Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przycisk centralnego zamka - schemat


alfuta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem klamkę z przyciskiem CZ i głośniczkiem, chciałbym sobie takie coś zaadoptować u siebie (brak fabryki).

Moje pytanie brzmi- zna ktoś budowę tego przycisku (schemacik połączeń ?), bo coś mi nie pasuje- wiem że jest podświetlanie kluczyka, i sterowanie CZ (w moim przycisku jest 5 pinów, a podłączone tylko 4 ori przewody z wtyczką)

-za pomoc z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie el. są 4 piny

Pin 3: czerwono-fioletowy - +12 żaróweczki

Pin 2: brązowy - masa

Pin 1: czerwono-niebieski - +12 z akumulatora

Pin 4: żółto-niebieski - sterujący

Z tego co ja rozumiem, to funkcje "zamknij" i "otwórz" są realizowane jednym przewodem, poprzez podanie na niego masy albo "+".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie el. są 4 piny

Pin 3: czerwono-fioletowy - +12 żaróweczki

Pin 2: brązowy - masa

Pin 1: czerwono-niebieski - +12 z akumulatora

Pin 4: żółto-niebieski - sterujący

Z tego co ja rozumiem, to funkcje "zamknij" i "otwórz" są realizowane jednym przewodem, poprzez podanie na niego masy albo "+".

no trochę rozjaśniliście sytuacje, brałem sie do tego , ale mam nie fabryczny centralny z pilota i nie wiedziałem do czego się podpiąć, i na którymś kablu zawsze paliło mi bezpiecznik, twoj schemacik, coś rozjaśnił, także muszę wznowić testy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam nie fabryczny centralny :decayed:

jutro maly test a nie daleko gasnica :kox:

szukam tez gdzie podlaczyc orginalne diody migajace w boczkach :decayed:

boczki z rocznika 2000r

patrzyłem u brata w polifcie jak to jest podpięte, ale tam są inne kostki :wink4:, a co do mrugających diód, to gdzieś znalazłem kabelek z prądem po wyłączonym zapłonie, ale nie pamiętam który to był teraz :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłaczył juz to ktos

obczaiłem zasade sterowania tego przycisku i jak wyżej piszą

Pin 3: czerwono-fioletowy - +12 żaróweczki

Pin 2: brązowy - masa

Pin 1: czerwono-niebieski - +12 z akumulatora

Pin 4: żółto-niebieski - sterujący

i tu jest taki myk że ten kabel sterujący podaje na przemian + i - ( przycisk taka sama zasada jak przycisk od szyb elektrycznych tzn ten przycisk jest dwu kierunkowy)

i ta klamka z centralnym była dedykowana pod konkrętny rodzaj centralnego

u mnie chodzi ładnie może to dla tego że mam sterowanie zamkiem centralnym na przemian

Kabel pod który podłączyłem przycisk to pierwsza kostka od lewej u samej górze

pod ten kabel jest podłączona centralka na pilota tzn. Ten kabelek wchodzi w gumę od drzwi i jest on przecięty na dwie części. przycisk centralnego należy podłączyć do kabelka który wchodzi w tą gumę należy ściągnąć troche izolacji z niego i podpiąć kebelek od przycisku.

przycisk2.jpg

U mnie działa aż miło ważna uwaga to taka że u nie też paliło bezpiecznik tzn jest większy pobór prądu przez ten przycisk. U mnie było że zamykałem otwierałem i dopiero za trzecim razem palił bezpiecznik. wystarczy wymienić bezpiecznik z 15A na 20 A i wszystko gra przynajmniej u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie podpinam się bo nie chce nowego tematu zakładać, mam polifta centralny oryg. a sterowanie z nieoryginalnego pilota i sterownika, i jak sprowadziłem furkę to przycisk opisywany w temacie chodził lux otwierał i zamykał drzwi, ale ostatnio coś się zwaliło i przycisk tylko zamyka a nie otwiera :/

Pomóżcie co zrobić ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...