Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gwint z regulacją twardości pytanie


plastuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :hi: Jest pytanie odnoście regulacji twardośći amortyzatorów gwintowanych, mianowicie czy te dwa nacięcia do tego służą??

fe39b4b1a111dcc1.jpg

Z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o te dwie dziurki? :decayed:

one są do odkręcania dekla, żeby wymienić wkład amora np przy regeneracji :wink4:

regulacja twardości jest u góry tłoczyska, tak jak na foto

10941722874.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :hi: Jest pytanie odnoście regulacji twardośći amortyzatorów gwintowanych, mianowicie czy te dwa nacięcia do tego służą??

fe39b4b1a111dcc1.jpg

Z góry dzięki :hi:

nie masz regulacji :tongue4:

slusza by odkrecic ta czapke wokol trzpienia by wyjac wklad :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :P

jeśli chodzi o tłoczek to ja mam taki jak ten od lewej to co mam regulacje czy nie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie kręć tego bo Ci olej ucieknie :decayed:

do dobry żart :naughty:

po odkręceniu nakrętki z dwoma okrągłymi dziurami nic się nie stanie, wyciągniesz wtedy tylko wkład amorka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :P

jeśli chodzi o tłoczek to ja mam taki jak ten od lewej to co mam regulacje czy nie :naughty:

nie masz, mam takie amorki u siebie sa bez regulacji to wytloczenie na klucz jest po to by ci sie tloczysko nie krecilo w trakcie montazu sprezyny i tego szajsu do kupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do d*py :decayed:

ide wkładfać ori zawieche szkoga mi gwinta męczyć po tych bryłach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do d*py :decayed:

ide wkładfać ori zawieche szkoga mi gwinta męczyć po tych bryłach :P

idz, idz :naughty:, mój zamarzł w takim położeniu :decayed:

321bm.jpg

ale już dogadałem zawieche ori z Moskalem, i na święta bedzie prawie seria :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co wylane?? Czy tak zglebiłeś mi jóż jedna nakrętka powiedziała dowidzenia :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co wylane?? Czy tak zglebiłeś mi jóż jedna nakrętka powiedziała dowidzenia :thuelka mbdown:

sam nie wiem co się stało :blink:, chyba się wylały suki i zamarzły, bo jak wczoraj podniosłem do góry, to koła zostały w takim położeniu jak na fotce, też myślałem że to nakrętki pękły, bo z tyłu są plastikowe :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorki jakby wylaly to i tak nic nie maja z wysokoscia auta ktora ustala sprezyna,ty go tak opusciles i nie mozesz podniesc teraz?czy jak rano przyszedles to tak juz wygladal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorki jakby wylaly to i tak nic nie maja z wysokoscia auta ktora ustala sprezyna,ty go tak opusciles i nie mozesz podniesc teraz?czy jak rano przyszedles to tak juz wygladal?

był podniesiony do góry , dojechałem w sobotę do mojej dziewczyny (25km), i jak wysiadłem to siedział już tak jak na foto jedną stroną:gwizdanie:, rano jak przejechałem z 200m druga strona siadła tak samo :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkręceniu nakrętki z dwoma okrągłymi dziurami nic się nie stanie, wyciągniesz wtedy tylko wkład amorka :)

który też jest w oleju :wink4:

mówię o swoim KW Variant 2 z regulacją twardości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkręceniu nakrętki z dwoma okrągłymi dziurami nic się nie stanie, wyciągniesz wtedy tylko wkład amorka :)

który też jest w oleju :wink4:

mówię o swoim KW Variant 2 z regulacją twardości

może przy amorkach z regulacją twardości tak jest, ale przy normalnych oleju tam nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :P

jeśli chodzi o tłoczek to ja mam taki jak ten od lewej to co mam regulacje czy nie :naughty:

nie masz, mam takie amorki u siebie sa bez regulacji to wytloczenie na klucz jest po to by ci sie tloczysko nie krecilo w trakcie montazu sprezyny i tego szajsu do kupy

a ja mam amortyzatory z regulacja twardosci i wygladaja tak samo :wink4: wciskam tloczysko do konca i krecac imbusem (tloczyskiem) rególuje twardosc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo dzięki Norka za podpowiedz lece do garażu jutro sprawdzić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastuch sprawa z regulacją twardości wygląda tak:

-tak jak mówił norka, wciskasz tłoczysko do końca, zakładasz imbus i kręcąc całym tłoczyskiem wyczuwasz lekki skok, wtedy zaczynasz regulować twardość (w prawo-twardo, w lewo-miękko)

-jest też druga opcja, w tłoczysku u góry jest mała śrubeczka imbusowa, nie musisz wciskać tłoczyska do końca, wystarczy że kręcisz tą śrubeczką i regulujesz twardość

twardość jest bez problemu wyczuwalna w rękach, przy maksymalnie skręconej twardości ciężko jest ruszyć tłoczyskiem :wink4:

na foto masz obydwie opcje, strzałką zaznaczona ta mała śrubeczka :wink4:

10941722874a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tam dodatkowo jest strzałka w oba kierunki[br]Dopisany: 10 Grudzień 2010, 17:41_________________________________________________

ide wkładfać ori zawieche szkoga mi gwinta męczyć po tych bryłach

mięczaki :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tam dodatkowo jest strzałka w oba kierunki[br]Dopisany: 10 Grudzień 2010, 17:41_________________________________________________

ide wkładfać ori zawieche szkoga mi gwinta męczyć po tych bryłach

mięczaki :kox:

Ja ponad tydzień jeździłem na -70 a drogi nie odśnieżone. Wysrała się nakrętka z przodu i ni huhu nie da się wyżej :wink4: czekam na paczke od Buby i przy wymianie wachaczy rozważe powrót gwinta :kox: Dzięki pany za info z gwinde :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...