Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czemu BMW robi mocniejsze diesle niz Audi?


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Audi dało ciała z 2.0 TDI a reszta silników wcale nie jest bardziej awaryjna niż silniki w BMW czy inne więc nie wiem co się tak uparłeś że BMW ma idealne silniki skoro one też się psują, pierwsze 3.0 BMW też miały problemy z wtryskami i wiele innych różnych by się w każdym znalazło bo nie ma idealnych silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik się psuje, ale nie które mniej, a drugie więcej...

BMW też miało ujowe diesle tzw. TDSy, ale po kilku latach ich silniki benzynowe czy diesla są jedne z najlepszych na świecie.

2.5 TDI w Audi to miał chyba 150KM a nie 140KM... :gwizdanie:

Czy Audi oferuje taki silnik, który przy spokojnej jeździe spali mi w mieście 8-10 litrów na 100km, a jak się przyciśnie to spali 12-14 litrów na 100km, w dodatku ma prawie 200KM pod maską i jest to silnik benzynowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 TDI w Audi to miał chyba 150KM a nie 140KM... :gwizdanie

Bez awaryjny był R5 pompa VP 37 i miał w Audi C4 140KM

VW Multivan 150KM

Czy Audi oferuje taki silnik, który przy spokojnej jeździe spali mi w mieście 8-10 litrów na 100km, a jak się przyciśnie to spali 12-14 litrów na 100km, w dodatku ma prawie 200KM pod maską i jest to silnik benzynowy?

tak. ma ponad 200KM, 2.0tsi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to jest 2.0 200KM-220KM TFSI i występuje w Audi A4 B6/B7, a jak z niezawodnością? Czy ten silnik nie jest wrażliwy na jakość paliwa? :mysli:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 TDI w Audi to miał chyba 150KM a nie 140KM... :gwizdanie:

Nie napisałbym takiej bzdury: niezawodne silniki audi to 2,5 TDI 150KM.

Widać, że tak bronisz tego bmw a nawet nie wiesz jakie dobre silniki miało audi :gwizdanie:

Cudze chwalicie, swego nie znacie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie BMW, tylko biorę każdą marke pod uwage...

2.5 TDI 150KM to akurat nie udany silnik Audi w którym dochodzi do uszkodzenia pomp wtryskowych i przedwczesnego zużycia się wałków rozrządu, a co do 2.5 TDI 140KM to nie wiem...

Jedni chwalą 2.5 TDI 150KM, że to super silnik, niezawodny itp., a drudzy go przeklinają, że to jest szajs, szrot itp. Zdania co do niezawodności tego silnika są podzielone, ale i tak bym nie kupił Audi z tym silnikiem wiedząc co mnie może spotkać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie BMW, tylko biorę każdą marke pod uwage...

2.5 TDI 150KM to akurat nie udany silnik Audi w którym dochodzi do uszkodzenia pomp wtryskowych i przedwczesnego zużycia się wałków rozrządu, a co do 2.5 TDI 140KM to nie wiem...

Jedni chwalą 2.5 TDI 150KM, że to super silnik, niezawodny itp., a drudzy go przeklinają, że to jest szajs, szrot itp. Zdania co do niezawodności tego silnika są podzielone, ale i tak bym nie kupił Audi z tym silnikiem wiedząc co mnie może spotkać...

Nikt tu nie napisał, że 2,5 TDI V6 to świetne silniki (nawet ich użytkownicy często przyznają, że to silniki specjalnej troski).

VAG dał plamę z 2.5 150KM i 2.0 140KM ale reszta silników diesla jest ok.

To trochę niehalo zachwalać inne silniki nie mając pojęcia, jak niezawodne są silniki VAG (nie licząc wtop, które na koncie mają również inne koncerny).

Dlatego napisałem, cudze chwalicie - swego nie znacie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI to za mały silnik, znowu 2.0 TDI 140KM awaryjny dopiero od 2008 roku warto kupić, bo weszła wersja poprawiona czyli 2.0 TDI 140KM CR (common rail), 3.0 TDI dopiero od 2006 roku warto kupić czyli wersje 232KM, a najlepiej od 2008 roku wersje 240KM. Oczywiście Audi z silnikami 2.0 TDI 140KM PD czy 3.0 TDI 224KM też jeżdżą, ale są to samochody tzw. "podwyższonego ryzyka". Sytuacja jest taka sama jak w przypadku 2.5 TDI 150KM, że są zwolennicy i przeciwnicy tych silników. Jeden trafi na perełke, drugi na mine czyt. skarbonke bez dna... Nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie z tym nie zgodze mam 525 TDS AUT. 460 tys na blacie i jedynym zabiegiem jaki jej zrobilem to jest pompa wody posiadam to auto od 2009R 100TYS zrobilem i poza wymianami i pompa wody nic jej nie robilem jak tds jes poprawnie urzytkowany i ma wymiany na czas to to auto bedzie chodzic (aby nie katowac na zimnym i bedzie ok)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale znalazłeś starego kotleta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat minęło, kilku forumowiczów kupiło sobie w międzyczasie BMW więc można poznać opinie, a temat ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...