Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Duże spalanie


msuchecki90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy od dłuższego czasu borykam sie z problemem wysokiego spalania w moim samochodzie audi a4 silnik ajm 115 w trasie przy predkosci do 100 km/h wychodzi 7l /100 km w miescie ponad 8 , jestem świeżo po wymianie przeplywki na nowa bo tylko ona zdaniem mechanika mogla byc przyczyna takiego spalania , podłączane pod vaga zero błędów , logi tez ok silnik wtryski wszystko ok jak nowe , juz kiedys robilem logi wrzucalem na forum i byly sprawdzane i wszystko wskazuje na to ze jest ok , bardzo prosze o pomoc bo moj problem zaczyna byc z dnia na dzien dla mnie coraz bardziej w**** , z autem nie ma zadnych najmniejszych problemow oprocz spalania prosze o pomoc i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a mozesz troszke jasniej nie jestem expertem disla , i mam do ciebie pytanie jak u ciebie wyglada sprawa spalania bo widze ze masz taki sam motor pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepływkę kupiłeś orginalną czy jakąś podrubę np: HARTA ja jak kupiłem podrubę to cuda mi się działy z samochodem spalanie doszło do 9l na 100. Kupiłem dopiero orginalną BOSCH i przestało wszystko. [br]Dopisany: 30 Wrzesień 2010, 17:05_________________________________________________Dodam że na nieorginalnej przepływce nie wykazywało żadnych błędów i wskazania na logach 003 dynamicznych też wydawały się ok a jednak to nieorginalna przepływka tak mieszała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna Bosha , auto zapala bez problemu , osiagi wzgledne tylko te spalanie jest tragiczne i doprowadza mnie do furi prosze o pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość zronienia logów bez tego to raczej nikt ci nie pomoże[br]Dopisany: 30 Wrzesień 2010, 17:09_________________________________________________Sorki nie doczytałem a te logi robiłeś już na nowej przepływce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy od dłuższego czasu borykam sie z problemem wysokiego spalania w moim samochodzie audi a4 silnik ajm 115 w trasie przy predkosci do 100 km/h wychodzi 7l /100 km w miescie ponad 8 , jestem świeżo po wymianie przeplywki na nowa bo tylko ona zdaniem mechanika mogla byc przyczyna takiego spalania , podłączane pod vaga zero błędów , logi tez ok silnik wtryski wszystko ok jak nowe , juz kiedys robilem logi wrzucalem na forum i byly sprawdzane i wszystko wskazuje na to ze jest ok , bardzo prosze o pomoc bo moj problem zaczyna byc z dnia na dzien dla mnie coraz bardziej w**** , z autem nie ma zadnych najmniejszych problemow oprocz spalania prosze o pomoc i z gory dziekuje

Silniki PD mają nieco większe spalanie niż starsze jednostki na pompie. Na spalanie ma wpływ wielkość kół, ciśnienie w oponach a przede wszystkim styl jazdy. Ja się cieszę jak spali mi koło 7-7.5 l/100 km :decayed: Moim zdaniem to normalne spalanie w AJM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy od dłuższego czasu borykam sie z problemem wysokiego spalania w moim samochodzie audi a4 silnik ajm 115 w trasie przy predkosci do 100 km/h wychodzi 7l /100 km w miescie ponad 8 , jestem świeżo po wymianie przeplywki na nowa bo tylko ona zdaniem mechanika mogla byc przyczyna takiego spalania , podłączane pod vaga zero błędów , logi tez ok silnik wtryski wszystko ok jak nowe , juz kiedys robilem logi wrzucalem na forum i byly sprawdzane i wszystko wskazuje na to ze jest ok , bardzo prosze o pomoc bo moj problem zaczyna byc z dnia na dzien dla mnie coraz bardziej w**** , z autem nie ma zadnych najmniejszych problemow oprocz spalania prosze o pomoc i z gory dziekuje

Silniki PD mają nieco większe spalanie niż starsze jednostki na pompie. Na spalanie ma wpływ wielkość kół, ciśnienie w oponach a przede wszystkim styl jazdy. Ja się cieszę jak spali mi koło 7-7.5 l/100 km :decayed: Moim zdaniem to normalne spalanie w AJM.

na trasie do 100kmh 7 litrów? ...to mój pali mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trasie do 100kmh 7 litrów? ...to mój pali mniej

:gwizdanie: taaaa

a się cieszę jak spali mi koło 7-7.5 l/100 km Moim zdaniem to normalne spalanie w AJM.

w mieście czemu nie, na trasie z klimą już nie raz zszedłem na okolice 4,8 a 5,5 to bez żadnego oszczędzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spalanie 7 litrów bez klimy i noga delikatnie na gazie bez szaleństw zawsze jezdzilem po 140 i bylo takie samo spalanie jak teraz w trasie oczywiscie , ale po ostatniej jezdzie w miescie gdzie na odcinu 150 km spalil mi 15 litrow to mnie mocno zdziwilo , na nowej przeplywce nie robilem jeszcze legow ale osiagi auta i spalanie jest takie same jak na starej , wiem ze starsze jednostki sa bardziej oszczedne niz PD ale te spalanie jest moim zdaniem tragiczne , kola standardowo 15 oryginalne , cisnienie ok rozwarzalem juz wszystkie mozliwosci dlatego zwracam sie do was z prosba co moge jeszcze ewentualnie sprawdzic bo powoli brakuje mi pomyslow i trace sily :) prosze o pomoc dzieki pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrób logi i poślij na forum może ci pomogą a co do przepływki to może masz kogoś znajomego żeby ci użyczył do testów, to że masz nową boscha nie znaczy że musi być sprawna. Kumpel kiedyś kupił ori na allego nową (oczywiście najtańszą jaką znalazł i była wadliwa nie wiem czy od leżenia długo czy co facet mu wymienił na inna i tamta dopiero była ok) Przepływka nie musi być do twojego dokładnie silnika ja mam w swojej przepływkę od Skody Roomster 1.9 TDI na pompowtryskach bo na takiej jak powinienem mieć katalogowo coś nie grało. Bo jak pojedziesz do miechanika to zaraz w koszy cię wpędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura silnika ok?

ja mam identyczny silnik w avancie i mi pali ok.6L (na trasie jak jechałem tarnów-kołobrzeg wyszło ok. 5 Litrów)

ale na miejscu to on potrafi też swoje wypić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolego mowisz ze jedynym rozwiazaniem jest podmiana przepływki a jak nie pomoze to puscic go z dymem a czy ktos z was zna dokladny nr katalogowy moze sprzedali mi od zlego modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie jest jedyne rozwiązanie ale najprostsze do sprawdzenia a dlatego to pisze bo tez miałem problemy ze spalaniem i okazało się że to przepływka choć była wymieniana ale mi jeszcze auto kopciło przy okazji a numer katalogowy twojej to 0281 002 216[br]Dopisany: 01 Październik 2010, 08:30_________________________________________________Lub ten 028906461 choć zazwyczaj są podawane razem jeden pod drógim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spr. jak dawkują PD możliwe że któryś jest na wykończeniu itd.

wg mnie twoje spalanie to żadna tragedia :cool1:

w miescie mój na krótkich odcinkach nie rozgrzany łyka 9 litrów :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJM przy 100km/h powinien palic ponizej 5l/100km.

mialem afn,ajm,awx,avf teraz 2.otdi 16v i zaden nie przekraczal 5L

koledze 3.0 tdi quatro, duzo mniej pali :decayed: :decayed:

7 L moze palic przy takiej predkosci ale na trojce :decayed:

zablokowane hamulce

auto ma zla geometrie,

przeplywomierz oszukuje w pomiarach (zla charakterystyka)

lejace wtryski

zatkany katalizator

niskie cisnienie w oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...