Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Trzęsie samochodem przy gaszeniu i zapalaniu


piotreks07

Rekomendowane odpowiedzi

I ja też mam pytania w tym temacie. Poza tym, ze samochód jest głośny (to może być osobna kwestia) to telepie nim przy gaszeniu. Natknąłem się dzisiaj na ten post i postanowiłem sprawdzić. Otóż jak ręcznie zamknę klapę to samochód wręcz idealnie gaśnie. Jak go ktoś gasi to mam wrażenie, że klapa się nie zamyka do końca. Rusza się ale chyba nie w takim zakresie jak powinna. teraz pytanie czy powinna ona dojść do końca? Czy może to być wina tego, ze MT2 kiepsko zasysa? Przewód sprawdziłem, mimo, iż wygląda fatalnie to jest szczelny. Czy może być tak, że EGR jest uświniony i dlatego klapa nie dochodzi do końca? Za co jest odpowiedzialny ten drugi wężyk podłączony do MT2? Może to jest tak, że na drugim wężyku cały czas jest podciśnienie a MT2 tylko się otwiera i zamyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak jest w silniku avg ? bo mi też tak telepnie budą przy zapalaniu i gaszeniu i nawet myślałem że to normalne i tak ma być, ale teraz widzę że gdzieś jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak sam zgasze auto klapą gaszącą to jest idealnie a jak normalnie to sie oczepie noi nie ma zbiórki ja weżyki już wymieniłem a egr czyściłem dwa razy i okazuje się że leje nie na oringu tylko z pod tego kapturka na samej górze tam podobno jest membrana jakaś i ona nie trzyma czy coś a jak zgaszę samochód to syczy jeszcze bardzo długo kiedys było z 10-15 sekund a teraz to tak że nawet mi się nie chce stac tak długo i czekać. widze na allegro jakieś wahlera czy coś egry dobre to jest wie ktoś? bo w serwisie 890 zł wołają :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nowy EGR Wahlera i też buja przy gaszeniu .. właśnie się zabieram za wyeliminowanie tego.

Wczoraj wstawiłem nowy 2mas + sprzęgło ale teraz drażni to bujanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wezykow. EGR na pierwszy montaz produkuje Pierburg. a kosztuje prawie tyle samo co wahler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wezykow. EGR na pierwszy montaz produkuje Pierburg. a kosztuje prawie tyle samo co wahler.

u mnie byl wahler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

koledzy ja od jakiegoś czasu mam problem ze swoim AJM mianowicie, podczas odpalania i gaszenia trzęsie samochodem i są drgania podczas postoju na luzie, ale czasami bywa że stoje na wzniesieniu i jest ok.

podczas jazdy nie ma drgań tylko jak stoi na luzie.

Czytając ten temat zobaczyłem wzmiankę o klapie gaszącej, posłużę się zdjęciem kolegi Krzyniek :)

egr.jpg

u mnie ten siłownik nie porusza się, nie drgnie nawet podczas odpalania i gaszenia silnika.

wyczytałem z tego tematu że mogą być przewodziki ciśnienia uszkodzone i zawór sterujący tą klapą, co może być jeszcze winne za brak ruchu tej dźwigni??

Czy ta usterka może być przyczyną mojego problemu z drganiami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie ze to przyczyna drgan przy gaszeniu silnika.

do sprawdzenia wezyk, N239, no i membrana silownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może być przyczyną drgań na postoju??

nie - klapa gasząca jest otwarta w czasie pracy silnika.

Wibracje na jałowym :

- dwumas ( jeżeli masz )

- wtryski

- słabe paliwo

ciężko powiedzieć tak via forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakładać nowego tematu... ile kosztuje nowy 2mas do 1.9 AFN 110 ? bo ostatnio zauważyłem ze nie zawsze ale telepnie mi przy ruszaniu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakładać nowego tematu... ile kosztuje nowy 2mas do 1.9 AFN 110 ? bo ostatnio zauważyłem ze nie zawsze ale telepnie mi przy ruszaniu ;/

popatrz sobie na allegro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...