Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czemu BMW robi mocniejsze diesle niz Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Krotko i na temat.

Beemka np w 123 wyciska z 2l diesla ponad 200 kucy a w TDI max to 170? Troche lipa nie?

Ale i tak wole audi :naughty:

Opublikowano

BMW ogólnie robi lepsze diesle niż Audi.

Opublikowano

Krotko i na temat.

Beemka np w 123 wyciska z 2l diesla ponad 200 kucy a w TDI max to 170? Troche lipa nie?

Ale i tak wole audi :naughty:

tak tylko że ma dwie turbiny, ciekawe jak z żywotnością.

Kolega podpalił się kiedyś na 320ke w e46 i po obejrzeniu kilku sztuk z kulejącymi silnikami przy 200kkm odpuścił sobie i kupił b7 2.0 tdi z 250kkm i sobie bardzo chwali. moim zdaniem 205koni z 2.0 diesla nic dobrego nie wróży na dłuższą metę :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

2 turbawki ladnie pompują :kox:

Jedna duża druga mała :naughty:

Opublikowano

A wg mnie TDI to i tak najlepsze silniki :) niezła moc, spalanie na dobrym poziomie i jak trafi się na zadbany egzemplarz to można jeździć i jeździć ;)

Opublikowano

A wg mnie TDI to i tak najlepsze silniki :) niezła moc, spalanie na dobrym poziomie i jak trafi się na zadbany egzemplarz to można jeździć i jeździć ;)

to się nie znasz... prawda jest taka, że ostatnio wszystkie silniki audi mają jakąś wadę :gwizdanie: wspaniałe 2.0 i 3.0 TDi a o flagowym 4.2 FSi nie wspomnę :confused4:
Opublikowano

Znam się, znam. Zapomniałem tylko dodać, że chodzi mi o 1.9 Tdi. np.: starsze 110km czy także 130 na pompowtryskach. Można dorzucić do tego grona także 2,5 Tdi (oczywiście TYLKO 5 - cylindrowe) :) a 2,0 , 3,0 to wolę nawet się nie wypowiadać. Wg mnie lekka porażka Audi..

Opublikowano

Znam się, znam. Zapomniałem tylko dodać, że chodzi mi o 1.9 Tdi. np.: starsze 110km czy także 130 na pompowtryskach. Można dorzucić do tego grona także 2,5 Tdi (oczywiście TYLKO 5 - cylindrowe) :)

w tym wypadku to się zgodzę :) kiedyś robili dobre diesle ...
Opublikowano

No i wszystko :) a co sądzicie o 2,0 Tdi na CR??

Opublikowano

Warto też wspomnieć o silniku M57 ze stajni BMW, który w latach 1999-2002 otrzymał główna nagrodę International Engine of the Year w kategorii 2.5l-3.0l :wink4:.

Opublikowano

Warto też wspomnieć o silniku M57 ze stajni BMW, który w latach 1999-2002 otrzymał główna nagrodę International Engine of the Year w kategorii 2.5l-3.0l :wink4:.

to to już w ogóle jest inny świat i audi się chowa :gwizdanie:
Opublikowano

Warto też wspomnieć o silniku M57 ze stajni BMW, który w latach 1999-2002 otrzymał główna nagrodę International Engine of the Year w kategorii 2.5l-3.0l :wink4:.

to to już w ogóle jest inny świat i audi się chowa :gwizdanie:

Jakie audi, przecież to silniki VAG.

Opublikowano

Warto też wspomnieć o silniku M57 ze stajni BMW, który w latach 1999-2002 otrzymał główna nagrodę International Engine of the Year w kategorii 2.5l-3.0l :wink4:.

to to już w ogóle jest inny świat i audi się chowa :gwizdanie:

Jakie audi, przecież to silniki VAG.

a audi nie należny do grupy VAG ? to tak samo z definicji jak każdy kwadrat jest prostokątem :gwizdanie:
Opublikowano

Warto też wspomnieć o silniku M57 ze stajni BMW, który w latach 1999-2002 otrzymał główna nagrodę International Engine of the Year w kategorii 2.5l-3.0l :wink4:.

to to już w ogóle jest inny świat i audi się chowa :gwizdanie:

Jakie audi, przecież to silniki VAG.

a audi nie należny do grupy VAG ? to tak samo z definicji jak każdy kwadrat jest prostokątem :gwizdanie:

Nie obrażajmy audi :wink4:

Przyjęte jest, że to są silniki Volkswagena. Audi nie ma swoich silników.

Opublikowano

Warto też wspomnieć o silniku M57 ze stajni BMW, który w latach 1999-2002 otrzymał główna nagrodę International Engine of the Year w kategorii 2.5l-3.0l :wink4:.

to to już w ogóle jest inny świat i audi się chowa :gwizdanie:

Jakie audi, przecież to silniki VAG.

a audi nie należny do grupy VAG ? to tak samo z definicji jak każdy kwadrat jest prostokątem :gwizdanie:

Nie obrażajmy audi :wink4:

Przyjęte jest, że to są silniki Volkswagena. Audi nie ma swoich silników.

jak to nie, a silniki występujące tylko w Audi? to co?
Opublikowano

Warto też wspomnieć o silniku M57 ze stajni BMW, który w latach 1999-2002 otrzymał główna nagrodę International Engine of the Year w kategorii 2.5l-3.0l :wink4:.

to to już w ogóle jest inny świat i audi się chowa :gwizdanie:

Jakie audi, przecież to silniki VAG.

a audi nie należny do grupy VAG ? to tak samo z definicji jak każdy kwadrat jest prostokątem :gwizdanie:

Nie obrażajmy audi :wink4:

Przyjęte jest, że to są silniki Volkswagena. Audi nie ma swoich silników.

jak to nie, a silniki występujące tylko w Audi? to co?

Krolu, nie burz się tak :wink4:

Lepiej zrzucić winę na VW a nie na Audi. Żartuję cały czas.

Opublikowano

Warto też wspomnieć o silniku M57 ze stajni BMW, który w latach 1999-2002 otrzymał główna nagrodę International Engine of the Year w kategorii 2.5l-3.0l :wink4:.

to to już w ogóle jest inny świat i audi się chowa :gwizdanie:

Jakie audi, przecież to silniki VAG.

a audi nie należny do grupy VAG ? to tak samo z definicji jak każdy kwadrat jest prostokątem :gwizdanie:

Nie obrażajmy audi :wink4:

Przyjęte jest, że to są silniki Volkswagena. Audi nie ma swoich silników.

jak to nie, a silniki występujące tylko w Audi? to co?

Krolu, nie burz się tak :wink4:

Lepiej zrzucić winę na VW a nie na Audi. Żartuję cały czas.

luz :wink4:
Opublikowano

Kiedyś BMW robiło dobre silniki,ale tylko na papierze,1.8,2.0,2,5tds...

Prawda jest taka,że nie jechały i miały bardzo dużo wad np. pompa vp44...

Jednak wzięli się za robotę i znacznie poprawili 2.0 i powstał nowy motor 3.0

Volkswagen został w tyle,bo skupił się na PD,kiedy wszyscy dopieszczali CR.

PD miały wielki moment,świetnie się czipowały i do tego są żywotne,wykończyła je norma spalin.

Nie wiem też co złego jest w 3.0tdi?

Dla wiadomości jest już od co najmniej roku 2.0tdi 200KM w T5.

Opublikowano

BMW ma zdecydowanie lepsze diesle niż Audi i przede wszystkim mocniejsze.

3.0d to wyjątkowy niezawodny silnik diesla, w dodatku jest czym jechać, bo ma ponad 200KM, są też mocniejsze wersje np. w serii 5 - 3.5d.

Ogólnie diesle BMW są lepszej jakości niż te w Audi. Audi miało dużo problemów z 2.5 TDI 150KM - problemy z wałkami rozrządu, z 2.0 TDI PD 140KM - pękając głowica itp. itd. (dopiero w 2008 roku się jakość poprawiła wtedy wszedł na rynek 2.0 TDI 140KM CR (common rail), 3.0 TDI 224KM - zawieszają się, lub nawet obrywają klapy sterujące przepływem powietrza, które mogą się dostać do rozrządu... (w 2006 roku poprawiono tą wadę i moc zwiększona do 232KM, w 2008 roku ten silnik przeszedł kolejną modernizację i zwiększenie mocy do 240KM. 4.0 TDI też jest wadliwym silnikiem. Także jeżeli chodzi o mocne diesle w Audi to nie ma wyboru... niestety dopiero od 2006 roku wzwyż... Znowu 1.9 TDI w Audi A4 B5-B7 daje rady, ale w Audi A6 C5 już nie bardzo. W dodatku diesle Audi (te słabsze) chodzą jak traktor. Słabsze diesle BMW też są zdecydowanie lepsze od tych Audi. Wiele silników BMW było silnikami roku... :hi:

W 1999 roku pojawił się diesel V8 o poj. 4.0 i mocy 245KM i z momentem 560 Nm, który napędzał BMW serii E38. Zastosowano w nim: 4 zawory na cylinder, wtrysk typu common rail, układ DOHC oraz dwie turbosprężarki o zmiennej geometrii z bardzo rozbudowanym systemem elektronicznego sterowania. W tamtym okresie był to najbardziej zaawansowany silnik diesla montowany w samochodzie osobowym, nie dość, że jest bardzo mocny to przy tym oszczędny.

Opublikowano

ok, pamietajcie ze mercedesy tez byly wybierane samochodami roku badz byly w scislej czolowce a po 4 latach uzytkowania wychodza cyrki..

nie moc decyduje o tym ktory silnik jest lepszy a zywotnosc i prostota naprawy ewentualnej...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.