Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Koszty utrzymania silników 4 cylindrowych a V6...


piotrekb90

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są koszty utrzymania silników 4 cylindrowych jak 1,8 czy 1,8T a V6 np 2,4 lub 2,8...po pierwsze to więcej oleju wchodzi do silnika i droższe ubezpieczenie to wiem, a ile kosztuje wymiana rozrządu (mówimy tylko o dobrych częściach). Interesuje mnie jeszcze spalanie w tych silnikach V6...

Pozdrawiam i proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzad to roznica w cenie ok 400zl w stosunku V6 do R4. Oleju wchodzi wiecej, to fakt... 5 litrow jest w V6. Spalanie Vki, 2.6, masz w moim podpisie, kliknij i zobacz jak mi pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma racje a co do ceny rozrządu to nie ma takiej aż różnicy, maxymalnie 200zł na częściach i koło 100zł za robote wiecej jeżeli dajesz do warsztatu a nie robisz sam. Co do spalania to 2.4, 2.6, 2.8 musi wziąć jeżdżąc po samym mieście kolo 11-11,5l jak nie szalejesz, ja latam sobie swobodnie, dużo zimny silnik i pali mi koło 13l ale jakbym miał sie przemieszczać 1.6 czy 1.8 to by mnie krew zalała...koszty nie są kosmicznie większe dlatego też albo dobra benzyna albo mocne TDI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko porownanie 1.8T i 2.5tdi moc ta sama spalaja to samo tylko ze 2.5 w cholere awaryjne auto, starszy przez 2-3lata uzywania wlozyl ponad 10 kafli :thumbdown: nie wiem jak to z benzynami v6, ale mysle ze wolal bym 1.8T niz 2,6 czy 2,8 po co przeplacac z ubezPieczeniem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ubezpieczenia to płacę około 40 PLNów więcej. Co do spalania to mnie więcej to samo, może 0,5 litra więcej niż 1.8 G60. Co do oleju to 7l zamiast 4l (4l - tyle co w 1.8T). Co do wrażeń to V6 ciągnie ładnie od samego dołu, za to powyżej 4000 ustępuje G60 (prawdę mówiąc w G60 miałem 204 kucy). Rozrząd w V6 - 800 PLN, w G60 - 100 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze buszek w spalanie identyczne w 2,5tdi, a 1,8t :polew:

zejdz w trasie 1,8t do 6l/100km--nierealne

spal w 2,5tdi 20l/100km w miescie-tez sie nie da!

moc 2,5tdi i 1,8t jest taka sama, osiagi prawie tez, ale spalanie diesla duzo mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz to 1.8T lub 2.4 spalanie podobne, dzwiek V6 super, ale 1.8T 180kM po chipie super zap...a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat śmiga 2.8V6 193PS 4Motion - świetna sprawa, szczególnie w zimę. Spalanie LPG po Warszawie 12-14 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze buszek w spalanie identyczne w 2,5tdi, a 1,8t :polew:

zejdz w trasie 1,8t do 6l/100km--nierealne

spal w 2,5tdi 20l/100km w miescie-tez sie nie da!

moc 2,5tdi i 1,8t jest taka sama, osiagi prawie tez, ale spalanie diesla duzo mniejsze

jezdziles kiedys 2.5tdi? :polew:

spalanie srednie w miescie to ok 10l jak zrobisz nim ponizej 9 to jestes mistrzem :good:

spalanie w trasie takiego 2.5 to ok 8l, wiec nie wiem skad Ty te 6l wziales :polew: chyba myslisz o 1,9tdi bo 2,5 to musial bys naprawde jak emeryt jezdzic :polew:

srednio 2,5tdi mojego starszego:

miasto - 10,5l

poza - 7,5-8l przewaznie 8,5

spalanie mojej 1,8T:

miasto - 11l no max mialem 12

poza - schodzi do 8,5-9l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buszek, ja nie iwem jak auto twojego starego, sam pisales ze sie sypalo strasznie i sporo $ pochlonelo, ale sprawne 2,5tdi za***rdala az milo i nie pali wcale duzo

miasto ok.8

trasa miedzy 6,a 8.

I tak jezdzilem 2,5tdi, a o wrazenia zapytaj sie kwiatka :kox:[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 22:41_________________________________________________a jak 1,8t w miescie Tobie max 12l spalilo to Ty dopiero musisz jak emeryt jezdzic :decayed:

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze sie z adrianusem.. moje 2.5 miasto 8 L a trasa 6.5-7.5.. na autostradzie w drodze do angli przy spokojnej jezdzie potrafilem zejsc nawet do 6 L.. koszty utrzymania nie sa duze.. jesli silnik zadbany.. i w dobrej kondycji.. lac dobry olej.. i paliwko i korzystac z przyjemnosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki egzemplarz się trafi...

za tdi przemawia mniejsze spalanie. a poza tym? to chyba nic nie dorówna uturbionej benzynce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jeżdżę spokojnie i mnie w mieście spala 14-16l/100km gazu, więcej oczywiście jak klima na full, bez dwóch napinaczy hydraulicznych które były jeszcze dobre części do rozrządu kosztowały mnie 600zł + 180zł pompa wody, poza tym musisz się liczyć z większą ceną np. przy zakupie świec itp. bo jest ich 6, no i do paru rzeczy jest cięższy dostęp co wymusza rozbieranie pasa przedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buszek, ja nie iwem jak auto twojego starego, sam pisales ze sie sypalo strasznie i sporo $ pochlonelo, ale sprawne 2,5tdi zasuwa az milo i nie pali wcale duzo

miasto ok.8

trasa miedzy 6,a 8.

I tak jezdzilem 2,5tdi, a o wrazenia zapytaj sie kwiatka :kox:[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 22:41_________________________________________________a jak 1,8t w miescie Tobie max 12l spalilo to Ty dopiero musisz jak emeryt jezdzic :decayed:

:polew:

Spytaj hosse88 jak jezdze tylko ze ja mam u siebie predkosci 60-80 w miescie czyli cykl mozna mieszany bo w ..uj hopkow ale trasy tez szybkiej duzo, no ok nie sprzeczajac sie jak dla mnie 1.8T i 2.5tdi pali bardzo podobnie roznica 1-2l aleto moje zdanie i moje porownania po okresie co najmniej pol roku jazdy tymi autami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...