Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam ML 145 i uchwyt na klapie przy lampie ale w b5, drugi rok już smigam i nie ma żadnej rdzy. Co do zasięgu to jest różnica miedzy magnesem, ale i tak najlepiej było by na środku dachu.

Jak nie ma rdzy, to masz źle założony uchwyt, śruby powinny dostać się do masy, wiec????

"Różnica w zasięgu" - na pewno lepszy na magnesie i nie koniecznie na środku dachu, niż na uchwycie, a szczególnie w tak tragicznym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest niewielka różnica w porównaniu z dachem, a z magnesem nie ma co porównywać! WB5 byle jakiego uchwytu nie założysz na klapę przy lampie, pod śrubami mam specjalne podkładki żeby nie zardzewiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadać się warto w tematach, o których ma się pojęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie uważam się za fachowca.

Mam jeszcze nr zezwolenia PAR, a obecnie UKE - ale to na inne pasma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie uważam się za fachowca.

Mam jeszcze nr zezwolenia PAR, a obecnie UKE - ale to na inne pasma :)

Bardzo szybki jesteś :hi:, ale te 21 lat to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wstyd się przyznać, ale lata lecą.:embarrassed:

Pierwsze pozwolenie mam z lutego 1991 roku i od tego czasu jakoś się zaczęło

Dobra, ale nie zaśmiecajmy - temat nie o tym :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję ;)

Trochę poczytałem i mi witki opadają ;). Nie jestem jakimś zaawansowanym użytkownikiem CB, nie mam patentu na wiedzę ale jak czytam niektóre wypowiedzi to się słabo robi ;).

Po pierwsze uniden 520 to NIE jest to samo co president harry II mimo że wygląda identycznie. Płyty główne są całkowicie inne, uniden generalnie gorzej wykonany, gorzej ekranowane elementy itd.

Po drugie uniden 520 to dobre radio jako antymisiek, dobre jak ktoś nie ma jakichś bardzo dużych wymagań, wiem bo miałem takie jeszcze z starych dobrych serii, ale z nowych radyjek można kupić spokojnie w małych pieniądzach lepsze rozwiązania, mniej szumiące jak choćby yosan 120 pro którego zresztą mam sam ;) i jest dużo lepsze od starego unidena.

Nie ma co prawda ANL ale ma za to wbudowane filtry które działają dużo lepiej od anl w unidenie.

Tak więc panowie jeszcze kilka lat temu w tanich radyjkach uniden może i był ok, ale świat poszedł do przodu i pojawiły się lepsze rozwiązania jak choćby wspomniany yosan ;).

No mi też ręce opadają jak piszesz że Harry II to lepsze radyjko od 520, to właśnie Harry zasługuje na miano szumofonu.

Spróbuj na Harrym posłuchać kogoś, kto jest na granicy zasięgu, musisz sqelchem, dac ździebko w prawo ( bo inaczej wytnie w całości albo będzie się jąkac ) i masz szumofon niewyjęty, w 520 sqelch na minimum, anl włączony, RF Gain zdziebko niżej od progu szumów i pięknie słychać :)

Kiedyś Harrego wrzuciłem na próbę do osobówki i z tego właśnie powodu jeździłem z nim tylko jeden dzień, poszło do rzadko używanej ciężarówki, ale do tej pory się stresuje jak mam nią gdzieś pojechac :)

Zdjęcia z porównaniem wnętrz tych radyjek widziałem gdzieś na necie i to wnętrze Harrego właśnie wygląda jak z poprzedniego wieku, kupa ekranów, cewek i innych przeżytków analogowych.

Większoś ludzi ma problem z logicznym posługiwaniem się pokrętłami, bo żeby się tego nauczyć, to przynajmniej zgrubsza trzeba wiedzieć do czego służą i jak działają.

Co do Yosana to nie będę się wypowiadał, bo nie miałem go w ręku, Presidentów użytkowałem kilka modeli , ale od kiedy w moje łapki wpadła 520-tka to tylko ten Harry mnie skusił, więcej nie będę szukał innych( czytaj lepszych )radyjek, chyba że unidenów już naprawdę nie będzie szło gdzieś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak widzę takie opinie to wymiękam:polew:

Ludzie myślą, że President to cud, tak - przoduje wyłącznie w potężnych cenach i to wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

chciałem podpiąć CB w swoim B6 Avancie. Moje radyjko jest dość duże (CB Radio Alan 48 Plus w CB Radia i anteny CB Radia SklepAntena.pl - Anteny, Telewizja naziemna i satelitarna, CB Radia, DVB-T, dekodery, splitery), więc raczej zostaje mi schowek po stronie pasażera.

Ale pytanie, którędy ciągnięcie kabel od anteny ? W podsufitce, podłogą ? Którędy wpuszczacie kabel do środka od anteny ?

Próbowałem przez bagażnik, ale klapa trochę ten kabel przycina.

Druga sprawa, to sztukujecie kabel antenowy ? Bo od bagażnika do schowka nie dostanie.

Jak załatwiacie sprawę głośnika od CB skoro jest on chowany w schowku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK MOŻNA CHŁOPIE RADIO WRZUCIĆ DO SCHOWKA - chcesz się zabić?

Do radia musi być dostęp!

Kabel antenowy można przedłużać, ale o odpowiednie odcinki - 3,63m oczywiście za pomocą wtyków UC-1 i "beczki"

Stosuje się głośnik zewnętrzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wydaje mi się schowek najlepszą opcją, ale z tego co trochę czytałem to ludzie tak robią :)

Jakie miejsce radzisz na to radio ?

Zastanawiałem się również nad tylnim podłokietnikiem (miejsce apteczki) :P Ale to też średnie oraz tymczasowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylny podłokietnik? Jezu Ty jakiś kamikadze jesteś?

Zmień to radio na mniejsze i zamontuj w schowku po lewej.

Alana 48 to kiepskie radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś jakiś uchwyt do anteny ?

Myślałem żeby dać antene taką gdzieś 145, chyba wezme sirio 2000 turbo, i przymocowac do klapy nad lampą tylną.

Widziałem tak ostatnio przy jednej audiczce i nawet spodobało mi sie. Sęk w tym że nie widze za bardzo na aledrogo takich uchwytów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi koledzy jaka jest najlepsza antena do 1m ?

Poczytaj trochę kolego, naprawdę nie można non-stop pisać o tym samym, bo pytającym nie chce się kilku stron przelecieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakie wielkie zdziwienie!!!!

poczytaj trochę, to będziesz wiedział jakie wejdzie.

a jakie one mają wymiary sprawdź w opisach sprzętu, czy może ja mam szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...