Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wpływ zasilania lpg na pracę skrzyni automatycznej


adam0551

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie!

1,8 ADR skrzynia automat 01N 4 biegowa. Czy lpg ma jakiś wpływ na pracę tej skrzyni? Zauważyłem że podczas jazdy na lpg zdarza się że auto nie zmienia płynnie biegów, częściej redukuje biegi. Natomiast na Pb nie mam takich objawów. Skrzynia pracuje idealnie, płynnie zmienia biegi, i nie redukuje tak często gdy np spada prędkośc i obroty silnika tzn nie redukuje tak często do 3 tylko rozpędza się dalej na 4 biegu. Nie jest to przecież zaawansowana technologicznie skrzynia, więc nie powinno się nic dziac jeśli chodzi o różne zasilania paliwem. Graty z lpg to: Stag 300, wtryski valtek 1 ohm, reduktor tomasetto artic do 150KM. W serwisie gdzie naprawiają asb powiedzieli mi że może to byc właśnie wina instalacji lpg. Nie wiem kto tu ma racje, może ktoś z Was podpowie coś w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A silnik jest sąłbszy na LPG?

Jak mapy gazu są dobrze pokryte to nie ma prawa suie nic dziać.

Chyba, że slinik jest słabszy to wtedy skrzynia odczyta to jako górkę i zredukuje bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kolego jest słabszy na lpg. Czasami się rozpędza tak jakby miał z 80 KM. No i spalanie na lpg mam trochę duże trasa 11-12 przy delikatnym operowaniu pedałem gazu. U mnie teraz Pb poszła troche w dół a gaz do góry, wczoraj zrobiłem traskę 225 km tylko na Pb i spalanie wyszło mi 80 % trasa 20 miasto ok 8 litrów benzyny, przy prędkościach do 110 km/h. Na gazie zrobiłem 40 tyś km, ale prawdę mówiąc nie jestem zadowolony z założenia. Może faktycznie niezbyt fachowo go zamontowali, a graty też nie najlepsze wsadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu samochód zachowuje sie jakby był w górach bo jest słabszy i często redukuje.

Musisz odwiedzić gazownika i on stwierdzi co jest Twojej instalacji po 40kkm już może coś jej dolegać skoro nie jest z górnej półki.

Wiesz jakie komponenty instalcji masz pod maską?

Ewentualnie zrób foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie valteki mają już dość i leją LPG po tym dystansie to już pora na nie.

Gazownik z kompem niezbędny.

Ile tyś robisz rocznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych przelotach można sie pokusić o coś lepszego przy doborze wtrysków.

Polecam hana 2000 kaski rochę pójdzie ale bardzo gobre wtryski.

Lub ewentualnie magić jet za 200zł powinny wytrzymać ponad 35kkm.

Bez gazownika nie uda sie rozwiązać tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci te dysze rozwiercił na 2,6 mm :shocked: ja w swoim silniku 2.8l zakładana instalacja przedwczoraj mam dysze 2,4 i auto śmiga tak samo na gazie jak i na benzynie (STAG 300 Plus, Parownik KME, dysze HANA). 2,6 mm(MagicJET wtryskiwacze i parownik Sterownik taki jak u mnie) to ma tato w jeep z silnikiem 3,7 i automatem :o troszkę duże mi się wydają. Co do Valteców to mam mieszane uczucia po tym jak po 15 tys. rozleciały się 4 na 6 w JEEPie i auto faktycznie dużo paliło a osłabło jakby o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw założyli mi Panowie gazownicy. Powierzyłem im auto, bo sądziłem że jak siedzą w tej branży to znają się w temacie. Ale jak widac nie do końca. Nie miałem wcześniej do czynienia z sekwencją. Dopiero po czasie z różnych źródeł dowiedziałem się że założyli mi zestaw z dolnej półki. Nawet nie zaproponowali mi czegoś innego np: lepszych jakościowo wtrysków. Wolałbym parę stówek dopłacic i założyc coś lepszego. A tak, widac że po 40 tyś km zaczyna to niedomagac i trzeba te parę stówek właśnie dołożyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...