Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana na pól FIS


wiesiek3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy w polifcie mając licznik z kontrolkami można założyć licznik z pół FISem.

Czy zadziała bez przeróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego ale to nie ten temat, czytałem i tam nie pisze o pół FISie założonym zamiast normalnego licznika, tylko o przeróbce na pełny FIS a to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej odrazu caly? jest w tym watku napisane jak wyglada przekladka z pol na caly i wcale duzo nie musisz robic, a wydaje mi sie ze z niczego na pol fis bedzie podobnie jak na caly czyli zabawa z wsadami, kodowaniem itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej odrazu caly? jest w tym watku napisane jak wyglada przekladka z pol na caly i wcale duzo nie musisz robic, a wydaje mi sie ze z niczego na pol fis bedzie podobnie jak na caly czyli zabawa z wsadami, kodowaniem itp....

Tylko zauważ, że półfis to koszt tylko licznika, zapewne nie duży, bo ludzie się ich pozbywają (na rzecz pełnego fisa) i dodatkowo (chyba) jednej kostki z podłączeniem spalania i może czegoś jeszcze. Natomiast pełny FIS to już koszt manetki, kostek, licznika - a jeśli dobry ekran to i znacznie droższy licznik. Znacznie więcej roboty, a jak ktoś nigdy tego nie robił to założenie nowej manetki trochę potrwa.

Lutowania może w obu przypadkach być tyle samo, bo nie wiem co dokładnie pokazuje półfis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół FIS pokazuje dokładnie tylko tyle co zwykłe kontrolki i nic więcej, po prostu je zastępuje.

Nie ma możliwości wyboru wyświetlania.

Zastanawiam się i dlatego zapytałem czy trzeba w ogóle coś przerabiać bo jak mi się wydaje to raczej nie, złączki chyba te same w obu licznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że i spalanie pokazuje :mysli: Jak nie, to pewnie wystarczy przełożyć tylko... :mysli:

No właśnie czy tylko :?:[br]Dopisany: 18 Październik 2010, 20:45_________________________________________________Posiada ktoś może rozpike pinów w tych licznikach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół FIUS nie pokazuje spalania jedynie temp. zew oraz pozostały dystans do przejechania na paliwie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/2 Fis pokazuje:

Brak ciśnienia oleju

Zużycie klocków

Zaciągnięty hamulec ręczny

Przekroczenie temp lub niski pozom płynu chłodzenia

Rezerwa paliwa

Otwarte drzwi i klapę

Temperaturę zewnętrzną

Nie pokazuje zużycia paliwa i pozostałych dystansów itd itp

I nie pytam się co on wyświetla tylko o piny lub różnice w podłączeniu zwykłego poliftowegoo na kontrolkach a 1/2 FIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/2 Fis pokazuje:

Brak ciśnienia oleju

Zużycie klocków

Zaciągnięty hamulec ręczny

Przekroczenie temp lub niski pozom płynu chłodzenia

Rezerwa paliwa

Otwarte drzwi i klapę

Temperaturę zewnętrzną

Nie pokazuje zużycia paliwa i pozostałych dystansów itd itp

I nie pytam się co on wyświetla tylko o piny lub różnice w podłączeniu zwykłego poliftowegoo na kontrolkach a 1/2 FIS

mała korekta - zaciągnięty hamulec ręczny nie wyświetla na fisie tylko jest odrębna kontrolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie jest nie opłacalne praktycznie ta sama robotę przy jednym a drugim musisz mieć pin do licznika bo masz immo w zegarach lepiej kup sobie pełnego fisa każdy ci to powie na allegro są często okazje i możesz kupić bardzo tanio licznik w super stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/2 Fis pokazuje:

Brak ciśnienia oleju

Zużycie klocków

Zaciągnięty hamulec ręczny

Przekroczenie temp lub niski pozom płynu chłodzenia

Rezerwa paliwa

Otwarte drzwi i klapę

Temperaturę zewnętrzną

Nie pokazuje zużycia paliwa i pozostałych dystansów itd itp

I nie pytam się co on wyświetla tylko o piny lub różnice w podłączeniu zwykłego poliftowegoo na kontrolkach a 1/2 FIS

mała korekta - zaciągnięty hamulec ręczny nie wyświetla na fisie tylko jest odrębna kontrolka

Sprostowanie niski poziom płynu hamulcowego, sorry :wink4:

według mnie jest nie opłacalne praktycznie ta sama robotę przy jednym a drugim musisz mieć pin do licznika bo masz immo w zegarach lepiej kup sobie pełnego fisa każdy ci to powie na allegro są często okazje i możesz kupić bardzo tanio licznik w super stanie

Immo to nie problem , tak jak pisałem ja nie chcę rezać, cały czas zastanawiam się czy podejdzie bez przeróbek.[br]Dopisany: 21 Listopad 2010, 13:39_________________________________________________No to Panowie bez przeróbek w podłączeniu licznika 1/2 FIS się nie obejdzie , dzisiaj sprawdzałem i licznik nie gada tak jak powinien.

Proszę temat zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...