Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFC] Wymiana tarcz i klocków


Magdalenah

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej wymianie klocków jeździłam jak wieśniak, piszczałam jak cholera. Dlatego pytam na co warto zmienić. żeby nie robić wioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej wymianie klocków jeździłam jak wieśniak, piszczałam jak cholera. Dlatego pytam na co warto zmienić. żeby nie robić wioski.

Ferodo, TRW, Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montuj, nie pytaj :good: :good: :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś na przednią oś tarcze firmy Ferodo ?

Bo jak wiadomo klocki tej firmy jakoś dają radę tylko mało jest opinii na temat tarcz Ferodo.

Mam i na przedniej i na tylnej osi. Są OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam okazję, kupić trochę taniej klocki i tarcze brembo. Warto kupić czy nie bardzo?? Jak często powinno się zmieniac tarcze i po czym stwierdzić ze już są do wymiany?? Cienkie jakos mocno nie są i dlatego się zastanawiam czy zmieniac komplet czy tylko klocki. Bo klocki już dają znac o sobie i trzeba będzie zmieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanio? To znaczy ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zamówiłem klocki firmy TRW. nie wiem jak bedzie z klockami do tyłu bo koles nie był pewne jakie tam przechodzą. coś sprawdzał i mówił że sciągnie jakies mniejsze. w jakims katalogu czytał że od 2004 są inne. te drugie wyglądały na większe. bardzie w prostokącie. tarcz jeszcze nie wymieniam. myśle zeby od razu odpowietrzyc układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza 245 i 255 klocek FDB1083

tarcza 288 klocek FDB1636

tarcza 300 klocek FDB1655

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj szykuje sie wymiana. jak narazie mam tylko przód bo tył musze sprawdzic o co temu gosciowi w sklepie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś opisać najłatwiejszy sposób wymiany klocków (+ewentualnie tarcz)? Wystarczy odkręcić jarzmo od zwrotnicy czy coś więcej jeszcze? Dlaczego płyn się nie może cofnąć gdy wciskamy tłoczek? Co można uszkodzić? Chwilowo planuje założyć używane klocki gdyż rozważam swap na większe tarcze stąd pytanie czy jak tłok nie wciskam do końca to też coś mogę uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie pytanko od zielonego kiedy tarcza nadaje się do wymiany??? jaki jest minimalna dopuszczalna grubość tarczy i czy coś jeszcze determinuje wymianę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie masz tarcze

zwykle jest tak: wymiar nominalny 25, minimalny 23mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze wymienic wszystkie tarcze i klocki w a4 b6 1.9

rozwazałem wymiane na 320 ale chyba nie dam rady czeka mnie remont i inne wydatki :/

wybrałem taki zestaw z allegro

Przód / Tył

Tarcze MIKODA 0222 GT (314 ) / MIKODA 0256 GT (218)

Klocki FERODO PREMIER (169 ) / FERODO FDB541 (89)

tarcze sa nawiercane i nacinane może ma ktoś lepszy pomysł na konfiguracje tarcz i klocków niestety na 288 i 245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej wymianie klocków jeździłam jak wieśniak, piszczałam jak cholera. Dlatego pytam na co warto zmienić. żeby nie robić wioski.

Ferodo, TRW, Bosch

założyłam Ferodo plus nowe tarcze :] teraz czas na tył.... brać to samo? zauważyłam, że coś spada efektywność w hamowaniu, niby na tyle klocka jeszcze jest i tarcza jakoś żyje choć nie pachnie świeżością już niestety, geometrie plus usterki w zawieszeniu wyeliminowałam , więc pozostaje jedynie układ hamulcowy jako winowajca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...