Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Niskie temperatury a klimatyzacja


darus161

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znawców :)

Już ktoś kiedyś zadawał to pytanie w innym wątku, ale nie otrzymał odpowiedzi. Wiem, że w B5 klima wyłącza się automatycznie gdy temp<5. A jak jest w B6?? Zawsze jeździłem cały rok na klimie i nie wiem jak to rozegrać teraz:) Nie chce, żeby mi coś zamarzło.

Drugie pytanie- w instrukcji wyczytałem, że w trybie econ (w dieslach) dodatkowo wyłącza się jakiś układ dogrzewający silnik. Więc chyba w ziemie nie należy używać tego trybu tym bardziej gdy na dworze panują ujemne temperatury?

Dzięki z odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik jest tak skonstruowany że nie należy wyłączać klimy na zimę bo np szyby mniej parują itp Jedyny plus wyłączenia klimy auto troszkę mniej spali ale biorąc pod uwagę wygodę ja jeżdżę na kimie cały rok i nie narzeka :cool1: A odpowiadając na twoje pytanie w b5 klima sama się wyłączała poniżej 5 stopni na dworze b6 i b7 chodzi cały czas chyba że sobie ją sam wyłączysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b6 i b7 chodzi cały czas chyba że sobie ją sam wyłączysz

Hmm i ta skraplająca się woda z układu klimatyzacji nie zamarznie??

Ja też z wygody jeżdżę cały czas na klimie. Po prostu jestem zainteresowany tematem.

Aa i jeszcze kwestia trybu econ i wyłączania układu dogrzewającego silnik w dieslach. Słyszeliście coś o tym?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 (Diesel) jest układ dogrzewania płynu chłodzącego opartu na trzech świecach żarowych. Jak w wyższych modelach, to niech się inni wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik jest tak skonstruowany że nie należy wyłączać klimy na zimę bo np szyby mniej parują itp Jedyny plus wyłączenia klimy auto troszkę mniej spali ale biorąc pod uwagę wygodę ja jeżdżę na kimie cały rok i nie narzeka :cool1: A odpowiadając na twoje pytanie w b5 klima sama się wyłączała poniżej 5 stopni na dworze b6 i b7 chodzi cały czas chyba że sobie ją sam wyłączysz

na ECON też nie parują,jak masz dobry fltr przeciwpyłkowy,polecam z wkładem węglowym.Dodam,że jak miałem zwykły filtr to mi parowały czasami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tak dobrze ze klima sie wylacza??

gdzies slyszalem ze zima tez powina sie klika razy używać zeby sie cos tam nie zj**... ale to opinia zaslyszana podkreslam wiec sie nie smiac :P tak to jest jak ktos cos panie i potem w głowie to siedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tak dobrze ze klima sie wylacza??

gdzies slyszalem ze zima tez powina sie klika razy używać zeby sie cos tam nie zj**... ale to opinia zaslyszana podkreslam wiec sie nie smiac :P tak to jest jak ktos cos panie i potem w głowie to siedzi ;)

Jak to powiedzieli spece , warto raz na jakis czas jadąc na zakupy np. do galerii gdzie na parkingu moze byc plusowa temperatura ( powyzej 5 stopni ) lub w ciepłym miejscu podczas zimy odpalic klimatyzację na parę minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jeszcze jedno pytanie. O ile auto więcej pali z klimatyzacją? Chodzi o temperatury poniżej 10 stopni. Ktoś to zmierzył? Chciałem sam to zrobić, ale mój styl jazdy na to nie pozwala (bardzo nierówny). Spotkałem się z opinią, że przy niższych temperaturach różnica wynosi jakieś 0.1-0.2stopnia. A inni mówią, że minimum 0.5-0.6. Kto ma rację ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie jestem pewny czy działa mi klima. Przy włączaniu i wyłączaniu ECON na biegu jałowym wskazówka obrotomierza nawet nie drgnie.

Dodadkowo bardzo długo trwa odparowywanie szyb, tylne cały czas są zaparowane - Czy przyczyną jest to, że temperatura jest niższa niż 3stopnie czy po prostu klima padła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przyczyną jest to, że temperatura jest niższa niż 3stopnie czy po prostu klima padła?

Poniżej chyba dokładnie 4 stopni kompresor klimy się nie właczy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przyczyną jest to, że temperatura jest niższa niż 3stopnie czy po prostu klima padła?

Poniżej chyba dokładnie 4 stopni kompresor klimy się nie właczy :cool1:

Tutaj nie ma reguły np. u mnie klimatyzacja pracowała nieraz, chociażby wczoraj, normalnie przy 1.5 stopnia na plusie, ale można przyjąć że w przedziale 0-4 stopni klimatyzacja nie pracuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma reguły np. u mnie klimatyzacja pracowała nieraz, chociażby wczoraj, normalnie przy 1.5 stopnia na plusie

:shocked: :shocked: :shocked:

ciekawe :mysli: , bo kompresor nie powinien się załączyć przy 1,5 stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że od zimnego startu by się nie załączył, ale auto było dobrze wygrzane pod maską bo jeździło dłuższy czas. Też mnie to ciekawi, że tak się dzieje tym bardziej że żadnej maniany z instalacją nie mam zrobionej, wszystko ori :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Czy ktoś może napisać, w pełni świadomie, czy w b5 z lat 2000-2001 kompresor też się nie włączy poniżej 4st.? Na forum znalazłem informacje, że w rocznikach do 99 tak tylko jest. Tutaj piszecie, że w każdym b5. A jak to jest na prawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w modelu B6 można zimą jeździć z włączonym ECON kiedy lampka się pali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w modelu B6 można zimą jeździć z włączonym ECON kiedy lampka się pali ?

Możesz jeździć jak ci się podoba. Ja co kilka dni jadę na wyłączonym ECON ale szczerze mówiąc nie wiem czy to cokolwiek daje. Skoro ten tryb sam się nie wyłącza to układ niby powinien działać. Moim zdaniem klima jednak nie działa dokładnie tak samo jak przy wyższych dodatnich temperaturach. Przypuszczam, że teraz część układu pracuje zapewniając smarowanie itd (?) ale powietrze chyba nie idzie przez osuszacz. Włączenie klimy wcale mi nie pomaga usunąć wilgoci z wnętrza co w lecie przecież daje efekt natychmiastowy. No chyba, że mi osuszacz padł co tez jest możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...