Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak naciągnąć hamulec ręczny w B5 96r.?


Skwaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam takie pytanie, jak naciągnąć ręczny? :wallbash: Wiem że powinna być regulacja na prawe i lewe koło. Z tego co czytałem to ona jest. Tylko gdzie? Czy regulacja znajduje się pod autem,a dokładniej nad układem wydechowym i żeby naciągnąć ręczny to trzeba ściągać tłumik i osłonę?

Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo hamulec ręczny ma samoregulację i regulacja wymagana jest tylko przy wymianie linki lub tylnego zacisku, jeżeli ręczny nie trzyma to jest to wina zapieczonego tłoczka.

Jeżeli faktycznie wymieniałeś którąś z tych części to proszę:

ha1cu0.th.jpg ha2rj4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z tego co sie orjetuje to nie ma regulacji na linkach

tylko w samym zacisku dokładnie tak jak kolega napisał.czestym zjawiskiem są popenkane gumiki przez co zapiekaja sie slizki prowadnic zacisku lub sam zacis pewnie wiesz ale napisze zaciski tylnich kół sie wkręca, nie wepchniesz go bez wkrecania.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tak że wymieniłem klocki stylu i przy okazji wyczyściłem prowadnice od zacisku bo wogóle nie pracowały klocki się zdzierały tylko od środka wszystko ładnie wyczyściłem i ładnie pracuje tylko teraz z prawej strony słabo działa hamulec ręczny:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na linkach jest jakaś regulacja podglądałem jak mi kolega mechanik regulował. Tzn trochę dziwnie to wyglądało bo po regeneracji zacisków nie dało się zapiać linki, rozpięliśmy zawleczki od regulacji link skręciliśmy na maxa i po zapięciu na zacisk i zaciągnięciu dźwignia stanęła prawie na baczność. Wróciliśmy z regulacja do poprzedniego stanu i wszystko się uspokoiło tzn. ręczny w normie i linki jak poprzednio czyli przed wymianą zacisków. trochę to dziwne ale to nie jeden "dziw" jest w moim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema regulacji jak wymieniales klocki tarcze to musza sie same ulozyc jezeli samo z siebie cos s ie popiepszylo to gdzies cos niedomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest regulacja ale o bardzo malym zakresie.

To ten maly bialy plastik obok dzwigni recznego.

20130413_150933_1_1.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli kręcenie "regulacją" w tunelu nic nie daje. Ja wczoraj próbowałem coś podziałać i w lewej lince idzie pokręcić "regulacją" czy co to tam jest że gwint się chowa do tuleji ale zaś jak kręciłem w prawej lince to się kręciło dookoła. Linka do wymiany? Bo się zastanawiam czy to może mieć wpływ na działanie ręcznego mimo że jest tam samoregulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - wszyscy piszą, że nie ma regulacji... oczywiście w zacisku jest samoregulator ale linka ma dzielony pancerz, na którym jest właśnie wspomniana regulacja, którą należy ustawić przy wym. zacisku lub samej linki. Wg mnie ma to znaczenie i pozwala regulować ręczny hamulec. Wykręcając regulację -> wydłużamy pancerz a zatem skracamy linkę bo koniec pancerza przesuwa się w tył (zachodzi mocniej na linkę) w związku z tym jak zaprzemy go to będzie mniej linki wystawało przy zacisku (mocniej trzeba się naginać aby założyć na uchwyt samoregulatora). Trochę się z tym namęczyłem już ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka posta ;) do usunięcia 

 

Edytowane przez VRGOOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...