Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A3 sedan - powrót ducha Audi 80


Rekomendowane odpowiedzi

Audi A3 sedan - powrót ducha Audi 80

3_4_av_a3_quatre_portes_schulte_g_image_photo_leader.jpg

Szef Audi Rupert Stadler dał zielone światło dla nowego modelu, który określany jest jako "duchowy potomek Audi 80". Mowa o Audi A3 w nadwoziu sedan, który ma wzbogacić ofertę niemieckiego producenta.

3_4_ar_future_a3_quatre_portes_schulte_d_image_photo_leader.jpg

Nowy sedan może powstać na bazie trzeciej generacji modelu A3, która ma zadebiutować na rynku w 2012 roku. Producent zakłada, że głównymi rynkami zbytu dla auta w odmianie sedan będą Stany Zjednoczone i Azja.

Samochód ma być niewiele krótszy od Volkswagena Jetta, a w ofercie producenta ma uzupełnić niszę, która powstała po tym, jak Audi A4 urosło od momentu debiutu, kiedy zastąpiło popularne Audi 80.

Ok. 4,5-metrowy sedan A3, pod względem długości ustawi się prawie idealnie między modelami A3 Sportback i A4. Pod względem technologicznym zdecydowanie bliżej będzie mu do tego pierwszego, czego dowodem może być zastosowanie tej samej platformy konstrukcyjnej MQB w obu autach.

W gamie silnikowej sedana znajdą się zarówno wysokoprężne jednostki TDI, jak również benzynowe motory TSI. Nowy sedan Audi prawdopodobnie zadebiutuje na rynku w rok po premierze trzeciej generacji hatchbacka A3.

Źródło: Moto.Onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sedan, to niech też zrobią coupe. :decayed:

Tak, tak i od razu Avanta, AllRoada na bazie tegoż Avanta, potem Cabrio na bazie tego coupe, co zrobią na bazie tego sedana zrobionego na bazie hatchbacka, do kompletu jeszcze SUV-a, SAV-a - a potem na bazie tych wszystkich kolejne wersje: A2,5 i A3,5 we wszystkich możliwych wersjach nadwoziowych, oczywiście każda wersja będzie prekursorem w swojej klasie i będzie wypełniać niszę/lukę rynkową dla jakiegoś tam promila klientów... :confused4::sick3:

Sorry, ale wkurza mnie takie podejście producentów. Kocham Audi, ale takie na siłę tworzenie nowych wersji to dla mnie chory wymysł "speców" od małkłetyngu i nic więcej.

Ale żeby byc sprawiedliwym: bardzo zgrabny sedanik :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o coupe, to jest to bardzo możliwe. Audi lubi konkurować z BMW, a oni mają w segmencie 1-series coupe. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o coupe, to jest to bardzo możliwe. Audi lubi konkurować z BMW, a oni mają w segmencie 1-series coupe. :cool1:

No właśnie, czyli owczy pęd: bo BMW ma, to i my musimy mieć...

Ehhh... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech robią coupe...kupie taka...jak bedzie miala juz 10 lat i bedzie mnie na nia stac :decayed:

BTW Szkoda, że Audi ma tak malo coupe...wlaściwie teraz dopiero co wyszło A5. BMW, Mercedes od dawna mial w swojej ofercie coupe dla biednych, Audi klapalo ciagle sedany i avanty. Jakby bylo b5 coupe pewnie bym takim jezdzil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimi, cabrio już jest przecież w ofercie od 2 lat :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimi, cabrio już jest przecież w ofercie od 2 lat :cool1:

Chodzi mi o cabrio na bazie coupe na bazie tego nowego sedana na bazie produkowanego hatchbacka :tongue4:

Obecne A3 Cabrio jest "tylko" na bazie hatchbacka :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o źle zrozumiałem :hi: nie zmienia to faktu, że ten sedan jest wg. mnie ohydny... to już nawet sportback (który mi się też wizualnie nie podoba) jest ładniejszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o źle zrozumiałem :hi: nie zmienia to faktu, że ten sedan jest wg. mnie ohydny... to już nawet sportback (który mi się też wizualnie nie podoba) jest ładniejszy..

Spoko :D

No ohydny to juz kwestia gustu. Z przodu nawet nawet.

Gdyby jeszcze z tyłem poszli bardziej w kierunku np B5/B6 (chodzi mi o światła) :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne A3 Cabrio jest "tylko" na bazie hatchbacka :cool1:

Sedan też będzie na bazie hatchbacka. To ta sama płyta podłogowa, podobnie jak było w przypadku golfa i jetty. Cabrio już jest, więc brakuje tylko sedana i coupe. Audi chce poszerzyć ofertę modeli dość znacznie, więc nic dziwnego, że powstają takie wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy ale ja tu nawet cienia ducha Audi 80 nie widzę :cool1::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy ale ja tu nawet cienia ducha Audi 80 nie widzę :cool1::polew:

Bo to jest "chłyt małketingowy", a nie spadkobierca 80-ki :cool1:

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo tak jest kolego 80 przeszlo w A4 i moim zdaniem dalej tak jest tylko ceny wyzsze zaczeli dawać :P co do coupe to trzeba czekac na produkcje nowego Audi Quattro a jak na razie to jedynie mozna poczciwe audi 80/90 coupe zakupić bo R8 to bardzo wysoki segmencik a TT to juz nie to samo :gwizdanie: co to dego ze audi stosuje sie do konkurowania z BMW to co myslicie o tylno napedowym Audi za rozsadne pieniązki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...