Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)


pastaldo

Rekomendowane odpowiedzi

To w AFN jest 2 poduchy pod skrzynią? Toś mnie pocieszył :wink4:Obie takie same? Jak tak to wg wcześniejszych dywagacji na temat ceny poduszek dochodzi 60zł i zestaw prawie 500zł za lemfordera. Włos sie na głowie jeży.

A co do gaśnięcia niech sie ktos jeszcze wypowie co mogło spowodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie zbankrutować można. :gwizdanie:

To ja sie zastanowie czy nie wejść najpierw pod samochód i sprawdzić i kupować pojedynczo. Za robote i tak płacił nie będe bo zrobie z kumplem przy piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że coraz większą wiedzę nabywasz na temat poduszek :guma: pocieszeniem jest że więcej ich Ci się nie zrobi, to już wszystkie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zawsze jakieś pocieszenie :naughty:

Myślałem poprostu że 3 wystarczy, prawa, lewa silnik i skrzynia. Byłem kilka razy pod tym samochodem ale jakoś nie wpadłem na pomysł żeby liczyć poduszki :decayed:

Pozatym tak się zastanawiam czy jak tam zajrze po raz kolejny to czy cokolwiek zobacze (wyciek z poduszki) bo silnik na dole jest troche zalany olejem (jak patrze od przodu samochodu: prawej peknięta rurka odmy, z lewej zalało sie z odpływu oleju jak wyciagałem turbine w lato, a tył bo koło egr mi pryskało olejem). No ale zobaczymy :evil: Juz kilka razy myślałem żeby go umyć i nie bardzo wiem czym i gdzie ani kiedy. Ale zanim to zrobie to musze najpierw wymienić rurke od odmy i uszczelnic koło EGR żeby nie zażygało na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chęci masz a reszta sama pójdzie :good: :good: :good::naughty: :naughty: a i masz się do kogo po pomoc zgłosić w razie problemów :przebiegly: widać ilu jest fanatyków na forum :ad::evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi polecał żeby podjechac na myjnie bezdotykową i pod ciśnieniem to zmyc ale jakoś watpie pozatym żeby nie zalać czegoś i nie urwać.

No myślę że trochę zasięgnę opini kolegi który się na tym troszkę zna i ma kanał ale ogólnie bardzo lubię grzebać samemu przy samochodzie. Do tej pory jedyne co robiłem w warsztacie to zawieszenie i rozrząd. Resztę robię raczej sam nawet turbinę sam czyściłem :naughty: Oczywiście po lekturze szanownego forum, które się stało moją lektura codzienną. Wystarczy trochę chęci i pomoc kolegów z forum :good:

Skoro twierdzicie że dam radę to jak pojadę w następny weekend na wieś to zobacze co w trawie piszczy a do tego czasu muszę zrobić podświetlenie zegarów (to zrobie pod blokiem) :evil: Jak będe coś wiedział jaka diagnoza to na 100% dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie zastanowił bym się ze 100 razy nad myciem podciśnieniowym :wink4: :wink4: :wink4: i na 100% poleciałbym wszystko środkiem odtłuszczającym i później tylko płukanko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chyba jestem za tym rowiazaniem. Dłużej ale pewniej. Choć zastanawiam sie jak w niektóre miejsca dojść pędzlem (koło wejścia rurki od odmy do silnika koło filtra oleju). A jakie płukanko? Przecierz po myciu benzynką powinno spłynać. Jeszcze po tym woda delikatnie spłukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak lekko wodą spłuczesz bez ciśnienia to się nic nie stanie.... to jak jazda porannej bryzie :wink4: :wink4: zainwestuj sobie w coś takiego MEGLIO i atomizerze jak płyn do mycia szyb..... w lublinie dostaniesz to na nowym świecie w chemicznym..... :good: :good: ja tego używam i jest gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super dobrze wiedzieć. Po nazwie mi dadzą? To w jakims konkretnym chemicznym czy specjalistycznym? Może jest tam cos o zastosowaniu? Bo raczej po marketach to nic takiego nie znajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz jak to wyglada http://allegro.pl/uniwersalny-odtluszczacz-odplamiacz-meglio-plamy-i1317866246.html tylko nieliczne sklepy to posiadają, a tam na nowym świcie wiem ze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"trudno usuwalne plamy z odzieży"

Tapicerkę by tym wyczyścił? Bo samochód mam z francji sprowadzony a jak wiadomo tam jest duzo niechlui którzy nie dbają o samochody jak np niemcy. A siedzenia sa upieprzone strasznie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powodzeniem...ten środek jest tak famfastyczny ze jest do wszystkiego....nawet jak sprawisz mamie prezent do kuchni to będzie Cie na rekach nosic, bo zamiast szorowac garnki blachy itp. psik psik i po bólu... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz to nie moge nie kupić:D Nawet warto pojechać na te ulice nowy świat żeby kupić:D Będzie lśnił i silnik i środek:D Tylko że nie zabiorę się jak nie będe miał rurki od odmy bo mycie silnika mija sie z celem. Nie macie może koledzy tej rurki do sprzedania? Albo jakiś szrot w lublinie gdzie coś takiego moge znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz to nie moge nie kupić:D Nawet warto pojechać na te ulice nowy świat żeby kupić:D Będzie lśnił i silnik i środek:D Tylko że nie zabiorę się jak nie będe miał rurki od odmy bo mycie silnika mija sie z celem. Nie macie może koledzy tej rurki do sprzedania? Albo jakiś szrot w lublinie gdzie coś takiego moge znaleźć?

dawaj mi tu nr oryginału i Ci namierze :good: ona jest plastikowa czy gumowa???

takie coś http://allegro.pl/nowa-odma-olejowa-audi-vw-skoda-seat-1-9-d-td-tdi-i1318720824.html

jezeli takie coś to mam z HANS PRIES w podobnej cenie nr ori: 028 103 491J ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to mnie zażyłeś. :gwizdanie: Wiem jak wygląda ale nie mam zainstalowanej etki żeby zobaczyć numer :confused4: To jest jakgdyby taki dość miękki plastik. Tylko ze może jutro się dogadamy co do tej odmy bo widiałem ze sa 2 rodzaje. Wsuwana w otwór w silniku tam na dole i drugi rodaj przykręcany na 2 śruby. To jutro sprawdzę Dokładnie i postaram siepoźniej odpalić etke i zobacze numery oryginału.

taka http://allegro.pl/przewod-odmy-odma-audi-a4-passat-b5-1-9-tdi-90-km-i1335023193.html

a drugiego rodzaju niema narazie na alllegro żeby pokazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę miał nr ori to nie bedzie celowanie tylko od razu Ci powiem czy mam czy nie ale wydaje mi sie że powinno być :good::przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jutro dam ci numer albo jeszcze dziś późnym wieczorem bo narazie uciekam. Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas i pomoc. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...