Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Iplus, Blueconnect , Orange ?? Co wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Napewno ktos z was wie o co biega z tymi laptopowymi internetami . Byłem w punkcie Plusa i internet u nich jest do bani bo predkośc 1,8 MB a jak ściągne 1 GB czegos to mi spada prędkość do jakiejś minimalnej wartości :confused4: Więc taki internet jest troche do bańki :wallbash:

Jakie macie karty u siebie i z jakiego operatora ? Jakies plusy i minusy ?

Co byście wybrali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem przez chwilę iPlusa -

- długo się łączy,

- nowe wersje iPlus managera nie działają z niektórymi Vistami (ale podobno da się połączenie skonfigurować ręcznie) - ile namęczyłem się żeby dojść do tego, czemu net nie działał... :rant:

- w Poznaniu często łapał tylko CSD, czy to w piwnicy czy na I piętrze.

za to podobno opłaca się najbardziej w tej chwili ale limit transferu 1GB (down + up) to :shocked::polew: pewnie w ciągu mniej niż miesiąca pójdzie na samo surfowanie po stronach, na muzę czy filmy nie ma co liczyć... jest jeszcze drugi pakiet, tam są 4GB i chyba opłaca się bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez rok iPlusa używałem.

+ masz dostęp do internetu

- cała reszta :disgust: :

-wolny dostęp

-zrywanie się łącza podczas pracy

Po tym doświadczeniu mam dosyć przygód z przenośnym internetem.

Przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna zaleta takiego neta to mobilność (internet w domu, w piwnicy, w samochodzie, w lesie, w łóżku, itp.) Ale czy się opłaca? Dobra prędkość tylko w dużych miastach, ograniczenia transferu...Jak ktoś nie ma alternatywy, to chyba nie ma innego wyjścia.

Ja osobiście w 99% śmigam na iPlusie - bo jest wygodnie. I tyle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2,5 roku uzywam tylko blueconnecta......

I powiem wam, ze jestem zadowolona......

A co najwazniejsze.....mozliwa jest opcja bez ograniczen transferu..... :th:

Wiadomo....jak wszedzie zdazaja sie przypadki.....ze cos tam sie rozlaczy ....ale to raczej sporadycznie ......jak dla mnie przez ten czas 2,5 roku....prawie niezauwazalne........

Nie wiem jak jest z dzialaniem w innych miejscach niz w wawie....a tu smiga super......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam ORANGE użytkuje od 1,5 roku i to jest KOSMOS lezy gdzies to badziewie w szufladzie....

jak juz napisano :

+ ze jest internet

cała reszta to -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angela

Właśnie wydaje mi sie ze blueconnect jest najlepszym wyjściem . A powiedz mi ile płacisz za jaka taryfe ?

Mnie by interesowało ta opcja bez ograniczeń transferu a ona jest drozsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porownania co do innych....

Nawet nie wiem jak jest cenowo w innych sieciach.....

Tutaj jak pytalam.....to 69pln z limitem tylko nie pamietam jakim......w kazdym badz razie......jesli chodzi o sciaganie wiekszej ilosci transferu to sie nie oplaca.....

Ja mam opcje 99pln..... bez zadnego limitu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opcje 99pln.....

I chyba ja sobie takie cos wezme . A umowa jest na ile miesiecy , pewnie to zalezy od tego jaki abonament i ile aktywacja itp. ?

Internet bedzie używany w Warszawie a stałego nie chce bo dopiero co sie rozstałem z UPC :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bralam to byla umowa na 24 miesiace......ale teraz nie wiem....ale jest chyba mozliwosc na 12 miesiecy.....

Najlepiej podejsc do punktu i sie dopytac......nie chcialabym Cie wprowadzac w blad......bo 2,5 roku temu.....to ceny byly inne....i za aktywacje i wogole....teraz bezprzewodowy dostep do netu jest na porzadku dziennym....cenowo tez to inaczej wyglada......

Ja w kazdym badz razie jestem zadowolona......po 2 latach.....nie zrezygnowalam.....tylko przedluzylam na nastepny rok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdej sieci nie ma limitu czasowego. Jest limit transferu nawet w blueconnect w opcji 99 netto (120.78 brutto) jest to 5 GB później jest zmiana prędkości.

Zwróć uwagę na modemy w jakich cenach i jaki abonament cię interesuje. Jeżeli będziesz tego używał w Wa-wie to każda siec ma szybki Internet ale musisz mieć modem który tą prędkość obsługuje.

Porównaj sobie na stronach

http://www.iplus.pl/indywidualni-promocje-iplus-dla-ciebie.html

http://www.era.pl/pl/biznes/taryfy/blueconnect/w_komputerze

http://www.orange.pl/portal/map/map/int_costs?type=INT_HM_TALK&stamp=1193409142199

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie na stronach

Porównywałem , to róznie bywa z tymi operatorami dlatego pytam sie jak to w praktyce z tym badziewem :mysli:

angela

Dzieki za informacje dotyczace Blueconnecta.. dobra kobieto :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystam czasem z blueconnecta, mogę się podpisać pod tym co angela napisała.

Aaa, zmuszony jestem wtedy do korzystania z aplikacji interaktywnych (terminalowe), więc każde rozłączenie od razu widzę : nie ma tego sporo, nawet nie potrafię powiedzieć ile, także musi być ich mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raggaman tak na prawde to jest jedno i to samo.. Jedyna kwesia warta rozwazenia jest taka w ktorych miastach dany operator obsluguje 3G.. Ja tak czy siak bral bym oryńdża.. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...