Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziwne buczenie w kabinie czy to może być od wymiany opon bądź za dużo bar?


czarny3226

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniłem dziś opony w swojej A3 z letnich miałem 19 Cali na 16 cali zimowe przednie z lepszym biżnikiem założyłem do przodu a z tyłu załozyłem te troszkę z gorszym około 5,5mm. Jak się rozpędze powyżej 80km/h jest takie buczenie w kabinie. Czego to może być wina? Ci w wulkanizacji napompowali mi te zimówki na 2,2 bara z przodu i tyłu czy to nie za dużo chyba powinno być 1,8 bara?? Proszę o podpowiedź! z góry dziękuję. pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe ciśnienie sprawdź sobie na wlepie na klapce wlewu paliwa :wink4:

Sprawdź też rocznik opon.... może być stara guma i będą buczeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jeździłeś na tych zimówkach i nie buczały ?

Nie powinno zmieniać się kierunku toczenia opon bo może to skutkować takimi właśnie objawami ( w szczególności kierunkowych :naughty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej właśnie nie jeździłem, kupiłem co dopiero sprowadzone auto a w komplecie były felgi stalowe z zimówkami. Dziś pojadę i spuszczę na 1,9bara może za dużo w tej wulkanizacji napompowali i stąd jest ten dziwny pogłos podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to zależy od obciążenia samochodu czyli ilości osób które najczęściej będa sie w nim poruszać a wszystko masz podane na wewnętrznej stronie klapki od paliwa bądź też na słupku jak otworzysz przednie drzwi od kierowcy. jeśli chodzi o samo szumienie to powiem ci że ja sam nie mogę sie przyzwyczaić bo mam to samo a to dla tego że asfalt jest jeszcze całkiem ciepły i stąd takie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,powiem szczerze,ze mam podobny problem z oponami.Rok temu kupilem 4 nowe Pireli Rosso 235/45/17 wszystko bylo cacy i bylem bardzo zadowolony.Opony naprawde super.Dwa miesiace temu bylem u "znajomego" gumolepy ktory mial na zbyciu dwie prawie nowe Pireli Rosso.Cena byla okazyjna wiec kupilem bo jezdzilem na takich i bylem bardzo zadowolony.Gdy je zalozylem do przodu powyzej 130/h straszny szum a wrecz buczenie.Moje wnioski sa takie.

1.Nie bez powodu ktos oddaje prawie nowe opony na szrot itd...

2.Niby ta sama firma dokladnie ten sam model opony ,a jednak inny efekt i rozczarowanie.

3.Nigdy wiecej juz nie kupie zadnych uzywanych opon.

4.Twoje bezpieczenstwo i wrazenia najwazniejsze!!!!

P.S

Powinni zakazac sprzedazy uzywanych opon!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,powiem szczerze,ze mam podobny problem z oponami.Rok temu kupilem 4 nowe Pireli Rosso 235/45/17 wszystko bylo cacy i bylem bardzo zadowolony.Opony naprawde super.Dwa miesiace temu bylem u "znajomego" gumolepy ktory mial na zbyciu dwie prawie nowe Pireli Rosso.Cena byla okazyjna wiec kupilem bo jezdzilem na takich i bylem bardzo zadowolony.Gdy je zalozylem do przodu powyzej 130/h straszny szum a wrecz buczenie.Moje wnioski sa takie.

1.Nie bez powodu ktos oddaje prawie nowe opony na szrot itd...

2.Niby ta sama firma dokladnie ten sam model opony ,a jednak inny efekt i rozczarowanie.

3.Nigdy wiecej juz nie kupie zadnych uzywanych opon.

4.Twoje bezpieczenstwo i wrazenia najwazniejsze!!!!

P.S

Powinni zakazac sprzedazy uzywanych opon!!!!

Nie każdego stać na nowe opony. A poza tym, powinieneś zwrócić te buczące dętki.

Niech je sobie założy na swoją maczetę.

Ja zawsze oddaję opony jeśli coś z nimi nie tak, tym bardziej że kupuję używane.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doklandnie jak ktos naprzyklad robil ostre hamowanie ale konkretnie depnal to sie moze opona w sobie "przeciagnac" czyli warstwy opony sie po sobie przemieszcza jest to niestety trwale uszkodzenie powoduje wibracje szumy buczenia i jest nie do wywazenia a tym samym sie ja powinno zezlomowac ale takie opony sprzedaje sie za polowe kasy bo wygladaja jak nowki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona zimowa jest to opona znacznie miękcejsza od opony letniej nie mniej jednak po około 3 latach użytkowania taka opona twardnie i pomimo ze bieżnika może mieć jeszcze naprawdę sporo nie nadaje się do jazdy zwłaszcza zimą.wiem bo już sobie zjechałem jadąc do domu z połowy niezłej góry ok. 300m do tyłu właśnie przez takie oponki.nawet do wyjeżdżenia ich w lecie nie bardzo się nadają gdyż trochę deszczu i można popłynąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lepszym biżnikiem założyłem do przodu a z tyłu załozyłem te troszkę z gorszym około 5,5mm.

lepsze opony powinny być zawsze z tyłu :cool1:

również "lepsze" czyt. mniej zużyte zakładam na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...