Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 nie jest takie wolne...:-)


Furio

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Takie spostrzeżenie. Wiem, ze 1,8 to nie demon przyspieszeń ale właśnie wróciłem z trasy z poznania i było kilka dobrych aut na drodze i muszę powiedzieć , ze nie bardzo dawały radę. Mówię o prędkościach od 80 do 170.

Ganiałem się nawet z jakimś w miare nowym mercem, miał dwie końcówki wydechu po oby stronach (fajki więc diesel) i muszę powiedzieć , ze nie był jakoś baaardzo szybszy. Raz juz mieście wdepnął ostrioo i ja też i zostałem może z 30 metrów za nim po czym dystans przestał się zmiejszać , a prędkość nie...

Chodzi mi w tym temacie o to, ze większość ludzi straszy, ze 1.8 20 V to taki słaby silnik i że to dupowóz, natomiast wygląda na to, ze nie do końca tak jest i na dodatek turbiny się nie psują bo ich nie ma , a autko naprawdę daje radę.Jasne, ze sa szybsze..tylko, ze jakoś nie widać ich na drogach bo jest ich mało albo po prostu za duzo palą :)

D0obra kończę wywód bo zmęczony jestem.

pozdro :a4fan: :a4fan: :a4fan::afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furio albo ktos nie chcial cisnac, jak Ty to robiles.. :chytry: wolne, nie wolne.. Pojecie wzgledne.. Subiektywne odczucie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze sa szybsze..tylko, ze jakoś nie widać ich na drogach bo jest ich mało albo po prostu za duzo palą :)

D0obra kończę wywód bo zmęczony jestem.

pozdro :a4fan: :a4fan: :a4fan::afro:

Jak sie nie ma, co sie lubi, to sie lubi co sie ma. :evil:

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Takie spostrzeżenie. Wiem, ze 1,8 to nie demon przyspieszeń ale właśnie wróciłem z trasy z poznania i było kilka dobrych aut na drodze i muszę powiedzieć , ze nie bardzo dawały radę. Mówię o prędkościach od 80 do 170.

Ganiałem się nawet z jakimś w miare nowym mercem, miał dwie końcówki wydechu po oby stronach (fajki więc diesel) i muszę powiedzieć , ze nie był jakoś baaardzo szybszy. Raz juz mieście wdepnął ostrioo i ja też i zostałem może z 30 metrów za nim po czym dystans przestał się zmiejszać , a prędkość nie...

Chodzi mi w tym temacie o to, ze większość ludzi straszy, ze 1.8 20 V to taki słaby silnik i że to dupowóz, natomiast wygląda na to, ze nie do końca tak jest i na dodatek turbiny się nie psują bo ich nie ma , a autko naprawdę daje radę.Jasne, ze sa szybsze..tylko, ze jakoś nie widać ich na drogach bo jest ich mało albo po prostu za duzo palą :)

D0obra kończę wywód bo zmęczony jestem.

pozdro :a4fan: :a4fan: :a4fan::afro:

a juz to dawno wiem :naughty: i nie jeden AFN-ik tez :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fajnie że dawałeś radę. Też nie raz byłem szybszy od mocniejszych samochodów, szczególnie w zakrętach.

Kiedyś usłyszałem taki tekst - "co z tego że auto gwizda jak kierowca piz*a" i jest tu dużo prawdy. Czasami słabszym samochodem można wymiksować mocniejsze fury i wtedy jest największa radocha :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę znowu żadnej wolny między silnikami i pojemnościami ale większość opini na temat tego silnika polega na oczernianiu go za małą dynamikę, słabe osiągi i duże spalanie, natomiast w rzeczywistości nie jest tak źle. Wiadomo , ze S4 to zupełnie co innego ale 1.8 daje radę i o dziwo z silnikami większymi typu 2.0. po prostu czytając niektóre wątki z forum ktoś kto nie jeździł tym autem może mieć wrażenie, ze to straszna kolumbryna, a prawda jest taka, ze zjada sporo nowych aut na śniadanie. Nie, zebym jakoś strasznie bronił tej jednostki bo sam mam zamiar zmienić na B6 Tdi Awx, albo 1,8 T ale nie można mówić o tym sprzęcie, ze jest słaby. Słaba to jest nowa astra...:-)

Jest jeszcze jedna rzecz którą sprawdziłem organoleptycznie i co mnie zdziwiło, to ze spalanie przy spokojnej jeździe w trasie(olsztyn-poznań) tak do 3.5 tys obrotów, a jazda z powrotem przy 4-5.8 tys obrotów wcale albo prawie wcale nie wpłynęła na spalanie. Zalałem za tyle samo w obie strony jednak jechałem zupełnie inaczej właśnie , zeby to sprawdzić i wynik jest taki, ze auto spaliło dokładnie tyle samo...jak to można wytłumaczyć?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko, ze do v8 trzeba lać, a do 1.8 w porównaniu z 4.2 nie...:-) Nie chcę po porostu, zeby w pogoni za mocą odsraszać ludzi od tego silnika bo całkiem nieźle śmiga. Miałem tez porównianie z Volvo 2.0 T i wcale nie był dużo szybszy.Tu nie było mowy o "dawaniu mi forów" bo to dobry kolega. Od zsera do 140 wyprzedził mnie może o 2 długości auta...

...wczoraj jechałem za maluchem 4-5 km i też dawał radę....NIe chce być złośliwy ale nigdy tak długo nie jechałem za maluchem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :)

Generalnie bez problemu 1.8 można objechać większość aut jakie jeżdżą po Polsce więc loozik

Jak subiektywnie sie jeździ 1.8 to nie wiem bo nie jechałem :P (tylko 1.8T)

Ale generalnie 125 koni to dużo i poszaleć napewno mozna, w 1.9TDI miałem 126 KM to mi się to rakietą wydawało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko, ze do v8 trzeba lać, a do 1.8 w porównaniu z 4.2 nie...:-)

Z tego co widze po forum, to 4.2 jest bardziej ekonomiczne w stosunku do tego co jest w stanie zaoferowac - niz 1.8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego że auto gwizda jak kierowca pipka

:polew: i to jest podsumowanie tego tematu :oklaski: wszystko zależy od kierowcy i od pasażera :polew: jedziesz z laską 140kph i sie dre: AAAAAAaaaaaaaa HAMUJ :P kiedyś taką miałem :gwizdanie: paranoja. a Marta to sama mnie podjudza :) i mi pado jak jade przepisowo czyli jak pipka bo na przykład mam rezerwę : co Ci? :polew:

no ale 125koni to jest przecież spora moc :) wiem bo sam mam tylko 130 :P tylko z benzynówke musisz ciągnąć na obrotach żeby to jechało i powyżej 3tysięcy to jest niezłe autko :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od kierownika, są ludzie co z auta super w sprincie wycisnął tylko 11 s (a inni np 8 s tyle co powinno byc, a poza tym nie kazdy sie chce ścigać za każdym razem jak ktoś ich wyprzedza albo siedzi na ogonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie kolego furio masz troche racji ;] Tez tak ostatnio myslalem dopuki nie spotkalem na drodze forda mondeo 2004r 2.0 tdci 137km....niby nic takiego nie wiem czy mial chip czy nie ale jak przycisnol to nawet po kreceniu autka do 6 tys nie moglem go zlapac ;/ Ale tak pozatym to mi wsumie tez 1.8 starcza na trasach nie mam problemu z wyprzedzaniem tylko wiadomo trzeba go troszke podkrecic na obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby nic takiego nie wiem czy mial chip czy nie

jakto nic takiego ?! 12 koni więcej od Ciebie i w pioruny NM ...

jak przycisnol to nawet po kreceniu autka do 6 tys nie moglem go zlapac ;/

spodziewałeś się czegoś innego ..? Ja NIE :) ... ps. mój podpis mówi za siebie ;):dance: :dance: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sie znajdzie autko ktore cie wyprzedzi i nie da szans , tak juz jest.

Ale patrzac z obiektywnego punktu widzenia 125 KM to jest na nasze polskie warunki duzooo. Wiadome ze jak kazdy by cisnal swoim autem to duzo by bylo takich ktore cie wyprzedza.

Wogole to pojecie wyprzedzania i skillowania kogos jest bezsensu , bo co ci da ze wyprzedzisz kogos kto ma 60 kucy ?? jak ktos bedzie mial 125 to go nie wyprzedzisz :)No chyba ze kierowca to *ipa :)[br]Dopisany: 08 Październik 2007, 22:48 _________________________________________________

spodziewałeś się czegoś innego ..? Ja NIE :) ... ps. mój podpis mówi za siebie ;):dance: :dance: :kox:

hahahahahahahaahahahahahahaa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad i po co ten temat,przeciez nikt na tym ani na innym forumnie twierdzi ze 1.8 to mul,co innego 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad i po co ten temat,przeciez nikt na tym ani na innym forumnie twierdzi ze 1.8 to mul,co innego 1.6.

To sie zacznie zaraz :evil:

Ale zawsze bedzie mozna wywalic posta, ze OT, bo topic o 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...