Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

testował ktoś może radyjko Lafayette Venus ?

venus.jpg

Nowość - CB RADIO Lafayette VENUS

Radio w pełni obsługiwane za pomocą samego mikrofonu.

Specyfikacja:

Moc - 4W AM/FM

Zasilanie 13,8V

Ochrona przed zbyt dużym napięciem >17V

Wyświetlacz LCD

SCAN

ASQ

Kanały CTCSS

3 kolory podświetlenia

DANE TECHNICZNE

Odbiornik: podwójne przetwarzanie, superheterodyna

Napięcie pracy: 13,8 V DC

Impedancja anteny: 50 Ω

Temperatura: -10 ° C ~ +55 ° C

Wymiary: Jednostka: 136 x 108 x 29 mm

Mikrofon: 25 (L) x 58 (szer.) x 95 (głęb.) mm

Złącze ext.speaker: 3.5 mm Jack typu mono

Złącze antenowe SO-239

Moc wyjściowa: AM / FM 4W

Pasmo przenoszenia: 40 ~ 27,405 ch 26,965 MHz

Czułość mikrofonu: 2.5mV

Modulacja: AM: 80% - FM: 2 kHz

Czułość: 0,2 uV

Auto Squelch: -126 dBm przy SQ1 -47 dBm przy SQ15

Zniekształcenia : 3%

Zawartość:

-Radio

-Mikrofon-kontroler

-Kabel zasilający

-Uchwyt mocujący

-Kabel mikrofonu-przedłużacz 2m oraz łącznik

-Instrukcja w języku polskim

-Homologacja

update:

gdzie można dostać taki uchwyt na reling ?

uchwyt_reling.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podepnę to pod ten temat, chce postawić antenę na dachu (sedan) antena sirio as 100. Teraz radyjko w mały schowek pod kiere i kabel progiem do bagażnika. wystarczy mi 4m kabla?

No i gdyby nie wystarczało czy taka antena postawiona na klapie bagażnika będzie ładnie działać. Jeżeli używacie jej w podobny sposób powiedzcie jaki zasięg z na ona wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 m kabla może być ciut za mało ...

spokojnie na klapie dla twoich wymagań będzie dawać rade , nie powiem ci jak z zasięgiem , ale ja na ML-145 mam w trasie około 7-10 km , wszystko zależy jaka rzeźba terenu , zalesienie , gęstość budynków itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie dobrze zależy czy co chciałbyś dostać od niej bo im dłuższa antena tym dalej słyszysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :hi:

Dziś kurier wpadł z radyjkiem i anteną. :naughty:

Zakupiłem radio President Harry II i antenę sirio AS 100.

Wcześniej pytałem o długość kabla, gdzie i jak sięga... no i wyglada to tak: radio w schowek pod kier. kabel w lewy próg przez bagażnik i sięga tylko na klapę. Próbowałem jeszcze ustawiać ją na dachu - kabel przez drzwi pasażera- ale odniosłem wrażenie ze kilka nieuważnych domknięć i kabel może być uszkodzony więc wybrałem opcje: antena na bagażnik.

Jutro mam zamiar podjechać do kogoś zestroić ten zestaw albo zakup reflektometru (SWR Metr). bo widziałem że kosztują po 30zł a za ustawienie płaci się 20zł.

Po złożeniu wszystkiego zrobiłem odcinek około 150km, słyszałem rozmowy i mnie słyszeli w porywach do 12km :mysli:

Podpowiedzcie co do tego reflektometru czy kupować czy podjechać i niech ktoś ustawia?

--------------------------------------------------

Podjechałem na serwis CB i nawet dobrze wyszło bo okazało się że antena nie łączyła dobrze :shocked: Panowie pocmokali i poprawili styki, a to przecie nowa antenka, powiedzieli że z tymi z allegro to norma. Do strojenia było dość sporo więc wizyta była wskazana - 10zł. Nie kupiłem reflektometru - sam sprzedawca powiedział że tanie nie są miarodajne.

Teraz pozostało używać :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce kupić radyjko z anteną za ok 400zł i u znajomego w sklepie polecono mi president tommy + antena aura(podróbka jakiegoś presienta z szklaną cewką) co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce kupić radyjko z anteną za ok 400zł i u znajomego w sklepie polecono mi president tommy + antena aura(podróbka jakiegoś presienta z szklaną cewką) co wy na to?

a my na to - zmien znajomego i sklep :), wciska to na czym wyciąga najwyższą marżę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko tak informacyjnie napiszę że kupiłem yosana 120 pro plus sirio as100, zestaw fajny jak za te pieniążki ale niestety radio nie chce zmieścić się do schowka pod kierownicą (poliftowa b5)

Też mam to radio i największą jego wadą jest głośnik :) Proponuję od razu zamontować sobie coś mocniejszego, bo oryginalny głośniczek jest zbyt cichy (chyba, że ja i wielu użytkowników z for o cb jesteśmy głusi :D ). Poza tym bardzo sobie chwalę radio. w b5 miałem zamontowane pod podłokietnikiem, regulacja na czuja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a taki zestaw - radio Gamma I-am i antenka 75cm, łamana to obleci czy straszny badziew ?

:polew:

Ile może wynosić szacunkowy zasięg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badziew na maxa

zasięgu nigdy nikt ci dokladnie nie poda ... dupska nie urwie (to raczej pewne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

president Harry II ASC (koniecznie z poprawionym ASC) + florida , albo sirio as-100

Jest to to allegro.pl/cb-president-harry-ii-classic-florida-guma-i1705833852.html bo za cholere nic innego nie mogę znaleźć ?[br]Dopisany: 13 Lipiec 2011, 12:15_________________________________________________Panowie z tego co tu ( http://www.cb-radio.info.pl/?p=productsMore&iProduct=2 ) czytam Harry II ASC zastąpił Harry III i jego ceny zaczynają się od 500zł w górę a moje max co chcę wydać to 450zł za radio + antena. Więc co jeszcze polecacie za tą kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ....

Hary III niby zastąpił II ale czy jest lepszy ? Wg mnie sukces jest w prostocie modelu drugiej generacji , Harry III ma w środku praktycznie te same filtry itp co II tylko dodano tutaj wyświetlacz o oślepiającej barwie ....

możesz śmiało brać II-jke :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ....

Hary III niby zastąpił II ale czy jest lepszy ? Wg mnie sukces jest w prostocie modelu drugiej generacji , Harry III ma w środku praktycznie te same filtry itp co II tylko dodano tutaj wyświetlacz o oślepiającej barwie ....

możesz śmiało brać II-jke :good:

Harry II Classic czy Harry II ASC? Bo ASC praktycznie już niema, a jak są to po ok. 450zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zależy to praktycznie od tego czy jesteś leń czy nie :decayed:

ASC (automatic squerch control) to automatyczna blokada szumów ... brak asc zmusza ciebie do kręcenia SQ by pozbyć się szumów :)

Ja używam Johnego II ASC aktualnie , ale żeby ci nie skłamać asc ostatnio używałem w zeszłym roku :kox:

więc wybór należy do ciebie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zależy to praktycznie od tego czy jesteś leń czy nie :decayed:

ASC (automatic squerch control) to automatyczna blokada szumów ... brak asc zmusza ciebie do kręcenia SQ by pozbyć się szumów :)

Ja używam Johnego II ASC aktualnie , ale żeby ci nie skłamać asc ostatnio używałem w zeszłym roku :kox:

więc wybór należy do ciebie :wink4:

I to chciałem usłyszeć, bo do końca nie wiedziałem czy to ASC jest takie potrzebne :wink4::good:

Czyli coś takiego mogę śmiało brać http://allegro.pl/cb-president-harry-ii-classic-florida-guma-i1705833852.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zależy to praktycznie od tego czy jesteś leń czy nie :decayed:

ASC (automatic squerch control) to automatyczna blokada szumów ... brak asc zmusza ciebie do kręcenia SQ by pozbyć się szumów :)

Ja używam Johnego II ASC aktualnie , ale żeby ci nie skłamać asc ostatnio używałem w zeszłym roku :kox:

więc wybór należy do ciebie :wink4:

I to chciałem usłyszeć, bo do końca nie wiedziałem czy to ASC jest takie potrzebne :wink4::good:

Czyli coś takiego mogę śmiało brać http://allegro.pl/cb-president-harry-ii-classic-florida-guma-i1705833852.html

tak ....nie kręcisz squelchem, ale tez nic nie slyszysz bo wszytko wycina :polew: . Harry 2 classic jest bez ASC ......poza tym johnny/harry 2 classic/ASC to bardzo kiepskie sprzety, z dwojga złego juz lepiej wez Johnny/Harry 3 albo Yosanka 120 ..... jesli budżet ograniczony

Czesto doradzają osoby ktore miały kilka odbiorników .....ja mialem juz ponad 30 egzemplarzy w aucie az wreszcie ostał sie President Herbert 2 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...