Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Dymienie przy przyspieszaniu


adam1077

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że wtryski leją, i to co się wydobywa z rury czyli czarny dym to nie spalone paliwo. Kup jakis srodek do czyszcenia wtrysków ewentualnie przeczyśc na maszynie. Wiem ze Liqui Moly robiło taki sprzet do czyszczenia wtrysków niektore warsztaty to mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czrne dymienie jest ewidentna przyczyna zbyt bogatej mieszanki w paliwo. Podeptac troche go tak jak jeden z kolegow wspomnial wyzej a jezeli to nie pomoze to VAG i jedziesz logi sprawdzajac wszystkie parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaslepilem ryrke EGR i pomoglo :kox:

Dokladnie tak samo u mnie. Puszczal bączki przy przyspieszaniu, po zaslepieniu EGR jak reka odjąl.

Poza tym nad czym tu sie rozwodzic, wszystkie "niezmodyfikowane" dizle puszczaja baczki przy depnieciu. :naughty:

Widzialem nawet nowe sztuki roczne-dwu jak podczas wyprzedzania puszczaly male chmurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Panowie w B6 EGR można tak po prostu zaślepić? nie będzie żadnych błędów ani problemów?

:szukaj:

Bylo baaardzo wiele powiedziane na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys sie zdecydowal zalepic to jeszcze mam kilka sztuk zaslepek pozostalych ze sprzedazy :decayed:

Jak cos to pis na PM :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje audi bardzo mocno kopci na czarno. EGR nowy, kolektor ssący wyczyszczony, dolot sprawdzony. Nie wchodzi w tryb awaryjny, żadnych błędów na komputerze. Turbinę sprawdzał mechanik- stwierdził, że jest w stanie idealnym. Ja zauważyłem że wąż który idzie do intercoolera podczas wysokich obrotów nie robi wcale się twardy. Pomóżcie. Może to turbina. Audi A4, rok 2000, 1,9tdi AJM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być mnóstwo przyczyn. Nieszczelność na rurach IC, lejące wtryski ale to ostateczność, zasyfiony Intercooler. Po prostu przeleć go parę razy do 4tyś obr i zobaczysz co się będzie działo? Ja mam taki sam silniczek i jest wszystko ok nic nie kopci oczywiście coś tam zadymi jak mu dasz w piz... ale to normalne w dieslach.

Miałem passata kiedyś i strasznie kopcił. Wymyłem IC i jak ręką odjął i nawet na mocy przybrał ale strasznie był zasyfiony. Najlepiej zrobić logi to mądre głowy powiedzą co jest nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co 5 tys zalewam środek STP i widzę ze auto mniej dymi ;p wiec spróbuj STP zalac :) może pomoże coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam mały problemik z moją A4 B7 2005 BPW a mianowicie kupiłem ją jakie 2 tygodnie temu i wczoraj zauważyłem po opuszczeniu roletki z tył że widać dymek za tylną szybką i to w granicach 100km/h 5,6 bieg wczesniej nie widziałem bo była roleta , dymek nie jest czarny delikatnie biały autko ma 192 tyś. km. Wcześniej miałem golfa V 1,9 i nie było zadnego dymienia co może być przyczyną ?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje audi bardzo mocno kopci na czarno. EGR nowy, kolektor ssący wyczyszczony, dolot sprawdzony. Nie wchodzi w tryb awaryjny, żadnych błędów na komputerze. Turbinę sprawdzał mechanik- stwierdził, że jest w stanie idealnym. Ja zauważyłem że wąż który idzie do intercoolera podczas wysokich obrotów nie robi wcale się twardy. Pomóżcie. Może to turbina. Audi A4, rok 2000, 1,9tdi AJM.

masz gdzies nieszczelnosc, musisz szukac po weżykach, auto bierze lewe powietrze i stad czarny dym, a ma moc czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...