Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie żarówki H7 i H11 ? Nie chce hid, tylko zwykłe zarówki z efektem xenon?


seves

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam zwykle reflektory -> na swiatlach mijania mam HID 6000 i jestem super zadowolony, ale gdy wlaczam "dlugie" to czar pryska haha zołć pełną para :>

chce zamontować żarówki z efektem xenon (ale nie chce juz hidow pakowac) zeby ladnie wspolgraly z hidem.. Do tego

myslalem zeby przy okazji wymienic rowniez halogeny..

co myslicie o OSRAM

H7 cool blue

http://allegro.pl/h7-osram-cool-blue-h7-komplet-2-sztuk-i1252998355.html

H11 night breaker

http://allegro.pl/h11-osram-night-breaker-i1251149966.html

nie mysle poki co o dodatkowych hid'ach chcialbym wiedziec kto ma te zarowki u siebie i jaki jest efekt w porownaniu do hida 5000/6000 czy barwa faktycznie jest biala (niebiesko-biala)? czy zolta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem OSRAM teraz mam PHILIPS Blue Vision i jednak Philips dużo lepszy i nie pali się tak szybko jak Osram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie jeszcze koledzy polecacie dobre żarówki?

Chce wsadzić do mijania coś, żeby tylko na żółto nie waliło po oczach :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna nie bedzie miała takiego efektu jak xenon tym bardziej 5k i 6k z tych co wymieniłes, max temperatura tych żarówek to 4k a to jest jeszcze żółć na pograniczu z bielą

HID 4,3k też jest żółty

Im mocneijeszą pod wzgledem temperatury zarówke kupisz tym częściej będziesz ja wymieniał, bluevision są żółte :gwizdanie:

Z Philipsa mocne białe będą Diamond Vision, ale niestety nie maja homologacji w polsce więc są ciężkie do dostania[br]Dopisany: 30 Listopad 2010, 10:50_________________________________________________http://allegro.pl/philips-diamond-vision-5000k-h7-lepsze-od-blue-vis-i1306070177.html[br]Dopisany: 30 Listopad 2010, 10:54_________________________________________________Ale czy są takie znakomite to tylko przypuszczam po filmikach na YT, bo nie miałem z nimi do czynienia[br]Dopisany: 30 Listopad 2010, 10:54_________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie pomoge.. chcialem kupic ale sprzedalem b6 i kupilem b7 juz z biksenonem.. klopot mi sie sam rozwiazal..

ale na swiatla mijania polecam hidy- sa trwale i daja bardzo fajny jak dla mnie efekt - mialem je w b6 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko super. Tylko dobry HID kosztuje ok 700/800 pln + pasowałoby założyć układ sprysków żeby się "niebiescy" nie czepiali.

Dlatego warto rozważyć zwykłą wymianę żarówek na coś co ma białą barwę. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko super. Tylko dobry HID kosztuje ok 700/800 pln + pasowałoby założyć układ sprysków żeby się "niebiescy" nie czepiali.

Dlatego warto rozważyć zwykłą wymianę żarówek na coś co ma białą barwę. :gwizdanie:

poprawka

dobry HID kosztuje 200-300zł a układ wypadało by :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko super. Tylko dobry HID kosztuje ok 700/800 pln + pasowałoby założyć układ sprysków żeby się "niebiescy" nie czepiali.

Dlatego warto rozważyć zwykłą wymianę żarówek na coś co ma białą barwę. :gwizdanie:

poprawka

dobry HID kosztuje 200-300zł a układ wypadało by :wink4:

dokladnie dobry juz spokojnie mozna kupic w tej cenie.. a jesli masz soczewke to ukladu spryskow nie potrzebujesz tzn dokladnie jak to ujal Kowi "wypadaloby" hehe .. ja poltorej roku jezdzilem w sumie kilka kontroli, 2przeglady + sprawdzanie auta w stacji kontroli przez kupujacego i nikt nigdy sie do braku spryskow nie doczepil :wink4: nie wspominajac juz o samopoziomowaniu ktorego nikt chyba z rezaczy nie ma.. no poprawka co tysieczny moze samopoziomowanie reza :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samopoziomowania to się zgodzę, że trochę mija się to z celem, ale spryski + HID/xenon to raczej podstawa, bo lepiej taki układ mieć niż później mieć problem z panami co "za zakrętem stali" :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samopoziomowania to się zgodzę, że trochę mija się to z celem, ale spryski + HID/xenon to raczej podstawa, bo lepiej taki układ mieć niż później mieć problem z panami co "za zakrętem stali" :gwizdanie:

samopoziomowanie tez jest obowiazkowe tak jak spryski z tego co wiem.. wiec tak samo mija sie z celem jak spryski :wink4:

jesli bedzie Ci sie chcial przyczepic to sie przyczepi..

podalem tylko dla przykladu ze mnie nikt nigdy nie pytal dlaczego nie mam spryskow- powtarzam lampa na soczewce wtedy nie widac zarnika :wink4:

poza tym zawsze mozna tylko dekielki od spryskow sobie sprawic ;) jesli ktos liczy koszty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Philipsa mocne białe będą Diamond Vision, ale niestety nie maja homologacji w polsce więc są ciężkie do dostania

http://allegro.pl/philips-diamond-vision-5000k-h7-lepsze-od-blue-vis-i1306070177.html

Podepnę się do tematu, są jeszcze Philips Xtreme Power H7, podobno dają aż do 80% więcej światła :naughty:

tylko ciekawe jak długo takie żarówki wytrzymują?? czy warto je kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samopoziomowania to się zgodzę, że trochę mija się to z celem, ale spryski + HID/xenon to raczej podstawa, bo lepiej taki układ mieć niż później mieć problem z panami co "za zakrętem stali" :gwizdanie:

samopoziomowanie tez jest obowiazkowe tak jak spryski z tego co wiem..

Co do samopoziomujących sie układach owszem są one wymagane, lecz w autach wyprodukowanych powyżej 2000r (wiem, że Kolega ma auto z 2005r. Tak tylko chciałem nawiązać do tego układu).

Jeżeli chodzi o żarówki, które dawały by światło "podobne" do xnenonu to będzie ciężko sprostać Twoim oczekiwaniom :naughty:. Żadna żarówka nie da barwy koloru żarnika xenonowego. Philips Blue Vision po "rozświeceniu" się nawet dają taką barwę w miarę białą. [br]Dopisany: 10 Luty 2011, 18:21_________________________________________________Emil, żaróweczki świecą pierwsza klasa. Tylko, że to jest normalne żółte światło, zwykłej żarówki. Faktycznie jest różnica w jasności w świeceniu pomiędzy zwykłą żarówką. Ale 80% to jest delikatna przesada. Jakieś 35% można śmiało napisać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil, żaróweczki świecą pierwsza klasa. Tylko, że to jest normalne żółte światło, zwykłej żarówki. Faktycznie jest różnica w jasności w świeceniu pomiędzy zwykłą żarówką. Ale 80% to jest delikatna przesada. Jakieś 35% można śmiało napisać wink4

dzięki za info, tylko teraz którą opcję wybrać Xtreme Power czy Diamond Vision??. Te drugie tu w DE są za jakieś 40€, ale jak się mają przepalić po 6-7 miechach (taka była opinia użytkowników na innych forach) to będzie to słaby interes :confused4: no i kwestia wyglądu, Diamond będą chyba świecić na niebiesko ( a la xenon), a Xtreme tak jak wspomniałeś na żółto ( ale jaśniej niż zwykłe H7). Zaczekam aż mi się przepalą moje i wtedy dokonam zakupu, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSRAM NIGHT BRAKER VS NARVA RANGE POWER WHITE

Natknąłem się na coś takiego jak szukałem żarówek. Osobiście mam Osram Nightbreaker Plus i po założeniu widać od razu efekt... światło jasne, sporo lepiej oświetla drogę (widać różnicę) i podobnie jak w ksenonie linie na drodze się świecą... Idealnie białe nie jest... ale jeżeli o jakość światła to duża różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam NARVA dają kolor zimną biel z niebieskim są tańsze od philipsów i długo wytrzymują mam w b5 jak i w octavii i jestem z nich zadowolony ( na przeglądach nie mam problemu bo pokazuję opakowanie ze zerówki mają atest) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci zaproponował Philips Xtreme Power H7, (teraz wyszła nowsza wersja nazywa się chyba Xtreme Vision) miałem takie w poprzedniej B6 i była rewelacja - a testowałem rózne i Osram Nightbreaker, Tungsram +90% i żadne nie dały efektu Philipsa nie mówiąc już o trwałości :good::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...