Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Niedziałające elektryczne szyby


Mati_RZ

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że szyby się nie otwierają... nie działają przyciski od strony kierowcy jak i pasażera, domykanie i otwieranie szyby z pilota również nie działa. Stało się nagle...

Po włączeniu świateł przyciski od szyb się podświetlają, centralny działa normalnie z pilota, bezpieczniki sprawdziłem i są OK.

Odłączenie AKU nic nie dało, dociskałem wiązke w gumie w drzwiach też nic nie pomogło ...

Który bezpiecznik w B7 odpowiada za szyby ? Gdzie znajdę przekaźnik odpowiadający za szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przetarł się kabelek w harmonijce łączącej słupek i drzwi albo padł moduł. Ja stawiał bym na kabelek bo idzie to po szynie can czyli kabelki są bardzo cieniutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem szyby Ci nie przymarzły ?

Słychać cokolwiek jak próbujesz otwierać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przetarł się kabelek w harmonijce łączącej słupek i drzwi albo padł moduł. Ja stawiał bym na kabelek bo idzie to po szynie can czyli kabelki są bardzo cieniutkie.

U tu bym szukal usterki :wink4: najczesciej wlasnie tam sie przeciera albo zalamuje :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam identyczną sytuacje ,żaden kabelek sie nie przetarł masa, dwa plusy , trzy komunikacyjne, gdyby był problem z komunikacją CAN miał bym jakiś błąd w komforcie , a tu nie ma żadnego.

W parametrach moduł komfortu widzi wciskanie przycisków na drzwiach,

w modułach drzwi nic nie pyka , żaden przekaznik

silniczki sprawne , sprawdzałem na krótko

objaw taki jak by blokowało immo ale sprawdzałem i jest zgodne , VINy ID ECU i licznik pasują, klucz programowałem jeszcze raz, nie ma SAFE na liczniku.

Podejrzewam jednak uszkodzenie modulu komforu

Mati_RZ powiedz co było uszkodzone bo napewno już masz zrobione po dwóch latach :)

Edytowane przez Florciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawił się problem z szybą pasażera... ale..

szyba pasażera sterowana guzikiem pasażera (prawe drzwi) działa, zamyka, otwiera..

szyba pasażera sterowana guzikiem kierowcy (lewe drzwi) działa zamykanie, ale nie działa otwieranie...

wszystko inne ok, sugeruje to guzik w panelu kierowcy, dobrze myśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się pod temat.

Nie działa mi tak opuszczanie drzwi, natomiast blokada opuszczania tylnych szyb działa, sterowanie lusterkami działa, podświetlenie klawiszy również działą, radio działą, inne bajery w aucie również.

Nie działa opuszczanie szyb zarówno z pilota ;/

Prośba o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jutro jade na vaga wiec sie zobaczy co i jak, pozdro


Hej, więc wszystko zaczęło działać.

Zakładam że źródłem problemu był słabo doładowany aku.

Auto odpala (przyznam że ciężko) ale jest to efekt jazdy na krótkich odcinkach.

Po przejechaniu dzisiaj okolo 50km aku doładował się na tyle że mechanizm opuszczania szyb zaczął działać.

Jeśli chodzi o błędy z VAGa to nic nie wskazało.

Jeśli coś się zmieni w tym temacie to dam znać.

Aaaa dla zainteresowanych dodam, że objaw był takiż ze w aucie działało wszystko za wyjątkiem opuszczania szyb.

Więc warto wstępnie doładować aku, pozdrawiam, dzięki Panowie za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o bardzo stary problem z pierwszego posta, ponieważ będą w przyszłości padać tego typu pytania, to po wymianie modułu komfortu u kolegi Mati_RZ wszystko wróciło do normy. Po prostu stary moduł się uszkodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...