Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wystrzelona boczna poduszka, co dalej ???


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pacjent to A4 Avant, po strzale z prawej strony

uderzenie niegrożne ale poducha wystrzeliła z fotela

czy mozna wrzucic drugi airbag ????

jakie czynnosci nalezy wykonac, co trzeba zrobic, kupic, wymienic ????

czekam na informacje

pozdrawiam

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pacjent to A4 Avant, po strzale z prawej strony

uderzenie niegrożne ale poducha wystrzeliła z fotela

czy mozna wrzucic drugi airbag ????

jakie czynnosci nalezy wykonac, co trzeba zrobic, kupic, wymienic ????

czekam na informacje

pozdrawiam

T

No raczej kupic poduchę i zaszyc fotel w odpowiedni sposób :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem

ale czy potrzebne sa jeszcze jakies czujniki czy inne cholerstwa aby SRS był sprawny ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wymienić czujnik uderzenia bocznego airbag który znajduje się pod wykładzina na środku fotela w którym wystrzelona jest poduszka jak byś potrzebował to mam za 50 zł do polifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje do rocznika 98 avant (jezeli jest to jakas róznica)

dziekuje bardzo za czujnik ale juz jeden z Kolegów sie zgłosił :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, ze czujniki airbagów są jednorazowe, no nie są. Na Polibudzie na laborkach z systemów elektronicznych bawiliśmy się takim czujnikiem. Był przykręcony do samochodu zabawki którym wjeżdżaliśmy w ścianę i patrzyliśmy na VAGu czy poszedł sygnał żeby otwierać poduchy. Później wystarczyło skasować błąd i można się było bawić od początku.

Ale przyznam, że mam teraz podobny problem. Będę składał przód samochodu. Też mi wystrzeliły poduszki. Niby widziałem, że działa i nie trzeba ale jednak gdybym miał pewny czujnik pod ręką to bym wymienił. Podstawowy problem jest z nimi, że jak się kupuje to one już prawdopodobnie są "po użyciu" czyli takie same jak ten zamontowany. Każdy zrobi jak chce ale ja bym tam jednak na bezpieczeństwie nie oszczędzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek kumpla z B6.

Wymusil i ktos mu przyp... w tylne drzwi. Poszla kurtyna i boczna poducha w fotelu - wymienil drzwi i poduchy. Podjechal do mnie na skasowanie bledu ja mu mowie, ze napewno sie nie skasuje bo poszedl czujnik tez. Ale sprobowalem i co? Pieknie kontrolka zgasla i wszystko dziala ok po dzis dzien.

Ktos mowil, ze to w drzwiach byl czujnik ktory zostal wymieniony wraz z drzwiami i dlatego dalo sie skasowac blad ale nie jestem co do tego pewien...

Wiec na poczatek wymien poduche i sprobuj skasowac bląd. Moze to wystarczy - jesli nie to kombinuj z czujnikami.

pozdr[br]Dopisany: 13 Grudzień 2010, 00:45_________________________________________________

Będziesz musiał wstawić nową poduszkę w fotel i wymienić tylko główny sterownik airbag, ten przy lewarku skrzyni biegów. Czujnik bocznej poduszki będzie działał dalej.

Ten w tunelu chyba jest odpowiedzialny za przednie poduchy a nie boczne.

Boczne maja swoje czujniki w drzwiach, slupkach, pod fotelami zaleznie od marki itp

ale moge sie mylic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem, wymieniłem poduszki boczne ale kontrolka nie chce zgasnąć. Kupić sensor poduszek, czy tylko czujnik uderzeń bocznych wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag-a podłączałem, ale nie udało mi się wykasować właśnie błędu: crash data.

Po czym poznać że sensor który kupię nie jest powypadkowy, czy jest jakiś sposób na to? Na allegro znalazłem sensor o takim samym numerze, więc powinien pasować.

Gdzie znajduje się ten sensor w samochodzie? W konsoli środkowej, przy dźwigni zmiany biegów? Gdzieś czytałem że za klimatronikiem? Więc już nie wiem gdzie...Jak się do niego dostać, co i jak odkręcić by go wymienić?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może utnę wszystkie domysły. Tak jest napisane w instrukcjach serwisowych:

ABG1.png

ABG2.png

Czyli w skrócie dla samochodów wyprodukowanych przed 10.1998 trzeba zawsze wymienić sensor. Dla późniejszych dopiero po trzecim razie. Dodam tylko od siebie, że chyba tylko dla zasady bo kiedyś bawiłem się takim sensorem na laborkach na Politechnice i "odpalał" poduszki dużo więcej niż trzy razy. Jeśli podłoga koło sensora się odkształciła to sensor zawsze trzeba wymienić.

Dodam jeszcze, że tłumaczyli mi kiedyś jak rozpoznać uwalony sensor. Uwalony grzechocze w środku. Jest tam taka kulka która wypada i wtedy odpalana jest poduszka.

Gdyby ktoś chciał to mogę wysłać cały dokument o wymianie poduszek. Jest tam trochę rysunków i opisów co gdzie i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

kolo jak mozesz to podaj te wiadomosci na PW, bo kupiłem liftinga po dzwonie przod nie mocno ale poleciały przednie jaski,blachy powymieniałem na drugie,konstrukcja była ok,lekko popłyneła prawa podłuznica na zewnatrz...moj znajomy blacharz powiedział ze naprawde jest wszystko oki...teraz bede walczył z airbagami,a bede to robił pierwszy raz wiec porobie foty co gdzie i jak(demontaz dechy,wymiana airbag...)postaram sie wrzucuc jak najwiecej...licze jeszcze na jakiesz inne info.Pozdro :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniasz boczną poduszkę , sprawdzasz napinacz pasów , kasowanie crash w sensorze :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies szczegóły ????? :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ale podawajcie mi emaile swoje. Chyba, że jest możliwość przesyłania plików przez PW jakoś, chętnie sie o takiej dowiem. Opis dotyczy B5 ale oczywiście może mieć jakieś zastosowanie do B6 czy późniejszych...

Puść na meila [email protected] dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...