Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Konfiguracja komputera stacjonarnego, co polecacie??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbe do osób siedzących aktualnie w temacie składania komputerów. Koleżanka chce jakąs konkretną konfiguracje peceta do obsługi raczej programów graficznych(obróbka grafiki), wiec wymaganiem będzie dobra karta graficzna i sporo pamieci. Kwota jaką moze wydać to 3500zł. monitor i myszka kalwiatura nie wchodzi w cene :gwizdanie:

Co polecacie :mysli:

Mój typ:

kompf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem ostatnio za równe 3000 z oferty komputronika (wiem dosyć drogi sklep), dysk i nagrywarka ~200-250zł w zależności od pojemności dysku

  • i7 860 @ 3.8GHz

  • Noctua NH-U12P SE2

  • DFI LP-DK p55

  • 2x 2GB DDR3 Corsair

  • HIS Radeon HD5850 @ 775/1125

Pracuję również w grafice, sporo gram i zestawik zupełnie daje radę. Myślałem czy nie iść w 1366 ale stwierdziłem że niepotrzebnie wbijać się w dodatkowe koszty, wolałem wziąć za to mocniejszą grafę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Reniu podeśle i tą konfiguracje :good:

Ja sobie będe składał na poczatku przyszłego roku, ale mój konfig zawęzy sie do płyty-procka-chłodzenia-pamieci, reszte przekładam z obecnego, grafa radek4770, słaba ale to zawsze mozna kupic z czasem jak sie troche grosza uchowa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi pisał że na razie nie będzie kupował wszystkiego z listy a nie wiadomo co ma obecnie w kompie i czy pociągnie nowe graty, w innym wątku pisał że ma problemy z kompem, więc ja dla pewności kupił bym od razu zasiłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie w tym rzecz, po prostu zasilacz to jest jedna z tych rzeczy która musi być solidna. Szkoda by było gdyby miały się sfajczyć nowo zalożone graty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie w tym rzecz, po prostu zasilacz to jest jedna z tych rzeczy która musi być solidna. Szkoda by było gdyby miały się sfajczyć nowo zalożone graty...

przeciez chodzilo mnie o przybytek mocy W :wink4:

jak chyba wiesz... juz 2 lata temu :gwizdanie: zakupilem 1000W OCZa :wink4: jak skrecalem swoj PC

bo wiedzialem, ze graty beda konkretne :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chyba wiesz ja juz 2 lata temu :gwizdanie: zakupilem 1000W OCZa :wink4:

Wtedy to był raczej zbytek i niepotrzebnie wydana furmanka kasy :cool1: aczkolwiek zasilacza nie zmienia się zbyt często, no chyba że j@bnie. :decayed:

Sprzętu nie warto kupować na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten komp co tam wyżej rozpisałem to nie dla mnie, tylko dla koleżanki z mojego roku studiów :wink4: ja tam tyle kasy nie przeznacze na peceta :confused4:

U mnie modernizacja kompa to wymiana z reguły płyty, pamieci i procka, w miedzy czasie wpada inna grafa, zasilacz mam 750w OCZ, a modernizacje robie raz na rok :wink4: obudowa pamieta mój pierwszy komp(obecnie juz 6 zestaw :naughty: ) i teraz też bede w nią wpychał nowe częsci, przekłądajac zasilacz dyski, napędy i grafe, bo ta jeszcze nie taka zła

Tylko jak Reniu wspomniał o moich problemach z pecetem teraz postawie na konkretne chłodzenie bo juz mam dość, człowiek pograć nie moze góra 30min i turn-off :wallbash:

to tak od końca wakacji z nim mam problem wczesniej hulał jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...