Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Kopcenie przy rozruchu


lexpar

Rekomendowane odpowiedzi

stawiam na świece żarowe uszczelniacze pompek albo same pompki. Do sprawdzenia też czujnik temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece myśle OK, bo lampka wewnątrz samochodu ewidentnie przygasa po włączeniu zapłonu, po czym po kilku sekundach świeci mocniej - zmniejsza się pobór prądu. A pompki narazie dla mnie to czarna magia. Faktem jest, że po ustaniu tych drgań i dymienia, na rozgrzanym silniku kompletnie nie kompci - nawet jak mu ciut dam po garkach:). No nic, jeśli ktoś się jeszcze spotkał z takimi objawami proszę o wypowiedź. Za już udzielone dzięki serdeczne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygasająca lampka nie jest wyznacznikiem sprawnych świec. Może tylko jedna działa. Sprawdź to porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sobota, także ogarnę temat świec, przekaźnika itp:). Dzięki za pomoc... Pozdrawiam.[br]Dopisany: 16 Grudzień 2011, 23:28_________________________________________________Witam, 1 świeczka jest słaba. A ta za filtrem paliwa nie wiem, ciężki dostęp do niej jest. Szukałem na forach i mam podobne objawy, jak ktoś w pewnym wątku - biały dym po rozruchu, po ruszeniu przez 200 m czasem szarpnie, tak jakby przerywał, i mam sporo oleju w silniku (max). Nie wiem czy przybywa, bo mam samochód od 7 dni. Sprawdzalem VAGiem. Grupa 23 (wartość poprawna między -30 a +30) to miałem na pierwszym cyl. po rozgrzaniu -30, -35. Zmienne. Reszta ok -10, -5...w miarę ok. Grupa 013 (wartość poprawna między -2,8 a +2,8) to miałem kolejno -0,33; -0,07; -0,05; 0,40. Grupa 018 wszędzie 0,0. Proszę o podpowiedzi, co z fantem zrobić. Świece i filtr paliwa w pt w wymienie jak wróce w swoje strony :). Pozdrawiam.[br]Dopisany: 19 Grudzień 2011, 18:33_________________________________________________Jeszce mi się przypomniało - kolega ma identyczną Audi. Podjechałem do Niego. Temp. około 0 st. C, zimny silnik - zapalił bez problemu, zero drgań, zero dymienia. A mój po 1,5h przestoju już lekko dymił. Stąd wnoszę, że moje objawy są nienormalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...