Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ktoś miał styczność z Pobieraczek.pl


krg1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakis czas temu zarejestrowalem sie na stronie www.pobieraczek.pl oczywiscie nie czytajac regulaminu :/ nie skorzystalem z tej stronik ani razu ale po chyba miesiacu dostalem takiego maila :

Szanowny Panie krg,

Dnia 30.09.2010 z komputera o adresie IP 87.205.43.218 zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:

- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,

- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,

- postępowanie sądowe,

- komornicza egzekucja należności,

- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ

Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:

Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.

Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150

Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - [email protected]

Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=goB40hmoYYZ6LA%3D%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem [email protected]

Z poważaniem,

Zespół Pobieraczek.pl

Potym mailu napisalem do tego biura obslugi klienata ze za co mam placic te 94 zl i ze chce znim rozwiazac ta chora umowe na co wogole nie dostalem odpowiedzi az do dzi , dzis dostalem kolejnego maila :

Szanowny Panie krg,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 30.09.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:

krg krg

42400 Epulow

krg 1

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 30.09.2010 to 87.205.43.218. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

Szczeze przeczytalem tak mniej wiecej ten ich regulamin i niema tam nic napisane za co te 94 zl, jest co prawda o placeniu ale to sa smieszne kwoty a nie az tyle, jak sie z tego wywinac, czy musze to zaplacic?? poradzcie cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, zlałem, zapomniałem :D

Po 3. mailu dają sobie siana, jeśli "jelonek" nie zapłaci :tongue4:

Tobie radzę to samo - olej ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem styczność... przysłali mi to samo. net aż kipi od informacji... olałem ich jak radzono gdzieś na jakimś forum - na wykopie masz mnóstwo informacji a na YT znajdziesz reportaż o nich...

można ich zlać do kibla :) nie są w stanie nic zrobić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ich olałem z dopiskiem w co mogą sobie wsadzić wezwanie do sądu ,bo w 3 lub 4 meilu mnie takim straszyli. Od 2 tygodni się nie odzywają pewnie się za to obrazili pier**lone złodzieje . A tak na marginesie myślę że w normalnym kraju już by ich pozamiatali. Za jakiś czas pewnie znów się tam zarejestruje :polew: ,,dobrym pomóc ,złym krwi napsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni mnie postraszyli, to ja ich też. Wysłałem mailem i listem poleconym, że po konsultacji z prawnikiem wiem że tą ich umową można d... podetrzeć, a jak coś jeszcze przyślą, to zgłoszę doniesienie do prokuratury o próbie wyłudzenia pieniędzy. I na tym koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni mnie postraszyli, to ja ich też. Wysłałem mailem i listem poleconym, że po konsultacji z prawnikiem wiem że tą ich umową można d... podetrzeć, a jak coś jeszcze przyślą, to zgłoszę doniesienie do prokuratury o próbie wyłudzenia pieniędzy. I na tym koniec.

Najlepsza akcja z tym całym pobieraczkiem, że tam w momencie rejestracji chyba każdy normalny user podaje zmyślone dane.

Uśmiałem się do łez, jak przyszedł pierwszy mail, a tytule "groźby":

"Szanowny Panie Ala Makota (...) "

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś to samo przyszło do mnie :decayed: tylko ja prawdziwe dane podałem :wallbash: mam się bać czy to olać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dość głośno było w tv o tej stronie z tym, że mówili że dzieci się logowały, a potem rodzice byli zmuszani pismami do zapłaty sum dość pokaźnych za pobieranie plików przez te dzieci. Z tego co pamiętam zajął się tym urząd ochrony konsumentów ale jak widać działalność trwa nadal, niestety.

Mam dla wszystkich, którzy mają takie pomysły by logować się na tego typu stronach, radę - unikajcie takich stron, przecież jest mnóstwo innych darmowych stron, nie wymagających rejestrowania się. W ogóle nie jest dobrym pomysłem logowanie się na podejrzanych stornach i podawanie swoich danych osobowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się bać na pobieraczka została nałożona kara (nieco śmiesznej wielkości) lecz jednak, chyba za stosowanie nieuczciwej reklamy.

Miałem doczynienia jak i kilku moich znajomych ja olałem, oni nie :/ żal ich. Prawda jest taka że mają dobrych prawników ale spraw nie zakładają.

Jest to firma utrzymująca się z takich łosiów którzy płacą lecz nie w głowie im szwędanie się po sądach na co trzeba by było więcej pieniędzy wydać.

Ogólnie wygranie z nimi jeśli się porwiemy na to jest trudne niestety. jest to bezwzględna próba naciągania, wręcz wyłudzania.

Co się okazuje podając błędne dane narażamy się poza tym że nie spłaciliśmy należności to za podanie fałszywych danych. Lecz tego nie należy się bać.

A i to właśnie nie jest naciąganie lecz wyłudzanie, ponieważ zastraszają, także dzieci. Ja po kilku mailach mam spokój odpisałem im po prostu że zastosowana była nieuczciwa reklama bla bla bla (postawiłem ich trochę pod ścianą) i się zamknęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś miałem do czynienia z nimi. Straszyli mnie też, ale przez przypadek wszedłem na jakies forum i już przestałem się ich obawiać. Najlepsze jest to, że wszczyscy trąbią o tej stronie a ona cały czas istnieje i zbiera swpje żniwa. Czytałem też sporo w necie, że wiele osób się wystraszyło i zapłaciło tą kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem też sporo w necie, że wiele osób się wystraszyło i zapłaciło tą kase

No i masz odpowiedź, czemu jeszcze istnieje :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziś przyszła mi odpowiedź od nich i troszkę mi się włos zjeżył na głowie i troszkę mam cykorka i nie wiem co mam teraz robić czy płacić czy nie :blink:

Szanowny Panie,

Serdecznie dziękujemy za wysłaną wiadomość.

W odpowiedzi informujemy, iż konto użytkownika: [email protected], zostało założone w naszym serwisie w dniu 2010-12-14 z komputera o IP: 80.50.54.254.

Założenie konta w serwisie Pobieraczek.pl możliwe jest jedynie w wyniku dokonania pełnego procesu rejestracji użytkownika, na który składają się następujące czynności techniczno-prawne:

1. rejestracja danych osobowych użytkownika,

2. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,

3. złożenie oświadczenia woli o zapoznaniu się z treścią Regulaminu Usług Usenet,

4. złożenia oświadczenia woli o akceptacji w całości treści Regulaminu Usług Usenet,

5. weryfikacja podanego adresu email poprzez uruchomienie linku aktywacyjnego.

Dokonanie każdej z powyższych czynności jest zawsze rejestrowane przez system teleinformatyczny serwisu. Jeżeli twierdzi Pan, że rejestracja nie została dokonana przez Pana, oznacza to, że jakaś inna osoba korzystając z Pana konta poczty elektronicznej, dokonała rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl bez Pana wiedzy.

W takim przypadku sugerujemy aby jak najszybciej skontaktował się Pan z organami ścigania, celem zgłoszenia podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 287 kodeksu karnego, oraz złożenia stosownych wyjaśnień. Spółka Eller Service przekaże wszystkie posiadane informacje, które w jakikolwiek sposób będą mogły się przyczynić do wyjaśnienia sprawy w trakcie prowadzonego śledztwa.

W przypadku braku wyjaśnienia przez Pana niniejszej sprawy przed odpowiednimi organami, informujemy, że należnej nam opłaty za zamówioną usługę będziemy zmuszeni dochodzić od Pana, jako użytkownika adresu email, który został użyty i zweryfikowany podczas procesu rejestracji. Nadmieniamy, iż w żaden sposób nie możemy odpowiadać, za fakt posłużenia się Pana adresem e-mail przez osobę do tego nieuprawnioną.

Zgodnie z przepisami obowiązującego prawa, w przypadku ustalenia sprawcy bezprawnego posłużenia się Pana adresem email, będzie Panu przysługiwało prawo regresu, zobowiązujące sprawcę do zwrócenia Panu uiszczonej należności za usługę zamówioną w serwisie Pobieraczek.pl.

Oczywiście po uiszczeniu należności, będzie Pan mógł korzystać z opłaconej usługi.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z wyrazami szacunku,

Zespół Pobieraczek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tylko tak straszą, żeby wyłudzić pieniądze... :mysli:. Dużo o tym pisze w internecie. Nawet mieli sprawę sądową i dostali karę 200 tyś zł, ale dalej prowadzą serwis Pobieraczek :rolleyes:. W takim właśnie kraju żyjemy :wallbash::kwasny::angry:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...