Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Kopcenie przy rozruchu


lexpar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy to jest normalny objaw.

Po nocy, po uruchomieniu silnika jest duża chmura dymu, silnik trochę jest głośny.

Silnikiem trochę trzęsie (do lekkiego przegazowania).

Następne każde odpalanie jest :th:.

Nie dymi, silniczek równiutko pracuje.

Nie wiem co to może być za przyczyna - może świece.

A tak na marginesie to po jakim przebiegu wymienia się świece żarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że sprawdzę, ale taka sytuacja ma miejsce tylko po nocy, przy pierwszym uruchomieniu silnika.

Potem cały dzień aż do nocy jest :th:

Silnik równiutko pracuje i nie dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lexpar

Od kiedy masz to auto? To Twoja pierwsza zima z nim? Kiedy objawy przyszly? Moze akurat teraz kiedy temperatury w nocy spadaja do zera? To norma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft robił Rogal w lipcu i raczej nie podejrzewam, że to jest ta przyczyna.

Skłaniam się raczej do świec nie wiem kiedy były wymieniane.

[br]Dopisany: 15 Październik 2007, 23:30 _________________________________________________Po ciemaku trudno wyczuć, ale chyba czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn

Tak na zdrowy rozsądek to PD powinny być w porządku. Jak coś byłoby nie tak, to problemy byłyby cały czas, a to dzieje się tylko przy pierwszym odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dzis rano odpalalem auto przy 1.5 stopnia i sobie pokopcilo troche na zimnym, silnik tradycyjnie po nocy nieco glosniej sobie stukotoal. Rok temu jezdzilem Golfem 4 TDI i bylo to samo.

Moze poprostu jestes przewrazliwiony? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spocie to mozesz zrobic logi. Jesli odpalales samochod np. z samego rana po calej zimnej nocy to ja sie wcale nie dziwie, ze kopcil i silnik inaczej chodzil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nawet po zrobieniu logow to diagnoza jest albo na wyczucie, albo z doswiadczen, albo na zasadzie wrozenia z fusow :wink4:

U mnie nie bylo widac na VAG'u niedomykajacych sie wtryskow (gdzies jeszcze jest temat w diagnostyce VAG - [AJM]szarpanie przy odpuszczeniu gazu - czy jakos podobnie. Korekta softu pomogla (ale tez po pewnym czasie)

Dodakowo autko sobie sprawdzam regularnie, a 2 awarii turbiny nie dalo sie przewidziec :kwasny:

Jakie skutki:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,17085.0.html

wiec chyba lepiej dmuchac na zimne czy jak pisze Flyer - "byc przewrazliwionym" ;)

Wrzuce jeszcze foto jak wygladala rolka napinacza micro - awaria pewnie za 5k km czego tez nie dalo sie przewidziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by to było :)

A silnik nierówno pracuje do czasu lekkiego podniesienia obrotó.

Dodam delikatnie i niewiele gazu i jest już :th:.

Następnie mogę go zgasić i ponownie odpalić i silnik pracuje jak szwajcarski zegarek i :no: dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lexpar sprawdz to sobie, bo naprawde objawy jak u mnie, najwyzej bedziesz marudzil ze przez Murzyna straciles flaszke dla chlopakow ze spotow warszawskich :tongue4:

Wyczysc jeszcze moze koncowki wydechu i popatrz czy sie nie bedzie syfic (bardzo widoczne jak syfi sie od oliwy a nie od dymu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn

Nastraszyłeś mnie okrutnie, chyba nie usnę dzisiaj :drool:.[br]Dopisany: 16 Październik 2007, 00:03 _________________________________________________Jasne, że sprawdzę i to z samego rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Murzyn :notworthy:.

Jutro muszę koniecznie to sprawdzić.

Mnie się wydaje, że to w 99 % jest czarny dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...