Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy da się wyrejstrować auto?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:hi:

Interesuje mnie czy mogę wyrejestrować auto? jest używane tylko w lesie i nie potrzeba mi ani przeglądów ani ubezpieczenia :embarrassed:

Oraz czy po jakimś tam czasie będę mógł normalnie zarejestrować auto i je sprzedać? :mysli:

Nie mogę nic konkretnego znaleźć w sieci

Opublikowano

Nie możesz ot tak sobie wyrejestrowac auta,do tego potrzeba kwit że auto zostało zezłomowane lub sprzedane

Opublikowano

No a jak ktoś rozbiera auto na części i sprzedaje, co się w takim wypadku dzieje ?

Opublikowano
  • Autor

w tym sęk że ja nie chcę go kasować ani złomować :wallbash:

Opublikowano

w mojej okolicy płacisz 100 zł i masz zaświadczenie o zezłomowaniu .

Jak wyrejestrujesz to ponownie go nie zarejestrujesz bo i niby jak gdy w świetle prawa auto zostało unicestwione

Opublikowano
  • Autor

to już wolę płacić i robić przeglądy... :wallbash:

Opublikowano

aju ale jak przestaniesz płacić ubezpieczenie to chyba nic się nie stanie :mysli: Jak będziesz potrzebował wyjechać na drogę to wtedy ubezpieczysz ponownie. Podobnie chyba jest z przeglądem, ale nie jestem pewny.

Opublikowano

Jak będziesz potrzebował wyjechać na drogę to wtedy ubezpieczysz ponownie.

Ale zaległości zapłaci :wink4:
Opublikowano

W świetle prawa nawet nie jeżdżący grat musi mieć przegląd i ubezpieczenie (ale wiadomo :wink4:).

Dlatego sprzedałem mojego kaszlaka za 300zł ;(

Opublikowano

sprzedaj fikcyjnie auto np ojcu za kwote nie przekraczająca 1000zł

i idz do wydziału komunikacji i do ubezpieczalni

ojciec nie musi rejestrowac i po sprawie

Opublikowano

Równie dobrze może na umowie wpisać kogoś "z gwiazd" :gwizdanie:

Opublikowano

Do niedawna jeszcze nie można było wyrejestrować samochodu bez jego zezłomowania, a jeśli się to zrobiło samochód nie mógł być ponownie zarejestrowany w PL.

Była to luka prawna, która dyskryminowała Polaków wyjeżdżających za granicę i rejestrujących samochody w innym kraju. Interesowałem się tym, bo sam mieszkam za granicą.

Od tego roku się to zmieniło i jeśli rejestrujesz samochód za granicą można go wyrejestrować w PL i nie będzie problemów z ponowną jego rejestracją.

W innych krajach nie ma obowiązku płacenia OC jeśli się samochodu nie używa. Ot, taka sugestia. :wink4:

Opublikowano
  • Autor

sprzedaj fikcyjnie auto np ojcu za kwote nie przekraczająca 1000zł

i idz do wydziału komunikacji i do ubezpieczalni

ojciec nie musi rejestrowac i po sprawie

całkiem ciekawa opcja

Opublikowano

sprzedaj fikcyjnie auto np ojcu za kwote nie przekraczająca 1000zł

i idz do wydziału komunikacji i do ubezpieczalni

ojciec nie musi rejestrowac i po sprawie

Rejestrować nie musi, ale musi wypowiedzieć umowę na OC na podstawie umowy k-s i ubezpieczyciel ma dane nowego nabywcy, który zobligowany jest do opłacania ubezpieczenia. Nazywa sie to mianem funduszu gwarancyjnego. Udupisz w ten sposób ojca.

Najlepiej spisać umowę na jakiegoś pijaczka lub nieboszczyka.

Opublikowano
  • Autor

wiecie co odżałuję to ~600zł i nie będę wydziwiał

Opublikowano

sprzedaj fikcyjnie auto np ojcu za kwote nie przekraczająca 1000zł

i idz do wydziału komunikacji i do ubezpieczalni

ojciec nie musi rejestrowac i po sprawie

całkiem ciekawa opcja

tak można zrobić kilku znajomych tak zrobiło już dawno i nikt sie nie czepia :hi:

Opublikowano

sprzedaj fikcyjnie auto np ojcu za kwote nie przekraczająca 1000zł

i idz do wydziału komunikacji i do ubezpieczalni

ojciec nie musi rejestrowac i po sprawie

całkiem ciekawa opcja

tak można zrobić kilku znajomych tak zrobiło już dawno i nikt sie nie czepia :hi:

A ubezpieczyciel cierpliwie czeka i przed upływem 5 lat od zawarcia umowy upomni sie o uregulowanie zaległego ubezpieczenia OC za samochód + należne odsetki.

Opublikowano

sprzedaj fikcyjnie auto np ojcu za kwote nie przekraczająca 1000zł

i idz do wydziału komunikacji i do ubezpieczalni

ojciec nie musi rejestrowac i po sprawie

całkiem ciekawa opcja

tak można zrobić kilku znajomych tak zrobiło już dawno i nikt sie nie czepia :hi:

A ubezpieczyciel cierpliwie czeka i przed upływem 5 lat od zawarcia umowy upomni sie o uregulowanie zaległego ubezpieczenia OC za samochód + należne odsetki.

taka jest prawda-muisisz płacić OC nawet jak auto nacegłach w stodole stoi-ciekawa jest opcja ze sprzedaniem auta komuś za grannicą

Opublikowano

Soltys wlasnie ze nie, temat byl juz poruszany na innym forum i jest cos takiego, ze jak auto nie bedzie sie poruszac po drogach publicznych lub poprostu stalo w grg to mozna wypowiedziec umowe, a pozniej normalnie oplacic skladke bez naliczenia odsetek za wczesniejszy okres! a wystarczy skoczyc do ubezpieczyciela i wypowiedziec umowe :)

http://cultstyle.pl/viewtopic.php?f=17&t=13550&start=15

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.