Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Piszczy koło


zarcel

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas raczej przy wolnej jeździe piszczy mi coś w kole, dość głośno, bo słysze przez zamknięte szyby. Ustępuje przy dodaniu gazu, skręcanie kół nic nie zmienia(tak mi się wydaje). Co to może być ?

Przez wolną jazde rozumiem ruszanie z miejsca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki były zmieniane

ale klocki,po zmianie potrzebują pasty miedziowej-pomiędzy klockiem ,a zaciskiem-jeśli tarcza jest choćby minimalnie skrzywiona-będzie piszczeć-przerabiałem to u siebie-smar miedziowy rozwiązał problem :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zapodał co trzeba ? :P

jak nie zobaczysz,co tam zapodał-to nie będziesz tego pewien-zdejmij koło i zobaczysz :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też piszczało. Z początku przyczyny szukałem w zacisku, klockach, tarczy a problem tkwił w rozerwanej osłonie przegubu (przegub pracował bez smaru). Po wymianie osłony ze smarem, jak ręką odjął wszystko ucichło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a malowałeś klocki na kolor? jeśli tak to lakier może delikatnie odbijać klocek dalej i teraz ociera lekko o tercze bądź też mogłeś lekko przypalić klocek i dlatego teraz tak się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocek ociera najprawdopodobniej, radzę przeczyścić wszystko.

może tarcza jest zdeformowana (wiem że nowa ponoć ale jak nie dobrej jakości to tak bywa)

a klocek nie przypalony? przy wymianie tarcz wymieniłeś wszystkie gumy na zacisku? został wyczyszczony?

może być poprzez brud i zanieczyszczenia. łożysko raczej odpada pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak samo przy zatartych prowadnicach zacisku tylnego :gwizdanie: rozebranie ( może być problem z wyjęciem prowadnic ale da się :decayed: ) wyczyszczenie i nasmarowanie smarem miedzianym czy jakos tak i po problemie, aha plus nowe gumki na prowadnice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...