Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8] Dziwnie "pyrczy"


tomcio1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Autko mam od tygodnia, wiec nie bardzo jestem obeznany, ale wydaje mi sie ze ma za niskie obroty, na luzie dziwnie chodzi - tak hmm "pyrka" - jakby nierowno, cos przerywalo, delikatnie trzesie autem,

na zimnym silniku obroty 800 do 900 zalezy (czasami po odpaleniu przez 2 - 3 sekundy spadna do 500) ale to sporadycznie.

Na gazie obroty faluja przy zimnym - ale to juz inna sprawa pewnie kwestia wyregulowania.

Jednak martwie sie ze tez dziwnie chodzi na benzynie :/

Czy obroty na zimnym nie powinny byc wyzsze? tak kolo 1100 ? Jak juz sie nagrzeje to ładnie trzyma te 850 ale dzwiek pracy i tak wydaje mi sie dziwny, pyrczenie i delikatne trzesienie autem. Przechodzacy obok sasiad powiedzial zebym sie tym zajal bo od takiej pracy pozniej moze pasc przeplywomierz... prawda ?

Mozna prosic o jakies konkretne podpowiedzi ? z góry bede wdzieczny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 850 obrotów tak ma być ale spadki obrotów do ok. 500 to jużcoś nie tak. Jak byś załaczał klimę to obroty powinny minimalnie wzrosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jesli te obroty sa w normie to czemu odczowa sie drgania i te dziwne "pyrczenie" auta ? tak specyficznie chodzi :/ (efekt taki jakby porzygasal z powodu niskich obrotow)

[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2007, 12:29 _________________________________________________Te obroty mnie dobijaja... Dzis po calej nocy jak odpalilem to na zimnym obroty 500 - 600 Zdecydowanie za niskie. Po nagrzaniu trzymal 800 - 850. Co moze byc tego przyczyna :confused4: ? Dla swietego spokoju zmienie swieczki i filtr powietrza (choc nie wygladaja zle) Myslicie ze pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczowa sie drgania

Mam to samo z tymi lekkimi drganiami, i nie ma znaczenia, ze masz gaz. Jak niemialem instalacji to tez drgało, a co dziwne znam kilka osob co maja 1.8, z tych rocznikow, i tez im delikatnie drzy. Ja dalem sobie z tym spokoj jak mechanik mi powiedzial, ze to raczej w tych silnikach norma, a wymieniac czesci na chybił trafił, gdzie na wszystkich testach wychodzi ze samochod jest zdrow, niema sensu. A spadajace obroty to moze byc przepustnica http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,16943.msg159963.html#new

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...