Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

no jakie wielkie zdziwienie!!!!

poczytaj trochę, to będziesz wiedział jakie wejdzie.

a jakie one mają wymiary sprawdź w opisach sprzętu, czy może ja mam szukać?

będziesz milion razy pisał a i tak się powtórzą te pytania :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co za bezczel, nie dość , że odpowiada mu się na debilne pytania, to jeszcze ma pretęchę.

Widać, że sam stwierdziłeś, że pytania są (...) bo wykasowałeś swój ostatni post :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu radia, antenki i późniejszego montażu. Mam pytanie odnośnie długości przewodu, z klapy bagażnika do schowka przy nogach kierowcy jaki długi przewód powinien być żeby spokojnie starczyło, być może kabel jaki dostanę z antenką styknie ale wolę zapytać? Proszę o info osoby, które montowały to w B6 sedan.

Mam jeszcze pytanie odnośnie wyboru radia, przeglądając forum większość stawia na Unidena 520XL no ale jeżeli nie załatwię takowego to co wybrać w zamian? Interesuje mnie funkcja ASC dlatego też radia w to wyposażone biorę pod uwagę. tzn

President Harry III ASC, M-TECH Legend III ASC, M-TECH Legend II, President Harry II

Które brać? Kasa aż tak bardzo nie gra roli ale chciałbym nie przekroczyć 500zł

W temacie anten zastanawiam się nad czymś w okolicach 100cm:

Sirio AS100 , Wilson Little Wil, Sirio ASMAG, Sirio Omega 27 MAG co z tego wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś bierz Sirio Omega 27

kabla od Sirio nie starczy - potrzebna przedłużka - prawidłowo powinno się przedłużać o 3,63m i wielokrotność w/g wzoru:

1/2 fali (5,5) x współczynnik skrócenia przewodu (dla większości RG-58 to 0,66) = 5,5 x 0,66 = 3,63m - jeżeli za dużo - nie zwijamy, tylko rozkładamy po samochodzie

przedłużacz zakończony jest wtykami UC1 i do łączenia używana jest tzw. beczka

oczywiście to dla tych, którzy dążą do ideału :)

a radia, które wymieniłeś - jeżeli chcesz, żeby weszły w schowek po lewej - Harry III i Legend III odpadają

reszta na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie jaki zestaw kupić do max 600 zł żeby nie męczył ucha? Zastanawiałem się nad stabo 3001/3003 i president missouri do tego? Co sadzicie o radiu president truman - prawie ta sama polka cenowa. A czy z tańszych m-tech legend II daje rade?? Ewentualnie jakieś inne propozycje radia i anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie jaki zestaw kupić do max 600 zł żeby nie męczył ucha? Zastanawiałem się nad stabo 3001/3003 i president missouri do tego? Co sadzicie o radiu president truman - prawie ta sama polka cenowa. A czy z tańszych m-tech legend II daje rade?? Ewentualnie jakieś inne propozycje radia i anteny?

ja napiszę tak, kompletnie się na radiach nie znam, nie mam żadnego porównania, poszedłem do sklepu z zamiarem kupienia: Yosana i Sirio Omega lub ML a wyszedłem z zamontowanym: M-tech Legend III i właśnie jak ty Missouri.

czytałem sporo negatywnych opinii i o antenie i o radyjku - osobiście jestem zadowolony, w trasie spisuje się dobrze, słyszę kierowców pare km odemnie, jak z nadawaniem nie mam pewności, z reguły mnie słyszą :decayed:

antenke chciałem krótką i taka właśnie jest, bez problemu w bagażniku się mieści, radyjko lubi poszumieć w mieście, ale mi potrzebne jest na trasy nie na miasto więc brak rf-gain mi nie przeszkadza.

to subiektywna opinia i bez porówniania do czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirio Omega jest dużo lepiej wykonana i połowę tańsza od Misouri, o tym że lepiej pracuje nie wspomnę.

wyssano z Ciebie kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co mi ktoś mówil, to w Omedze chyba nie można kabla przedłużyć? mówiono, że to dość specyficzna antena, aczkolwiek kto inny, nie w tym sklepie gdzie kupowałem zestaw.

może, ale spisuje się dobrze i nie narzekam, a zawsze można sprzedać i kupić coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest jak "ktoś mówi" :)

w każdej antenie można przedłużać kabel, ale o konkretną długość, a nie przypadkową.

A bzdury jakie opowiadają pewni "znający się" sprzedawcy rozkładają na łopatki.

Jak ktoś już chce Missouri - to wziąć ją w wersji Midland LC-59 - to samo, identycznie wykonane a 1/3 ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antenę dobierasz do swoich potrzeb dot. zasięgu , wygody użytkowania, jakości wykonania, a nie do radia

jak pisałem, dużo lepszym rozwiązaniem, lepiej wykonanym jest Sirio Omega 27 - warunek Oryginał - żółta zdrapka!

ale nie wałkujmy tego po raz setny, poczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(poniższe dotyczyło zamieszczonych przez kogoś wcześniej filmików, które zostały chyba wymoderowane)

To się nazywa krypto-reklama co jest surowo zabronione na forach!!!!

CZĘŚĆ wiadomości jak najbardziej poprawna, ale:

RADIA:

1. pierwszy test - po prostu tragiczny!!!!! Nie wierzę, że ten człowiek nie ma o tym pojęcia, ale pierwszy test jest o tyle bez sensu, że każde z tych radyjek ma inny wzmacniacz M.CZ. czyli "siłę głosu" - dla mniej wtajemniczonych porównanie - np. radioodtwarzacze - jeden gra głośniej, drugi ciszej - nie ma to nic wspólnego z jego jakością!!!!!

U tego człowieka najbardziej "szumiał" President Walker - a to z prezentowanych najlepsze radio

2. test z myszką - następne dobra ściema! Oczywiście test miałby sens, gdyby każde z testowanych radyjek miało włączony ten sam kanał (o czym na pewno bardzo dobrze wiedział gość na filmie), emisja zakłóceń generowanych przez tą myszkę będzie zupełnie inna na każdym kanale do zaniku włącznie

Po tym sorki - ale dla mnie jest to TRAGEDIA!

Przepraszam, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem... :)

ANTENY:

1. antena ma się pochylać podczas jazdy - totalna bzdura! - im bardziej będzie się pochylać tym gorzej wtedy pracuje !!!!

2. Zysk większość producentów specjalnie podaje w dBi a, nie dB - a to zasadnicza różnica

3. Moc anteny - to wartość jaką wytrzyma podając jej taki power od strony radia - czyli chodzi o jej wytrzymałość na podanie mocy - to nie zostało sprecyzowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fachowcem ;] wydaje mi się to wiarygodne. ja sam używam president johny II + missouri i jest gites. Kazdy bedzie polecał co innego taka prawda:wink: A co do giętkiej anteny, normalną rzeczą jest to że jak jedziesz z dużą prędkością to antena sie wygina do tyłu. Bzdurą jest tez to ze jak większośc kierowców robi, montuje antene po prawej lub lewej stronie auta a lepiej jeszcze jak na spadku dachu gdzie antena pochyla sie ku tyłowi. Mało kto wię że ulokowanie anteny na aucie ma duży wpływ na odbiór i poprawnośc działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zostawmy temat niech każdy oceni sobie sam. Na miisouri też psioczył a ja np z tej anteny jestem zadowolony. Gdyby każdy wiedział co ma kupic to tego wątku by nie było. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na takie podsumowanie:

chcąc się popisać wchodzisz w zakręt z nieudolnym użyciem "ręcznego" - na dziewczynie możesz zrobić wrażenie :shock3:, ale już np. w oczach patrzącego na to kierowcy rajdowego wzbudzisz coś takiego :facepalm:

tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...