Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Podziękował panowie !! Temat super mi się przydał, a i pomoc bart-s'a nie oceniona z uwagi na nikłe pojęcie w czytaniu schematów ;) Ale jakoś się udało. Jedyny problem jaki natrafiłem to nigdzie nie ma zamienników pinów do II konektora do mk. Mimo, że mam elektryki tylko z przodu i zaślepki czerwone w drzwiach, miałem konektor II obsadzony. Udałem się na szrot znalazłem kostkę wypiąłem piny i p&p :D 9 pinów mi zostało jakby ktoś potrzebował ;) Jeśli chodzi o piny słupka b to są dostępne zamienniki;) Powodzenia w rezaniu !! Pamiętajcie że lampka pin 1 to - ,a pin 2 to +. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś by się podjął rezania w pobliżu śląska ? Bo graty mi leżą już chyba ze 3 lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu się nie chce? ;p

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma wiązki z kostkami albo cały zestaw wiązek z kostkami i lampkami wejściowymi(białe) i ostrzegawczymi (czerwone) biorę od ręki.

Szukam tez w dziale sprzedam ale nie mogę trafić, gdybyście koledzy coś mieli albo wiedzieli dajcie znać???????

Czytam tez watek i zastanawiam się czy u mnie pójdzie gładko. Teoretycznie powinienem wszystko mieć P&P jak wyniika ze schematu i opisu w pośtach bo 4x elektryka ale różnie to bywa :))))))) Jak zmontuje graty to wrócę z tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz el. szyby, to dolutuj tylko przewód, osadź pin i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz el. szyby, to dolutuj tylko przewód, osadź pin i gotowe.

Nie łapie, dolutować kable ale gdzie??? Osadzić Pin ale gdzie??

Wszystko wydaje sie proste ale nie wiem jak sie zabrać. Właśnie znalazłem od jednego forumowicza cały pakiet światło w drzwi. Kostek tam od cholery i nie wiem czy nie za dużo. Swoją droga od czerwonej jedne od białej drugie...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przód - zasilanie obu lampek podpinasz do pinu nr 13, a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym. Natomiast z tyłu zasilanie lampek ułatwiających wsiadanie w pin 2 w 16-pinowej (brązowej) wtyczce w module drzwi. Zasilanie lampki ostrzegawczej - pin 3 w 16-pinowej (brązowej) wtyczce w module drzwi. Masa wspólna z pinu 6 w tej samej wtyczce. Wszystko masz w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, temat wertowałem ale nie miałem lampek a bez tego ani rusz:-)))))

Mam już cały zestaw wiązek z lampkami kostkami i wtyczkami wiec teraz tylko p&p jeśli wszystko sprawne. Ale za nim to zrobię podłączę na krótko tak jak piszesz zeby sprawdzić czy zaskoczy. Jutro zabieram sie za zabawę. Muszę jeszcze wyrezać w dole miejsce na lampki bo mam tylko zagłębienie, na szczęście w boczkach odblask wiec tylko osadzenie. Martwie się czy dam radę wyrezać dół sam bo nigdy tego nie robiłem. Czy lepiej pstrym nożykiem, cieńkim brzeszczotem czy może macie własne sprawdzone pomysły. Odezwę sie wkrótce bo zrobię małe fotostory:-))))

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Martwie się czy dam radę wyrezać dół sam bo nigdy tego nie robiłem. Czy lepiej pstrym nożykiem, cieńkim brzeszczotem czy może macie własne sprawdzone pomysły.

Dasz radę. Najlepiej nożykiem, tylko co chwilę przykładaj lampkę, abyś nie wyciął za dużo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie :-))))))) myśle jeszcze czy jest różnica lepiej od zewnątrz czy od środka ???

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


myśle jeszcze czy jest różnica lepiej od zewnątrz czy od środka ???

Jak wolisz, tak jak będzie Ci wygodniej, ale chyba lepiej od zewnątrz, bo potem od zewnątrz wkładasz lampkę i żeby wszystko ładnie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie. Tak zrobię. Dziś montaż, zobaczę co z tego wyjdzie.

Szacuneczek :-)))))))

Damian podkusiłeś mnie dremelem i postanowiłem nabyć ale cena hoho.... zostanę przy ostrym nożyku :-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale nigdy nie wiesz, kiedy się przyda :wink:

fakt, ale jestem po urlopie i portfel ostro się spłaszczył :-)))) a nie chcę zostawiać tego na pózniej bo zawsze jest coś do zrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaguar wpisz na allegro są po 140 i dużo części ma ;) ostatnio kupiłem

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy siedzę i dłubie i juz prawie przełożony prawy przód tymczasem zdziwiłem się kiedy w nowej wiązce zobaczyłem diodę śwuecącą na czerwono w białym plastiku. W starej wiązce tego nie mam. W nowej jest. Być może podświetlenie klamki albo przycisku szyb tyle ze w przycisku jest już wbudowana dioda. I teraz nie wiem do czego wpiąć, a luzem nie zostawię. Pomóżcie bo graty rozgrzebane :-))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda lewych drzwi miga ci przecież ;) masz u góry na tapicerce ;)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Po prostu wpioles wiązkę z lewych drzwi ;) zobacz czy w innych też masz jak masz to jest od klamek ;)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale nigdy nie wiesz, kiedy się przyda :wink:

Wszystkie wiązki mają tą diodę czyli wychodzi ze od klamek. Tylko ze nie mam jak wpiąć tej diody w klamkę. Jakiś otwór rezać czy gdzieś w klamce powinno być. Obejrzałem dookoła i nie ma..... Hmmmm co z tym zrobić. W sumie extra bo podświetlenie klamek sie trafiło tylko jak osadzić diodę?

Robię prawy przód/ pasażera. Za kierowcę jeszcze sie nie zabrałem....

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć klamki do tego lub jakoś sam przerobić zwykle ;)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...