Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czemu BMW robi mocniejsze diesle niz Audi?


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

mialem okazje prowadzic bmw 330d e46 z 2000r i ten silnik chodzi :notworthy: jest strasznie silny byla to wersja pierwsza czyli 184ps, ja w b6 mam 173ps ale u mnie to takie wrazenie ze silnik sie meczy jak mu dasz do dechy a tam idzie plynnie jednym slowem moje nast auto bedzie z silnikiem 3.0d bmw

widzialem projekty na stronie Rogala i bylo 530d 231ps w serii a po programie 300ps/643 Nm :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie mojego kumpla maja 12szt. BMW 118D. W tym roku będą zmieniać na inne fury, więc zainteresowałem się odkupem jednej sztuki. Niestety okazało się, że w 11szt. był problem z rozrządem (mimo że tam jest łańcuszek) a w 2szt. wymieniano silnik. Może jakaś wadliwa partia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie mojego kumpla maja 12szt. BMW 118D. W tym roku będą zmieniać na inne fury, więc zainteresowałem się odkupem jednej sztuki. Niestety okazało się, że w 11szt. był problem z rozrządem (mimo że tam jest łańcuszek) a w 2szt. wymieniano silnik. Może jakaś wadliwa partia?

predzej to ze to auta firmowe :) u siebie w firmie przez jakis czas zajmowalem sie obsuga floty aut sluzbowych - skody fabie i octavie z dieslami 1.9. przytrafialy im sie takie rzeczy o ktorych tu na forum diesla nigdy nie slyszałem :D i nie mowie tu o przebiegu rzedu 500k a raczej 100k-150k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie mojego kumpla maja 12szt. BMW 118D. W tym roku będą zmieniać na inne fury, więc zainteresowałem się odkupem jednej sztuki. Niestety okazało się, że w 11szt. był problem z rozrządem (mimo że tam jest łańcuszek) a w 2szt. wymieniano silnik. Może jakaś wadliwa partia?

1.8d z BMW,to kupa wielka,tak samo jak 2.0 136KM czy 2.5tds. Za to spalanie 4.0d nie pasuje do diesli.

Przestańcie opowiadać baśnie o wspaniałościach diesli BMW,bo po za prawie idealnym 3.0d niema w nich nic wspaniałego,a 3.0tdi,to dobry motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0d 177ps jest bardzo dobrym silnikiem i oszednym

Tym nie jechałem,ale 2.0 150KM w X3 szału nie robi...

[br]Dopisany: 27 Październik 2010, 20:24_________________________________________________

GILI

Dla wiadomości jest już od co najmniej roku 2.0tdi 200KM w T5.

w T5 czy dopiero w T6 ?? :mysli:

pośpieszyłem się troszeczkę,teraz jest 180KM 400Nm :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat podoba mi się coraz bardziej przymierzałem się do tego 2.0 136 KM jako alternatywa dla AWX/AVF ale ciekawych rzeczy się dowiaduję - proszę kontynuować dyskusję :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzałem się do tego 2.0 136 KM jako alternatywa dla AWX/AVF

to tak jak z BLB, niektórzy jeżdżą i nie narzekają, generalnie lepiej szukać 2.0 150 KM CR albo M57 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo jakoś na naprawy BMW przyjeżdżają tak samo jak Audi czy inne marki. Fakt że Audi z 2.0 TDI dało ciała ale reszta silników wcale nie odbiega od konkurencji a do 3.0 TDI to już wogóle nie wiem czego się można czepiać niektóre egzemplarze z początku produkcji miały problemy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 330xd 184 ps - takim sie moj padre wozi i jak na razie po przejechaniu 100k (teraz ma 240) tylko wtryski do regeneracji (tankowanie na auchan... :wallbash: teraz tankuje tylko na statoilu tą ropke bezsiarkowa :decayed: silnik kozak, mimo 4wd rwie do przodu jak głupi a przy tym na wolnych obrotach ma fajny dzwiek, zupelnie nie jak diesel. spalanie niewiele wieksze niz u mnie (ja mam 4b automat zwykly a u ojca 5 biegowy steptronic). a ponoc te nowsze 3.0 230coś tam koni jest jeszcze lepszy pod kazdym wzgledem :) innych silnikow diesla w bmw nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym nie jechałem,ale 2.0 150KM w X3 szału nie robi...

Ale porównanie :kox:

A 2.0tdi 140ps w Q5 pojedzie?

Nie jechałem Q5,ale Tiguanem 2.0tdi 170KM,pomijając komfort jazdy,bo X3 jeździ się jak na ośle, osiągi nie są zbliżone.

Beemkę trzeba ciągle trzymać na obrotach,żeby żwawo przyspieszała, VW jest mocny prawie od samego dołu.

Po zatem X3 waży w okolicach 1700kg,a tamta mogła nawet tyle nie mieć,bo wyposażona była raczej słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...