naughty: oczywiście został ruszony temat dźwięku wydobywający się z suszareczki, Witek powiedział, że to piczy włos :polew: i olać to. Olewam więc i pogłaszam radio.

na programach to może i on się zna, ale na mechanice z tego co widzę to nie za bardzo. :wallbash:

życzę Ci żeby po tym programie i olaniu tematu nie rozleciała Ci się suszara :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że Rogal zna się bardziej na programach niż na mechanice, co nie zmienia faktu, że chyba raczej wie co mówi bo w warsztacie parę rozebranych motorów leżało. Zresztą przeczytaj sobie poprzednią moją odpowiedź po wizycie u mechanika w Piasecznie, bo podchodzisz do tego tak sceptycznie jakbyś z powodu tego dźwięku lub zrobienia modyfikacji już ze dwie turbiny wymienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że Rogal zna się bardziej na programach niż na mechanice, co nie zmienia faktu, że chyba raczej wie co mówi bo w warsztacie parę rozebranych motorów leżało. Zresztą przeczytaj sobie poprzednią moją odpowiedź po wizycie u mechanika w Piasecznie, bo podchodzisz do tego tak sceptycznie jakbyś z powodu tego dźwięku lub zrobienia modyfikacji już ze dwie turbiny wymienił :)

sry za OT

Panowie, Rogal robi programy a nie mechanikę. A to że obok wspólnik ma warsztat nie znaczy że on Wam to naprawi.

Kwestia tego dzwięku została już tak wymaglowana, że chyba nic dodać. A turbo jak się skończy to uwierzcie mi usłyszycie to :decayed: .. tak więc glośniej radyjko i jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że Rogal zna się bardziej na programach niż na mechanice, co nie zmienia faktu, że chyba raczej wie co mówi bo w warsztacie parę rozebranych motorów leżało. Zresztą przeczytaj sobie poprzednią moją odpowiedź po wizycie u mechanika w Piasecznie, bo podchodzisz do tego tak sceptycznie jakbyś z powodu tego dźwięku lub zrobienia modyfikacji już ze dwie turbiny wymienił :)

to że zrobiłeś chipsa to duży plus :good: jak najbardziej jestem za. chodzi mi o to że nie można powiedzieć "olej to" bo to coś musi być do jasnej ciasnej :wallbash: nie jest tak jak wyjedziesz z fabryki. chyba kręcimy się w kółko panowie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że zrobiłeś chipsa to duży plus good jak najbardziej jestem za. chodzi mi o to że nie można powiedzieć "olej to" bo to coś musi być do jasnej ciasnej wallbash nie jest tak jak wyjedziesz z fabryki. chyba kręcimy się w kółko panowie decayed

To, że pogłoszam radio i olewam ten objaw świadczy tylko o bezsilności wobec tego zjawiska jakim jest ten dźwięk, ponieważ do tej pory oprócz dawania rad żeby się tym nie przejmować złotego środka nikt nie opracował, a szkoda. Przyznaję Ci rację, że niestety kręcimy się w kółko a nadal nikt temu nie zapobiegł. Moje posty pisałem tylko po to żeby trochę uspokoić i pokrzepić zaniepokojonych "dechem" jaki wydaje suszarka..., oby to niebyły te ostatnie.

Pozdrawiam

Ps. autko po sofcie jeździ naprawdę super - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, powiem krótko, ja też to mam :).

Identyczny metaliczny odgłos przy puszczaniu gazu, dokładnie jak na filmiku z pierwszego posta. Do tego mam oczywiście AWX'a jak większość z Was którzy to mają, pojeżdżę popytam mechaników może coś doradzą. Byłem już u jednego ale ten szukał winy w sprzęgle, docisku, łożysku, potem w kole dwumasowym. Ale to raczej zły trop.

Będę jeszcze szukał, jak coś się wyjaśni to dam znać. Dodam że niunia jeździ bez zastrzeżeń :)

Pozdrowienia dla wszystkich którzy to maja :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być jeszcze napinacz od klimy jak wejdzie w taką swoją fazę drgań to "HUCZY". Jeśli możesz (i potrafisz :tongue4:) to ściągnij na chwile pasek od klimy i zobacz wtedy czy słychać. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże już z tym kupe czasu jak wiekszosc majacych ten dzwiek. Z czystym sumieniem moge powiedziec ze nie ma sie czym przejmowac i szukac dziury w calym tylko lac paliwo i jezdzic. U siebie niezauwazylem zadnej utraty mocy, kopcenia, falowania obrotow czy innych obiawow. Skoro nic sie nie dzieje to po co szukac problemu i wydawac pieniadze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże już z tym kupe czasu jak wiekszosc majacych ten dzwiek. Z czystym sumieniem moge powiedziec ze nie ma sie czym przejmowac i szukac dziury w calym tylko lac paliwo i jezdzic. U siebie niezauwazylem zadnej utraty mocy, kopcenia, falowania obrotow czy innych obiawow. Skoro nic sie nie dzieje to po co szukac problemu i wydawac pieniadze???

do - kla - dnie :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...