Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z immo.


Bogumił

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tytułem wstępu podam kilka suchych faktów.

Założyłem jakiś czas temu Bi-Ksenony HID - sposób podłączenia jest następujący: jest jedna wiązka kabli, do której podpina się dwie przetwornice, następnie podpina się do niej jedną kostkę z lampy, aby uzyskać sterowanie długimi światłami należy jeden dodatkowy kabelek podłączyć do akumulatora.

Zaobserwowałem, że czasami kiedy włączę światła wskaźniki i wszystkie kontrolki zapalają się, licznik małych kilometrów się zeruje po chwili wszystko działa (mały licznik wyzerowany).

Dzisiaj jadąc załączyłem światła, oczywiście licznik zgłupiał, po zapaleniu się wszystkich kontrolek, zawiesiły się wskaźniki prędkości obrotów dużych km i poziom paliwa, dodatkowo zaczęła migać kontrolka immo ( i rzecz dziwna pierwszy raz zapaliła się kontrolka nie zapiętych pasów - nigdy się nie zapalała). Postanowiłem się zatrzymać i wyłączyć silnik - tak też zrobiłem ale już samochodu nie odpaliłem - kontrolka immo cały czas migała się. Po zdjęciu klem na 30min efekt ten sam - immo odcina zapłon.

U mechanika po odczytaniu VAG wyskoczył błąd braku komunikacji z immo, dodam, że próbowałem odpalać samochód ze wszystkich kluczyków jakie miałem (2 normalne, 1 warsztatowy, 1 plastikowy - i nic nie pomogło).

Czy można jakoś zakodować immo, lub kluczyki bez VAG'a, tak jak się robi z kasowaniem przeglądów serwisowych? Czy takie zachowanie się komputera (rozświetlanie się kontrolek tak jak przy rozruchu), przy zapalaniu świateł (HID) może być spowodowane słabym akumulatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując samochód dostałem w sumie cztery klucze i "breloczek" z jakimiś kodami, ale jeden z tych kodów był w postaci "zdrapki" - po zdrapaniu srebrnej farby pojawiły się cztery liczby. Czy te liczby są jakimś loginem dla immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując samochód dostałem w sumie cztery klucze i "breloczek" z jakimiś kodami, ale jeden z tych kodów był w postaci "zdrapki" - po zdrapaniu srebrnej farby pojawiły się cztery liczby. Czy te liczby są jakimś loginem dla immo?

tak-to jest login,który wspomniałem :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego proponuje wywalic te HID-y bo mozesz miec powazniejsza usterke jak padnie ECU lub cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpinam się pod temat bo u mnie wczoraj stało się prawie to samo. Po odpaleniu hid zwariował licznik i kontrolki. Odpiąłem klemę i już auta nie odpaliłem... Miga kontrolka immo. Dziś mnie czeka przeprawa z immo... :wallbash: Dłuższy czas (ponad rok) nic się z nimi nie działo aż tu masz taka niespodzianka. Wniosek nasuwa się jeden: WYWALIĆ TE WSZYSTKIE HIDY ZANIM NIE NAROBIĄ WIĘKSZYCH SZKÓD W AUCIE!!!!!!!!

Pozdrawiam.

_________________________________________________

U mnie też już działa, poradziłem sobie sam. Na szczęście miałem PIN do immo :)

Wy macie?? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód działa - należało zaadaptować od nowa kluczyki, okazało się, że komputer "stracił" ustawienia immo. Komputer jest sprawny, licznik nie spalony. Elektryk musiał trzy razy kodować kluczyki, bo za pierwszym razem po zaadaptowaniu kontrolka od immo migała a silnik pracował. Jak wynikało z ustaleń elektryka "kod warsztatu" (chyba tak to się nazywa), który zapisuje się po każdorazowej zmianie w kompie składał się z samych ósemek - albo kupiłem samochód z cofniętym licznikiem i ktoś coś tam pogrzebał, albo po włączeniu HID'ów coś się musiało pokiełbasić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...