Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Cieknie pompa wtryskowa


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , cieknie mi z pompy wtryskowej od strony gdzie wchodza przeowdy metalowe te 4 ( po 1 kwazdym rogu) , na srodku jest jakby nakretka i z tego miejsca kapie dosc duzo, objawow w pracy silnika nie mam. Co to moze byc ? mechanik powiedzial ze za 100zl mi to naprawi ale nie bedzie wyciagal pompy ale moze pozniej zaczac ciec z innego miejsca i trzeba bedzie ja rozebrac.

Co wy na to ? Bo ja sie nie znam za bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik powiedzial ze za 100zl mi to naprawi ale nie bedzie wyciagal pompy ale moze pozniej zaczac ciec z innego miejsca i trzeba bedzie ja rozebrac.

lepiej małym nakładem $$$ niż od razu rozbierać pompe, a jak bedzie ciekło to trzymaj portfel.

Daj foty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Pojechałem do serwisu Boscha bo nie miałem takiego dużego nasadowego klucza trójkątnego (podobnych używają elektrycy ale mniejszych) żeby wymienić oring. Całkowity koszt wymiany to 35 zł z robotą i już rok jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie zeby nie zaczynac nowego tematu, a moze ktos pomoze ;) ciekla pompa, ale auto jezdzilo. Tydzien stalo nieruszane, odpalilo, przejechalo 5km, zostawilem go na chwile i juz nie odpalil... W ogole nie kreci... Bezpieczniki sa ok, immo tez. Co zrobic zeby go uruchomic i dlaczego nie chce w ogole zakrecic? Zapowietrzyl sie uklad i przez to w ogole nie kreci? Jakies inne pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie kręci to albo padł rozrusznik albo akumulator, a kontrolki się świecą??

aku jest ok, rozrusznik wydaje mi sie tez tez, zadnych objawow nie bylo...Przekrecam kluczyk kontrolki sie swieca, po przekreceniu na zaplon nie przygasaja. Immo normalnie gasnie, grzanie swiec tez. Sprawdzilem przekazniki, tez sa ok, a auto dalej nie kreci...Z wczesniejszych objawow to wlasnie tylko ta pompa ktora ciekla juz 'ostro'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię straszyć ale u mnie przed ostateczną agonią pompy właśnie coś takiego nastąpiło. Mimo, że dostawała paliwo to nie dało się uruchomić silnika. Akurat miałem jechać zostawić auto u pompiarza na wymianę pompy (ponad 100km) i zonk nie odpala.

Sprawdziłem wszystko od świec po bezpieczniki przy ECU.

Pomógł samostart ale to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, dzwonilem dzis do mechaniora, jutro zaholuje mu autko. Krzyknął mi 500zł, to chyba dobra cena? armistead ile placiles za regeneracje swojej, czy montowales nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, dzwonilem dzis do mechaniora, jutro zaholuje mu autko. Krzyknął mi 500zł, to chyba dobra cena? armistead ile placiles za regeneracje swojej, czy montowales nowa?

Przerabiałem na 11, doszły też nowe większe wtryski, nastawnik itd.

W sumie 2500zł ale jestem bardzo zadowolony. 1500zł za samo przerobienie pompy z 10 na 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie kręci to albo padł rozrusznik albo akumulator, a kontrolki się świecą??

aku jest ok, rozrusznik wydaje mi sie tez tez, zadnych objawow nie bylo...Przekrecam kluczyk kontrolki sie swieca, po przekreceniu na zaplon nie przygasaja. Immo normalnie gasnie, grzanie swiec tez. Sprawdzilem przekazniki, tez sa ok, a auto dalej nie kreci...Z wczesniejszych objawow to wlasnie tylko ta pompa ktora ciekla juz 'ostro'.

sprawdz rozrusznik czy napiecie dochodzi do niego,albo kostka w stacyjce uwalona i nie daje napiecia na rozrusznik

c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...