Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Podzespoły i spalanie


kuubeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam instalacje stag 300 i spalanie 14 w miescie i jak czytam na forum, to widzę ze niektórzy piszą tu o spalaniu w granicach 11.

Co może powodować takie spalanie...czy da sie je zmniejszyć??jeśli tak to w jaki sposób...dodam że jestem początkujący.

Z góry dziekuje za porady.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek trzeba sprawdzic czy na PB chodzi prawidłowo, czy sonda działa prawidłowo, jak pokazuje czujnik temp do ECU, przepływka. Dopiero potem mozna brac sie za LPG czyli sprawdzenie map, ustawień itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie w granicach 11 litrów jest jak najbardziej realne ale jak już koledzy wcześniej napisali najpierw sprawdz jak chodzi na Pb

jeszcze dochodzi kwestia stylu jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje zmienic buty.. w benzynie nie problem uzyskac takie sppalanie w miescie.. proponuje ci jazde na lpg zawse do 2500 obrotów i wtedy sprawdz spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie jak najbardziej normalne mam w domu dwie a4 z gazem jedna 1.8 adr ośka (moja) instalacja KME spalanie w mieście 13L nie mam lekkiej nogi... druga to a4 1.8adr quattro brata instalacja squennt 24 spalanie 14L w mieście

wszystko zależy od stylu jazdy oraz dbania i podzespoły pojazdu oraz instalacji gazowej ale myślę że 13L w mieście to dobry wynik jak bym jezdził do 2500tys obr to pewnie że było by 11L... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już kolego wszystko posprawdzasz to zobacz jak wyglada twoja jazda po miescie..... bo mi 1.8T+ i 1.6 palą tone paliwa po mieście.... ale ja mam taką prace ze jeźdzę od 7 do 18 po miescie i najczesciej jade w takich korkach ze predkość średnia to ,max 15km/h i 1,2,3 biegi.... podjazdy gaszenia i odpalania... (w miescie najmniej spalił mi 13l czyste miasto, a tak normalnie wychodzi 14-16l LGP a na Pb o litr mniej) korki mam porównywalne z centrum krakowa w godzinach szcztytu i tak cłąy czas :-( no ale wczesniej zanim to zaakceptowałem sprawdizłem sondę, przepływke, czyszcznie przepustincy , swiece, przewody....szczeclosc dolotu i wydechu, porównywałem logi z innymi palącymi mniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrudzone/wysłuzone listwy wtryskowe moga tez powodować wyzsze spalanie. W moiom ADR kiedyś powyżej 12,5 l/100 nie dało sie wskoczyć choćby nie wiem co wyrabiał, a tego lata spalanie w granicach 14,5 w korkach, upałach i klima na full było normą. Moje listwy wtryskowe mają obecnie przejechane 65 tyś km i gaziarze mówili że to cud że jeszcze działają ale to dzięki regularnym przeglądom i wymienianiu filtrów, chociaz same listwy nie były nigdy ruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...