Jump to content
39 39
jaro4444

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach

Recommended Posts

Wiem, że bywały pokrewne tematy, ale nie jest to nigdzie wyjaśnione do końca i jednoznacznie.
Więc mam tylne drzwi z korbką, rozebrałem je i wiązka wewnątrz płata drzwi idzie tylko do krańcówki w zamku i do głośnika.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/79296-lista-modulow-komfortu-z-opisem-funkcji/#entry1296992

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/138851-all-b6-montaz-oswietlenia-podloza/?p=2025545#entry2025545

Rozpatrzmy montaż Licht Pakietu do drzwi z korbkami

Posiadam boczek z lampkami i wiązką pod licht pakiet, ale nie ma do czego podłączy kostek. Drogą prostej dedukcji wychodzi, że potrzebna jest wiązka wewnątrz płata drzwiowego (ta co ma początek w słupku pod gumową harmonijką i idzie do krańcówki, głośników i ma kostkę do licht pakietu.
Teraz pytania:
- Czy istnieje taka wiązka, i jaki ma ona nr katalogowy?
- Czy po jej wpięciu w gniazdo na słupku środkowym i podłączeniu wszystkiego Licht Pakiet zadziała tak jak w przednich drzwiach?

Teraz rozpatrzmy drugi przypadek - montaż Licht Pakietu + elektryczne tylne szyby.

Zakładam, że mam boczki tylne ze sterownikami do szyby, Licht Pakietem i wiązką w boczku. Posiadam też panel sterowania na 4 szyby do drzwi kierowcy. Przekładam więc panel w drzwiach kierowcy, przednie szyby działają.
Co potrzebuje jeszcze by działał cały tył? - na pewno silniczki. Czy są one ze zintegrowanymi sterownikami, czy też sterowniki trzeba osobno dokupi?
Zapewne wiązkę do wnętrza płata drzwiowego - tą od słupka środkowego.
- Jaki jest nr tej wiązki?
- Czy po jej wpięciu ruszy Licht Pakiet?
- Czy podnośnik szyby będzie działał?
Z Tego co przekazali Koledzy trzeba poprowadzi "+" do tylnch drzwi i wysoki oraz niski CAN. Ok wszystko pięknie tylko dokładnie skąd dokąd?

Kostka 20-pin w słupku B (instalacja pod tylne szyby w korbach)
Pin 1 – masa silniczków zamka (niebiesko/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 1)
Pin 2 – masa głośników (czerwono/żółty)
Pin 3 – aktuator zamka Safe (czerwono/szary) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 5)
Pin 4 – aktuator zamka (fioletowo/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 3)
Pin 5 – przełącznik stykowy zamka (zielono/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 4)
Pin 6 – x
Pin 7 – x
Pin 8 – x
Pin 9 – x
Pin 10 – x
Pin 11 – masa styku i aktuatorów zamka oraz lampek pakietu oświetlenie i iluminacji klamki (brązowy) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 6)
Pin 12 – zasilanie głośników (brązowo/żółty)
Pin 13 – zasilanie iluminacji klamki (szaro/niebieski)
Pin 14 – zasilanie lampek wsiadania i ostrzegawczej (szaro/żółty)
Pin 15 – zasilanie silnika zamka safe (biało/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 7)
Pin 16 – zasilanie silnika zamka (czerwono/żółty) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 2)
Pin 17 – x
Pin 18 – x
Pin 19 – x
Pin 20 – x

Kostka 20-pin w słupku B (instalacja pod tylne szyby w elektryce)
Pin 1 – masa silniczka podnoszenia szyby (brązowy) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 1)
Pin 3 – CAN Low (pomarańczowo/brązowy) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 5)
Pin 4 – x
Pin 5 – x
Pin 6 – x
Pin 7 – x
Pin 8 – x
Pin 9 – x
Pin 10 – x
Pin 11 – zasilanie silnika podnośnika szyby z bezpiecznika S280 pod MCE (czerwono/niebieski) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 6)
Pin 13 – zasilanie pozostałej elektryki z bezpiecznika 23 (czerwono/żółty) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 2)
Pin 14 – osobne połączenie sterownika drzwi z modułem komfortu (czerwono/szary) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 3)
Pin 15 – x
Pin 16 – x
Pin 17 – x
Pin 18 – x
Pin 19 – x
Pin 20 – CAN High (pomarańczowo/zielony) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 4)

Przygotowałem schematy dla instalacji z korbami:

korbyL.jpg

korbyP.jpg

Jeśli chodzi o konektory w module komfortu... Korby (zgodnie ze schematem) wykorzystują wtyki II i IV - konektor II na fotce jest nie obsadzony ponieważ jest to sterownik pod 4 elektryczne szyby, bez pakietu oświetlenie. W przypadku innych konfiguracji (korby, pakiet oświetlenie) konektor II będzie fabrycznie w wiązce.

komfortconn.JPG

Jeśli z tyłu są elektryczne szyby aby dodać lampkę ostrzegawczą i wejściową trzeba dołożyć 3 kabelki do wiązki tapicerki drzwi. Masa lampek (pin 1) jest wspólna - podłączasz ją do 16 pinowej brązowej kostki w sterowniku drzwi (pin 6). Zasilanie w lampkach to pin 2 - tutaj też wpinasz się do w/w kostki. Czerwoną lampkę do pinu 3 a białą do pinu 2. Po tym zabiegu oświetlenie dodatkowe odpali bez żadnych dodatkowych czynności. Wszystko masz na schemacie:

ele.jpg

Moduły komfortu w B6 dzielą się na 2 modele - do końca MY03 i od MY04. Te nowe to AR, AS, AT, BA, BB, BC i BD - schematy które wcześniej wrzuciłem - są przeznaczone właśnie dla tych wersji. Wcześniejsze modele są połączone z drzwiami praktycznie tak samo - różnica to przede wszystkim wiązka w 20-pinowej kostce na słupkach B.

Poniżej schematy - jeszcze raz dla wszystkich wersji.

Na początek - elektryka z tyłu.

eledoMY03.JPG

eleodMY04.jpg

No i korby:

korbyLdoMY03.JPG

korbyLodMY04.jpg

korbyPdoMY03.JPG

korbyPodMY04.jpg

Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając... <br />Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując... <br /><br />Było A4 jest Superb II CFGB kombi.

Nie piszcie na PW, nie odpisuje - dzwońcie 602478944 - jak mogę to pomogę.

Irku - w przypadku instalacji pakietu oświetlenie w boczkach z korbami, lampki zasilane są bezpośrednio z modułu komfortu. Niestety nie wiem czy wiązka między słupkiem B a komfortem jest dostępna w ASO - chyba prościej będzie poprowadzić te kilka przewodów samemu. To czego nie wiem to czy po drugiej stronie kostki w słupku B są już fabrycznie przygotowane przewody (jesli możesz wyciągnij tą kostkę i porównaj z poniższym opisem).

Jeszcze jedna sprawa - w przypadku korb będziesz potrzebował odpowiedniego modułu komfortu aby uruchomić dodatkowe oświetlenie. Zacznij od sprawdzenia czy Twój moduł obsługuje pakiet oświetlenie (Moduł komfortu 46 -> Adaptation 10 -> Kanał 61 -> zapisać wartość 3, jeśli jej nie przyjmie - będziesz musiał poszukać nowego modułu). 

Lewy tył:

- Zasilanie lampki wsiadania i ostrzegawczej

(pin 2, szaro/żółty) -> czarna kostka 4-pin (pin 3) -> czarna kostka 20-pin w lewym słupku B (pin 14) -> moduł komfortu, czarna kostka 16-pin (pin 1)

- Zasilanie iluminacji klamki wewnętrznej

(pin 2, szaro/niebieski) -> czarna kostka 4-pin (pin 1) -> czarna kostka 20-pin w lewym słupku B (pin 13) -> zasilanie iluminacji w aucie (mostek z pozostałymi), zielona 32-pinowa kostka pod zegarami (pin 17)

- Masa lampek i klamki

(pin 1, brązowy) -> czarna kostka 4-pin (pin 2) -> czarna kostka 20-pin w lewym słupku B (pin 11) -> punkt masy nr 3 w wiązce wewnętrznej (generalnie źródło dowolne)

Prawy tył:

- Zasilanie lampki wsiadania i ostrzegawczej

(pin 2, szaro/żółty) -> czarna kostka 4-pin (pin 3) -> czarna kostka 20-pin w prawym słupku B (pin 14) -> moduł komfortu, czarna kostka 16-pin (pin 2, zielono/niebieski)

- Zasilanie iluminacji klamki wewnętrznej

(pin 2, szaro/niebieski) -> czarna kostka 4-pin (pin 1) -> czarna kostka 20-pin w prawym słupku B (pin 13) -> zasilanie iluminacji w aucie (mostek z pozostałymi), zielona 32-pinowa kostka pod zegarami (pin 17)

- Masa lampek i klamki

(pin 1, brązowy) -> czarna kostka 4-pin (pin 2) -> czarna kostka 20-pin w prawym słupku B (pin 11) -> punkt masy nr 3 w wiązce wewnętrznej (generalnie źródło dowolne)

Jeśli chodzi o swap korb na pełną elektrykę z pakietem oświetlenie… Potrzebne elementy:

- tapicerka pod pełną elektrykę (najlepiej z pakietem oświetlenie)

- sterowniki/silniki tylnych szyb

- troszkę kabli i pinów oraz kostki do sterowników w drzwiach (i komfortu jeśli wcześniej miałeś elektryczne szyby bez pakietu oświetleniowego, w Twoim przypadku wymaganą kostkę już masz)

- …nic więcej!!!

Co do wiązki – w korbach zamek jest podłączony bezpośrednio do modułu komfortu. Ucinasz to połączenie przed kostką 20-pin w słupku B i łączysz ze sterownikiem w drzwiach (od tej pory to sterownik będzie przekazywał „rozkazy do zamka” komunikując się z modułem komfortu przez magistralę CAN Komfort). Wiązkę pakietu oświetlenie, przełącznika szyby masz gotową razem z boczkiem (brązowa kostka 16-pin). To co pozostaje do zrobienia to przeciągnięcie kabli sygnałowych (m.in. CAN) ze sterownika drzwi do modułu komfortu. Z lewej strony do komfortu jest blisko, z prawej trzeba się troszkę namęczyć no i rozbierania przy tym jest (fotele, podłoga, dolne tapicerki, schowki, radio). Tutaj również będziesz musiał sprawdzić czy moduł da się przełączyć w tryb elektrycznych szyb (j/w – Kanał 61 – tylko tym razem wartość 0 lub 2). Troszkę już późno :decayed: więc dziś odpuszczam ale jeśli będziesz zainteresowany, przygotuję odpowiednie schematy.

4RINGS Service - kompleksowa diagnostyka i naprawa skrzyń automatycznych MULTITRONIC. E-mail: [email protected] / Tel: 691 643 630 (dzwonić po 18:00!!!)

bartlong2.jpg

Dziękuję za bardzo wyczerpującą i dokładną odpowiedź. :hi:

Zobaczę co przyjmnie mój moduł komfortu, jeśli da się przekodowa na "3" to spróbuję powalczy dalej.

Cholera z elektryką trochę zatrzymałem się w miejscu, ale muszę doszkolic się ;)

U mnie do kostki w słupku B od strony wnętrza (komfortu) dochodzi trochę kalbli (jeśli ta kostka ma 20 pinów to zjęte jest 12-14 pinów), a w stronę środka drzwi idzie zdecydowanie mniej przewodów. Jest więc szansa, że oświetlenie będzie działac tylko po podpięciu odpowiednich przewodów (wiązki). Problem z tym, że nie mam w drzwiach wtyczki, w którą mógłbym podłączyc brązową kostkę 16 pinową od boczka. Dlatego pytam o odpowiedni nr wiązki pomiędzy 20 pinowym gniazdem w słupku B, a sterownikiem drzwi

Poprosiłbym o schemat numeracji pinów w kostkach.

Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając... <br />Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując... <br /><br />Było A4 jest Superb II CFGB kombi.

I ja tez podpinam sie pod tym tematem :cool1: , moze warto wstawic tyl szyby elektryke :) hmmm. Jestem ciekaw jakie koszta tej wiazki.

Dlatego pytam o odpowiedni nr wiązki pomiędzy 20 pinowym gniazdem w słupku B, a sterownikiem drzwi

Wg ETKI są to:

8E0 971 687 L - 291zł (wiązka między kostką 20-pin w słupku B a kostką 10-pin, którą podłącza się do sterownika w drzwiach)

8E0 971 687 J - 291zł (wiązka między kostką 20-pin w słupku B a poszczególnymi elementami w tapicerce drzwi)

Jak będziesz ściągał swoją tapicerkę - zobacz jakie oznaczenie ma Twój przewód (powinna być naklejka).

BTW - obsadzenie kostki 20-pin dla wersji korba/elektryka jest niestety różne (te same piny - inne funkcje, więc niestety PNP może wyjść jedynie podłaczenie boczków z pakietem oświetlenie ale z korbami). Zobacz czy na trasie kostka 20pin - komfort masz obsadzone piny:

- 14 (szaro/żółty)

- 13 (szaro/niebieski)

- 11 (brązowy)

Oglądam Constantina - schemat będzie za 2h.

4RINGS Service - kompleksowa diagnostyka i naprawa skrzyń automatycznych MULTITRONIC. E-mail: [email protected] / Tel: 691 643 630 (dzwonić po 18:00!!!)

bartlong2.jpg

8E0 971 687 J - 291zł (wiązka między kostką 20-pin w słupku B a poszczególnymi elementami w tapicerce drzwi)

Tą wiązkę mam razem z boczkiem.

Czy możesz podac jeszcze nr wiązki pomiedzy słupkiem, a wnętrzem drzwi dla wersji Licht Pakiet + korby?

Wiązka dla lampek i klamki dla tapicerki pod korby to: 8E0 971 693 B - 176zł

Znalazłem taką wiązkę na allegro:

http://moto.allegro.pl/instalacja-wiazka-drzwi-lt-audi-a4-b6-avant-8e0-i1229016101.html

No i obiecany opis kostek...

Kostka 20-pin w słupku B (instalacja pod tylne szyby w korbach)

Pin 1 – masa silniczków zamka (niebiesko/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 1)

Pin 3 – aktuator zamka Safe (czerwono/szary) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 5)

Pin 4 – aktuator zamka (fioletowo/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 3)

Pin 5 – przełącznik stykowy zamka (zielono/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 4)

Pin 6 – x

Pin 7 – x

Pin 8 – x

Pin 9 – x

Pin 10 – x

Pin 11 – masa styku i aktuatorów zamka oraz lampek pakietu oświetlenie i iluminacji klamki (brązowy) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 6)

Pin 15 – zasilanie silnika zamka safe (biało/czerwony) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 7)

Pin 16 – zasilanie silnika zamka (czerwono/żółty) -> 8-pinowa, czarna kostka zamka (pin 2)

Pin 17 – x

Pin 18 – x

Pin 19 – x

Pin 20 – x

Kostka 20-pin w słupku B (instalacja pod tylne szyby w elektryce)

Pin 1 – masa silniczka podnoszenia szyby (brązowy) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 1)

Pin 3 – CAN Low (pomarańczowo/brązowy) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 5)

Pin 4 – x

Pin 5 – x

Pin 6 – x

Pin 7 – x

Pin 8 – x

Pin 9 – x

Pin 10 – x

Pin 11 – zasilanie silnika podnośnika szyby z bezpiecznika S280 pod MCE (czerwono/niebieski) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 6)

Pin 13 – zasilanie pozostałej elektryki z bezpiecznika 23 (czerwono/żółty) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 2)

Pin 14 – osobne połączenie sterownika drzwi z modułem komfortu (czerwono/szary) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 3)

Pin 15 – x

Pin 16 – x

Pin 17 – x

Pin 18 – x

Pin 19 – x

Pin 20 – CAN High (pomarańczowo/zielony) -> 10-pinowa, czarna kostka sterownika drzwi (pin 4)

…teraz po rozpisaniu tego widzę, że nie będzie tak źle. Obejdzie się bez wywalania foteli i ściągania podłogi. Do zmiany korb na elektrykę można wykorzystać przewody którymi komfort w trybie manualnych podnośników steruje zamkiem (odpowiedni swap pinów w komforcie i kostce 20-pin i gotowe :good:).

Irek – dasz się namówić na rezanko tylnych szyb w elektryce? (oczywiście z fotostory :decayed:). Mnóstwo ludzi chce wykonać ten mod ale do tej pory nie powstało jeszcze DIY ;)

...rano mam turniej w kosza. Spadam spać - jutro przygotuję graficzny schemat pokazujący całość razem z wiązką od strony sterownika komfortu. Będzie łatwiej to ogarnąć :good:

bartlong2.jpg

chyba zostawie dla irka te wiazke :naughty: :naughty: :naughty:

znajde z czasem i dla siebie, narazie mam inne mody do wykonania a tak moze jakies DIY powstanie na ori wiazkach <--- czekamy jaro4444

OT: jak wroce bede w kontakcie z toba irek w sprawie swap mojego BLB :gwizdanie: :gwizdanie:

Mnóstwo ludzi chce wykonać ten mod ale do tej pory nie powstało jeszcze DIY ;)

Spadam spać - jutro przygotuję graficzny schemat pokazujący całość razem z wiązką od strony sterownika komfortu. Będzie łatwiej to ogarnąć :good:

ja u siebie robilem ten mod przy wymianie tapicerki i rzeczywiscie przydalby sie DIY :decayed::wink4:

gdzies mialem kilka fotek .... musze poszukac :mysli:

MONTAŻ NAWIGACJI KONWERSJE MIB MMI 3G 3G+ PL MENU LEKTOR USA EU       

Ja może w tym tygodniu coś wykonam jak wyrobię się z czasem... :cool1:

"TrZebA wiĘceJ nIż pAtRzEeć żEby wSzyStKo wIdZiEć..." :audi:

Moja :a4fan: ZaPrasZam Do ObLooKanIa i KoMentOwAniA

208,4KM i 415,8Nm by Rogalotti

ja mam też korby z tyły i lampke czerwona która zapala sie po otwarciu dzw,i też chce przerobić na elektryke i moje pytanie o numer wiązki która miała by podłączyć głośniki ,silniczki tylne i te lampke w dzwiach po otwarciu

ja mam też korby z tyły i lampke czerwona która zapala sie po otwarciu dzw,i też chce przerobić na elektryke i moje pytanie o numer wiązki która miała by podłączyć głośniki ,silniczki tylne i te lampke w dzwiach po otwarciu

Look up :gwizdanie:

Bart-S dzięki za info :hi:

Ja mam zamówione wiązki kompletne drzwi czyli 8E0 971 693 B + resztę z wnętrza drzwi. Więc najprawdopodobniej ruszy mi Licht Pakiet + korby od ręki.

Tu jest dośc dobrze omówione motowanie tylnych silnikczków:

http://www.audi4ever.at/phpbb3/viewtopic.php?f=3&t=21659&st=0&sk=t&sd=a&start=135

Przygotowałem schematy dla instalacji z korbami:

korbyL.jpg

korbyP.jpg

Jeśli chodzi o konektory w module komfortu... Korby (zgodnie ze schematem) wykorzystują wtyki II i IV - konektor II na fotce jest nie obsadzony ponieważ jest to sterownik pod 4 elektryczne szyby, bez pakietu oświetlenie. W przypadku innych konfiguracji (korby, pakiet oświetlenie) konektor II będzie fabrycznie w wiązce.

komfortconn.JPG

Jutro przygotuję schematy pod elektrykę i będziemy myśleć jak to ładnie poprzekładać aby się za bardzo nie namęczyć :)

bartlong2.jpg

No i na razie jestem w czarnej doopie :confused4:

Założyłem oryginalne wiązki od Licht pakietu + korby i lampki nie ruszyły. Zaraz będziemy z Arkadiusem robić adaptacje, jak to nie pomoże to się wquu :kwasny:

Jak już mówiłem znalazłem parę gratów i wrzucę fotki z opisammi - może się przyda - mówię tutaj o zmianie korb na elektrykę.

Dwa silniczki (L, P strona)

4e005f45a1721b11med.jpg

podnośniki szyb (L, P strona)

168d94f655e5d38bmed.jpg

wiązki (tutaj mam niestety bez oznaczeń i próbuje dojść do tego co ona obsługuje - mam informacje, że obsługuje full pakiet oświetlenie - biała oraz czerwona lampka, podświetlana klamka wew.) :mysli:

80768d137ea5e13emed.jpg

i oczywiście panel do sterowania 4 x elektryka szyb (panel kierowcy).

3f7afa186dac8bc3med.jpg

Brakuje mi tylko modułu komfortu bo z opisu, który zainicjował i wyżej o nim wspomina Bart-s wynika, że mój moduł nie obsłuży elektryki i licht pakietu. :disgust: Choć z adaptacją jeszcze nie próbowałem.

P.S. Jaki masz moduł jaro4444:?:

No i na razie jestem w czarnej doopie :confused4:

Założyłem oryginalne wiązki od Licht pakietu + korby i lampki nie ruszyły. Zaraz będziemy z Arkadiusem robić adaptacje, jak to nie pomoże to się wquu :kwasny:

...bo od doopy strony zaczynacie robotę - trzeba było wyciągnąć 20-tkę ze słupka B i zobaczyć czy są tam kable, które opisałem oraz sprawdzić adaptację 61 w komforcie...

Jak już mówiłem znalazłem parę gratów i wrzucę fotki z opisammi - może się przyda - mówię tutaj o zmianie korb na elektrykę.

Dwa silniczki (L, P strona)

4e005f45a1721b11med.jpg

podnośniki szyb (L, P strona)

168d94f655e5d38bmed.jpg

wiązki (tutaj mam niestety bez oznaczeń i próbuje dojść do tego co ona obsługuje - mam informacje, że obsługuje full pakiet oświetlenie - biała oraz czerwona lampka, podświetlana klamka wew.) :mysli:

80768d137ea5e13emed.jpg

i oczywiście panel do sterowania 4 x elektryka szyb (panel kierowcy).

3f7afa186dac8bc3med.jpg

Brakuje mi tylko modułu komfortu bo z opisu, który zainicjował i wyżej o nim wspomina Bart-s wynika, że mój moduł nie obsłuży elektryki i licht pakietu. :disgust: Choć z adaptacją jeszcze nie próbowałem.

P.S. Jaki masz moduł jaro4444:?:

Grzesiek - podnośniki szyb są chyba niepotrzebne ;)

bartlong2.jpg

Bart-S wcale nie od d*py, bo drzwi mam zrobione na gotowo i kable z rozpiski zgadają się. Jedyne co to moduł BP nie przyjmuje kodowania lamp z tyłu. Jutro za dnia sprawdzę sobie przewody w słupku i pewnie zacznę szukać modułu :decayed:

Bart-S wcale nie od d*py, bo drzwi mam zrobione na gotowo i kable z rozpiski zgadają się. Jedyne co to moduł BP nie przyjmuje kodowania lamp z tyłu. Jutro za dnia sprawdzę sobie przewody w słupku i pewnie zacznę szukać modułu :decayed:

I tej informacji mi brakowało :decayed::good:

Potrzebne graty....

Sterowniki/silniczki szyb:

8E0 959 801 A ---> (od 01.01.2006) 8E0 959 801 E

8E0 959 802 A ---> (od 01.01.2006) 8E0 959 802 E

Gotowe wiązki elektryczne:

8E0 971 687 C - wiązka słupek B - drzwi dla korb (do 31.05.2003)

8E0 971 687 J - wiązka słupek B - drzwi dla korb (od 01.06.2003)

8E0 971 687 E - wiązka słupek B - sterownik dla elektrycznych szyb (do 31.05.2003)

8E0 971 687 L - wiązka słupek B - sterownik dla elektrycznych szyb (od 01.06.2003)

8E0 971 693 B - wiązka tapicerki drzwi dla korb

8E0 971 693 F - wiązka tapicerki drzwi dla elektrycznych szyb (do 30.06.2002)

8E0 971 693 L - wiązka tapicerki drzwi dla elektrycznych szyb (od 01.07.2002)

Tapicerka drzwi kierowcy:

8Z0 959 851 B 5PR - zespół 4 przełączników dla B6 (do 10.2002)

8Z0 959 851 F 5PR - zespół 4 przełączników dla B6 (od 11.2002)

8E0 959 851 B 5PR – zespół 4 przełączników dla B7 (do 06.2008)

8E0 959 851 D 5PR – zespół 4 przełączników dla B7 (od 06.2008)

8E1 867 171 B - panel dla 4x elektryczne szyby

8E1 867 171 C - panel dla 4x elektryczne szyby, lusterka składane elektrycznie

W przypadku panelu – mamy dostępnych 5 kolorów dla nadwozia B6:

- szary E82

- niebieski „maritime” 2XE

- ciemnoszary „swing” 27X

- beżowy „twist” 5QQ

- czarny „soul” 7PE

Z kolei dla nadwozia B7 są to:

- szary E82

- niebieski „indygo” 7A2

- czarny „soul” 7PE

- beżowy „torrone” 8Q9

...najprościej i najtaniej będzie poszukać kompletnych boczków tylnych drzwi na allegro (odchodzi koszt zakupu lampek pakietu oświetlenie i wiązki tapicerki a może i rolet). Tylna tapicerka to najczęściej wydatek od 50 do 150zł (za 1szt.)

…odnośnie instalacji – jednak nie obejdzie się bez ściągania podłogi. Zapomniałem, że przewody CAN LOW i HIGH muszą być skręcone ze sobą aby wyeliminować zakłócenia. No chyba, że jakimś cudem fabryka wyposażyła nas w full wiązkę gratis…

Obiecany schemat instalacji z elektrycznymi podnośnikami szyb…

ele.jpg

bartlong2.jpg

Panowie jak mam u siebie moduł komfortu 8E0 959 433 AR to do dołożenie lampek w drzwiach potrzebuje jeden z tych modułów: 8E0 959 433 AT lub 8E0 959 433 BA czy jakieś inne też wchodza w grę.

Czy mam rozumieć że główna wiązka obsłuży wszystko a co najwyżej będzie brakowało wiązki od lampki do kostki w drzwiach. Zatem z modułu komfortu będą już wychodziły odpowiednie kabelki tylko są nie wykorzystane. Jeśli się mylę to jak duże zmiany w kabelkach musza być pod oświetlenie w drzwiach.

ps. swoją droga braki w oświetleniu na drzwiach i ambiente (diodki z góry na kokpit) są irytujące tym bardziej że w B5 to miałem.

jest delfinek... ;)

Adam - a Ty masz u siebie moduł AR i elektryczne szyby?

...w tym przypadku do dołożenia lampek w drzwiach nie musisz nic kodować (komfort steruje tymi światełkami tylko w przypadku korb). Przy elektrycznych tylnych szybach wystarczy założyć lampki i podłaczyć je do sterownika drzwi (3 kable - wspólna masa i osobne zasilania). Jak już wcześniej wspomniałem - najtaniej jest kupić kompletną tapicerkę drzwi na allegro (nie dość że oszczędzasz, to przepinasz całość plug'n'play).

Jeśli chodzi o fabryczną wiązkę to w tym przypadku dotyczy raczej instalacji z korbami - jedni maja bonusa, inni nie (brak jakiejś jasno określonej reguły). Trzeba sprawdzać.

...natomiast jeśli masz korby - do sprawdzenia kostka w słupku B (czy ma wymagane przewody) oraz do wymiany moduł komfortu (skoro masz AR to tylko coś wyższego z uwagi na brak kompatybilności centralki zamka z modelami wstecz). Najpewniejszy będzie moduł BD (AT nie podejdzie jeśli masz korby). BA teoretycznie podejdzie ale jeszcze nie został sprawdzony pod kątem obsługi korb.

ps. swoją droga braki w oświetleniu na drzwiach i ambiente (diodki z góry na kokpit) są irytujące tym bardziej że w B5 to miałem.

True :disgust:

bartlong2.jpg

[...]

Grzesiek - podnośniki szyb są chyba niepotrzebne ;)

Zgadza się oczywiście no chyba, że zaczynamy od "gołych" drzwi... :wink4:

Co do modułu to ja mam niestety nieszczęsny moduł BG i szukam jakiegoś zastępczego żeby obsłużył elektrykę i lampki ostrzegawcze i pomagające wsiadanie bo póki co mam podłączone do krańcówki... :cool1:

Wracając do paneli z obsługą składanych lusterek to zastanawia mnie jedno:

W tej chwili mam opcje składanych lusterek w panelu kierowcy (2 x elektryka szyb). Istnieje możliwość przełożenia wyłącznika do panelu na 4 x elek. szyb? Powinno to nie stanowić problemu poza tym, że na tym panelu nie będzie oznaczenia, że lusterka zewnętrzne są składane...

Adam jakbyś potrzebował to mam dwa tylne boczki z pakietem full oświetlenie (lampki ostrzegawcze, białe oraz podświetlenie klamki wewnętrznej). :wink4:

W tej chwili mam opcje składanych lusterek w panelu kierowcy (2 x elektryka szyb). Istnieje możliwość przełożenia wyłącznika do panelu na 4 x elek. szyb? Powinno to nie stanowić problemu poza tym, że na tym panelu nie będzie oznaczenia, że lusterka zewnętrzne są składane...

Przy przekładce tego nie sprawdzałem ale pewnie masz rację - różnica między panelami to tylko ikona przy 4-tej pozycji joysticka.

bartlong2.jpg

Przy przekładce tego nie sprawdzałem ale pewnie masz rację - różnica między panelami to tylko ikona przy 4-tej pozycji joysticka.

Póki co to pewnie będzie tak trzeba zrobić i na spokojnie szukać panelu z oznaczeniem składanych lusterek. :gwizdanie:

narazie mam korbki z tyłu - jeszcze mi nie przeszkadzają i tak może zostać - choć jak mam zmieniać moduł to może już na taki co obsłuży jedno (światełka) i drugie (elektr. szyb), chyba tu od przybytku głowa nie zaboli. Świra dostaję z tymi modułami, to który ten 8E0 959 433 BD czy jeszcze jakiś (nie sprawdzony dobrze BA?).

Jak się mam dobrać do kostki w słupku B - przez drzwi czy przez zdjęcie dolnego plastykowego panelu od wewnątrz słupka B.

Rozumiem że jak będę miął taki układ kabelków w tej kostce:

"Kostka 20-pin w słupku B (instalacja pod tylne szyby w korbach)

Pin 6 – x

Pin 7 – x

Pin 8 – x

Pin 9 – x

Pin 10 – x

Pin 17 – x

Pin 18 – x

Pin 19 – x

Pin 20 – x"

to pozostaje pociągnięcie od tej kostki kabelków do lampek.

akjam a jaka tapicerka na boczkach, i czy pod korbki? Ja mam taki ciemny grafit niemal czarne Phoenix.

jest delfinek... ;)

narazie mam korbki z tyłu - jeszcze mi nie przeszkadzają i tak może zostać - choć jak mam zmieniać moduł to może już na taki co obsłuży jedno (światełka) i drugie (elektr. szyb), chyba tu od przybytku głowa nie zaboli. Świra dostaję z tymi modułami, to który ten 8E0 959 433 BD czy jeszcze jakiś (nie sprawdzony dobrze BA?).

BA nie obsługuje fabrycznego alarmu (...gdybyś chciał kiedyś dołożyć), no i nie ma potwierdzenia, że zadziała z korbami. Jakiś czas temu sprzedałem ten moduł Madbarowi - dzwoniłem do niego, jeszcze go nie podłączył ale obiecał do soboty sprawdzić jego funkcjonalność.

BD to pewniak - w temacie dot. komfortu wpisały się osoby którym moduł ten współpracował z każdym systemem.

Jak się mam dobrać do kostki w słupku B - przez drzwi czy przez zdjęcie dolnego plastykowego panelu od wewnątrz słupka B.

Rozumiem że jak będę miął taki układ kabelków w tej kostce to pozostaje pociągnięcie od tej kostki kabelków do lampek.

Wyciągnij gumę ze słupka B – rozłącz kostkę i zobacz, które piny siedzą w środku po stronie wiązki biegnącej do komfortu (dzięki temu obejdzie się bez ściągania wewnętrznej osłony słupka B). Z drugiej strony, kostka ta czasem siedzi tak mocno, że trudno ją rozpiąć - wtedy lepiej ściągnąć wwnętrzną osłonę (będzie widać kolorki kabli). Jeśli wiązka będzie zawierała przewody do lampek – tak jak napisałeś wystarczy dołożyć brakujące kabelki od lampek (lub efektywniej, dorwać i przełożyć kompletne tapicerki z gotową wiązką).

bartlong2.jpg

Najlepiej kupic gotowe wiazki drzwi ja dalem 50 Pln sztuka

Jakby ktos potrzebowal to jest tu :wink4:

http://moto.allegro.pl/audi-a4-z-2003r-instalacja-drzwi-lewy-tyl-i1249389463.html

Cyknalem fotke wiazki w drzwiach idaca do slupka B i tak wyglada sprawa kolorkow i tak samo idzie do srodka . Bartek dobrze pisze :decayed:wystarczy dołożyć brakujące kabelki od lampek (lub efektywniej, dorwać i przełożyć kompletne tapicerki z gotową wiązką)

img5869w.jpg

[...]

akjam a jaka tapicerka na boczkach, i czy pod korbki? Ja mam taki ciemny grafit niemal czarne Phoenix.

Black soul chyba... :mysli:

Jakąś chwilę temu próbowałem się dobrać do tej kostki w słupku B - kurna udało się zdjąć tylko osłonkę i pokazała mi się wtyczka (8E0 972 702 - chyba dobrze odczytałem) dokładnie taka co na fotce powyżej Grzesiu wrzucił - z górnej części faktycznie mam 4 grubsze przewody ale w dolnej to mam chyba 5 kabelków a nie cztery jak na fotce ułożone tak:

ox

ox

xx

xo

oo

oo

oo

x - oznacza pin z wpiętym przewodem

Za grzyba nie mogłem wyjąć tej kostki z mocowania na słupku i nie mogłem podejrzeć jaką mam wiązkę od drugiej strony.

Może jakieś przepisy na to bo plastyk wewnątrz nawet nie drgnął jak chciałem go wyszarpać i dałem sobie spokój by czegoś nie urwać.

jest delfinek... ;)

najlepiej sprobuj z drugiej strony :wink4: na fotce masz wtyke i musisz ja wyciagnac . Przycisnij to zabezpieczenie ( strzalka na zielono i pociagnij do siebie ) . Najlepiej delikatnie podwadzic srubokretem .

img5873b.jpg

Jak wyjmiesz wtyke zobaczysz gniazdo koloru czarnego i rozowe zabezpieczenie , musisz je przesunac w bok :wink4: i wtedy wpychasz gniazdo do srodka slupka B :decayed: .

Wiazka z korbkami ma wiecej przewodow w tapicerce jak i dalej na slupku :rolleyes: