Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zakupiłem fotele z boczkami do mojej b7 posiadają one podświetlane klamki pakiet światło jak również fotele lecz nie za bardzo wiem jak zabrać się za podłączenie gdyby ktoś czuł się na siłach pomóc mi przy rezaniu byłbym wdzięczny.. Po założeniu boczków od strony pasażera czerwone światełko w boczku zapala się po otwarciu drzwi od kierowcy już niestety nie lecz nie działa oświetlenie u dołu boczku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry, Napisałeś strasznie lakonicznie. Jeżeli masz ori instalację to po podłączeniu kostki w silniczek szyby, wszystko ma działać, może masz spaloną żarówkę w lampce lub nie łączy to bym sprawdził w pierwszej kolejności. . Pisz dalej pomożemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.. Więc tak fotele posiadają pakiet światło są podgrzewane, podgrzewanie mam seryjnie i to działa niestety światełko które jest pod fotelem nie zapala się. W kostce fotela widziałem dodatkowe trzy piny których nie było w wtyczce w karoserii może to jest powód?

Jeśli chodzi o tył to z tyłu są korby i to też chciałbym jakoś uruchomić. Jestem zielony w temacie ale mam wolną sobotę garaż zbiorę niezbędne narzędzia i podziałam tylko musiałby ktoś mnie poinstruować.. ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć?

Edytowane przez Harry Zott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.directupload.net/file/d/4488/73b4er4a_jpg.htm wczoraj zamontowałem białe lampki w drzwiach(przód elektryczne szyby a tył korbotronik - czerwone lamki już miałem od nowości),zrobiłem wycięcie w wytłoczeniach i podpiąłem białe lampki do czerwonych,bez zmieniania w module komfortu wszystko działa idealnie,zamieniłem zwykle żarówki na ledowe,2h roboty łacznie mnie to zajęło a efekt jest jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.. Więc tak fotele posiadają pakiet światło są podgrzewane, podgrzewanie mam seryjnie i to działa niestety światełko które jest pod fotelem nie zapala się. W kostce fotela widziałem dodatkowe trzy piny których nie było w wtyczce w karoserii może to jest powód?

Jeśli chodzi o tył to z tyłu są korby i to też chciałbym jakoś uruchomić. Jestem zielony w temacie ale mam wolną sobotę garaż zbiorę niezbędne narzędzia i podziałam tylko musiałby ktoś mnie poinstruować.. ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć?

Prąd potrzebujesz doprowadzić z postojówki do drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry jeśli nie miałeś pakietu światło wcześniej w swoim aucie to tak. Sprawdź moduł komfortu jaki masz. Czy on obsłuży pakiet światło. Na początku tematu masz wszystko.

Ja robiłem pakiet światło w tym roku w swoim aucie i z tyłu też mam korby. Do tylnych drzwi albo masz poprowadzone kable albo i nie. Jak masz to prosta sprawa. Ale w to co widziałem i że sam nie miałem to za pewne nie masz kabli w drzwiach. Są dwa sposoby, albo plus ciągniesz i otwierasz jedne drzwi a palą się wszystkie lampki. Albo robisz tak jak w ori i steruje tym moduł komfortu i palą się tylko ta lampka od danych drzwi.

Ja dokładałem lampki pod nogi x4 i lampki w drzwi czerwone i białe. Całą instalację kładłem sam z pomocą (forumowicza który pomógł mi zrozumieć schematy) i od nowa kładłem wszystko w samochodzie. Ogólnie z przodem jest mało roboty;) co z tyłem trzeba doprowadzić piny do słupka drzwi i do MK w odpowiednie piny. I ma wszystko hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał wątpliwości I zorientujesz się na jakim etapie jesteś i co musisz zrobić :D Jak byś miał jakieś problemy to wal jak w dym. Nie dawno robiłem więc na bieżąco jestem. Pozdro i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.directupload.net/file/d/4488/73b4er4a_jpg.htm wczoraj zamontowałem białe lampki w drzwiach(przód elektryczne szyby a tył korbotronik - czerwone lamki już miałem od nowości),zrobiłem wycięcie w wytłoczeniach i podpiąłem białe lampki do czerwonych,bez zmieniania w module komfortu wszystko działa idealnie,zamieniłem zwykle żarówki na ledowe,2h roboty łacznie mnie to zajęło a efekt jest jak na zdjęciu.

To przy okazji spytam jakie żarówki ledowe wstawiłeś w białe lampki. Podoba mi się efekt ale szukam konkret żarówki led, żeby nie wywalało mi błędu na fisie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS się czepia o lampki w drzwiach.

Trudno w to uwierzyć, ale u mnie idzie w zaparte. Diabli wie dlaczego???

Próbowałem już z kilkoma i poległem. Myślałem że MCE siadł albo jest na wykończeniu i kolejne zdziwienie bo żadnych błędów nie wyrzuca. Jak załaduje led w drzwi od razu sypie bykiem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek i drzwi nie ma kontroli spalonej żarówki :wink:

Też tak myślałem dopóki nie zaczęło wywalać. Może to inna przyczyna, zaczynam się zastanawiać jaki powód???

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku było Brems Licht wiec sprawdzałem światła stopu, przestało teraz było Headliht dipped bez wskazania konkretnej strony. Vag nie pokazuje błędu tylko na fisie wyskakuje za każdym razem jak wrzucam led w drzwi. Przy zwykłej żarówce tego nie ma dlatego zachodzę w głowę o co kaman???

Podpytałam i dostaje info ze może być cos z MCE, na vagu zero błędu- od czego może tak się dziać???

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te błędy odpowiada mce

Najprościej jest podmienić mce i sprawdzić czy też tak będziesz miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te błędy odpowiada mce

Najprościej jest podmienić mce i sprawdzić czy też tak będziesz miał

Tak zrobię tylko muszę dostać się do MCE, a ostatnio brak czasu na dłubanie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sprawa wyjaśniona. Padł MCE, wymienione i zagrało. Zero błędów na vagu i na fosie. Nie ma tez znaczenia czy włożę lampkę zwykła czy led[emoji1]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem temat od a do z. Bardzo pomocny. Zamontowałem oświetlenie w tapicerce drzwi, światło białe i czerwone. Lampki kupiłem, piny, przewody miałem ze starego kina domowego. Troche roboty ale efekt super. Ledy założone i gęba się cieszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, nie dawno przesiadłem się z B5 na B6 i w drzwiach mam czerwone lampki, które nie świecą,

czy jest możliwe, że to tylko atrapy? wszystkie się chyba nie spaliły?

nie mam też podświetlenia nóg a na białe lampki w drzwiach tylko przygotowane miejsca

Myślałem, że w B6 to już standard zwłaszcza że w B5 to wszystko miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...