Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, przydało by się zrobić. Może ktoś mnie skierować gdzie znajdę wątek o przeróbce klamek? Pewnie gdzieś w warsztacie ale działam z komórki i poszukiwania mogą być długie. Swoją droga jestem ciekaw jak wyglada klamka pod lich pakiet ? Ktoś ma fotę

Przy okazji dziękuje za wyjaśnienie :-)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz el. szyby, to dolutuj tylko przewód, osadź pin i gotowe.

Nie łapie, dolutować kable ale gdzie??? Osadzić Pin ale gdzie??

Wszystko wydaje sie proste ale nie wiem jak sie zabrać. Właśnie znalazłem od jednego forumowicza cały pakiet światło w drzwi. Kostek tam od cholery i nie wiem czy nie za dużo. Swoją droga od czerwonej jedne od białej drugie...???

I gra gitara. Dzięki za podpowiedź, moje klamki co prawda nie wyposażone w podświetlenie wiec musiałbym zmienić. Na razie diody splotłem z wiązkami zeby nie stukały a jak w przyszłości nabędę klamki do podświetlenia to załączę.

Obyło sie bez dremela, nożyk tapicerski i delikatne rezanie przez co zeszło mi tak długo.

Damian dzięki za podpowiedź, zanim przełożyłem wiązki podłączyłem na krótko piny do lampek o zaskoczyło od razu:-)

Ukłony koledzy..,, pora spać :-)))))))

I na dzień dobry pora zacząć tył... Mam dwa pytania lewej tył czy do wyciagnięcia przycisku sterowania szyb muszę demontować klamkę? Właśnie zauważyłem ze córa wdusila przycisk. I czy muszę w jakiś specjalny sposób demontować tapicerkę bo mam. blokadę drzwi dziecka i nie chce tego wyrwać. Czy ten Rygielski do blokady drzwi dziecka schodzi razem z boczkiem???

Z górki podziękowania :-)))))

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka nie ma nic wspólnego z przyciskiem (ona tylko jednym torxem jest połączona z rączką). Po zdjęciu tapicerki poradzisz sobie z przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka nie ma nic wspólnego z przyciskiem (ona tylko jednym torxem jest połączona z rączką). Po zdjęciu tapicerki poradzisz sobie z przyciskiem.

No dobra. Ruszam w bój po południu, swoją drogą po co kostka 32-pinowa skoro tylko połowa obsadzona, mowię teraz o przodzie.

Tak z ciekawości pytam, czy to na zapas????

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam. Zobacz sobie pinologię. Pewnie pod pamięć.

Pod pamięć i pakiet światło w nogi. Dzięki za naprowadzenie. Naszukałem sie troche ale ciekawość zaspokojona :-))))((

No i dobra, wszystko na miejscu. Przód, tył licht pakiet jak tralala :-))))))) Wpadłem na pomysł jak przerobić zwykle klamki na podświetlane. Szkoda zostawiać diody luzem. Nie wyprzedzam jednak faktów i odezwę się jak ogarnę temat do końca.

Jak na razie podziękowanie koledzy za udzieloną pomoc i wsparcie rzecz jasna:-))))(((

Klamka nie ma nic wspólnego z przyciskiem (ona tylko jednym torxem jest połączona z rączką). Po zdjęciu tapicerki poradzisz sobie z przyciskiem.

Potrzebuje pomocy. Nie mogę sciągnąć klamki. Niby jedna śruba torx ale Trzytmaja plastikowe zatrzaski właściwie to znalazłem tylko jeden który próbuje podważyć poprzez ściągnięcie w zagłębieniu metalowej otoczki i wsunięcie płaskiego małego śrubokrętu do odchylenia. Za Chiny nie idzie. Jeśli urwę ten zaczep to będzie latać. Jak sciągnąć klamkę z boczka ? Jakiś schemat albo podpowiedz.

I druga sprawa chce nabyć klamkę od strony pasażera w wersji USA czyli z możliwością zamykania i otwierania centralnego zamka. Jak połączyć Zeby działała. W stronie kierowcy wiadomo jest wiązka z kostką ale strona pasażera tego nie ma. Jakieś sugestie koledzy?

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka to jeden torx w drzwiach kierowcy i dwa w pozostałych. Warto też zdjąć rączkę. Podważasz płaskim śrubokrętem zaczep i wypychasz ją. Nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian dzięki za info, zabrałem się od strony pasażera i tylko jedna śrubę odkręciłem, a są faktycznie dwie :-))))

Będę działał .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę, obecnie NIE posiadam pakietu światełek w drzwiach czyli białych na nogi, czerwonych ostrzegawczych i podświetlanych klamek. Zakupiłem kompletne boczki gdzie są lampki, biała, czerwona i podświetlane klamki oraz okablowanie. Czy będzie możliwość aby tylko podpiąć widniejące kostki czy trzeba rezać ?

Tył mam u siebie korby i tutaj również, nie interesuje mnie elektryka w tylnych szybach ale podłączenie również tego światła w boczkach tylnych i podświetlenia klamek ponieważ okablowanie jest całe i kompletne.

294732d625fe8fdf.jpg

67a9fb422bb31e20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podświetlenie klamki działa ale mizernie.
Te oryginały to jakiś żart Ledwo co widać wiec będę modził jak w linku wyżej.

Mam jednak pewien szczegół dotyczacy klamki po stronie pasażera w wersji USA, kaju przepioł wiązki według schematu wiec śmiga iluminacja od zam/otw. zamkiem ale nie działa przycisk tzn. nie reaguje.

Jak sie okazało sterownik szyb mam za słaby bo w wersji B.
I teraz drapie sie w głowę który sterownik szyb obsłuży mi klamkę po stronie pasażera z zam/otw. zamkiem???????????
Kaju zasugerował w wersji Q ale próżno szukać. Za to od groma jest wersji H, lub G tylko czy ogarnie ?????
Podpowiedzcie Panowie

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, boczki zamontowane jak pisałem wcześniej. Okazuje się, że cały montaż pakietu światło drzwi ograniczył się do wpięcia wtyczek, żadnego rezania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co jeśli po otwarciu drzwi tylnych lewych nie działają ani lampki w drzwiach ani oświetlenie w podsufitce. Mikrokrańcówkę wymieniłem na nową, kable w drzwiach i w gumie łączącej drzwi i kabinę też sprawdzone :(

Edytowane przez rolon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...