Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nierówna praca, telepanie, brak mocy


Cin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolega ma problem z silnikiem. Po odpaleniu strasznie telepie nim chodzi strasznie głośno, brak mocy. Sprawdzane vagiem i 0 błędów.

Teraz pytanie jak można sprawdzić bez zdejmowania głowicy, przypuszczeń jest kilka może któreś wyeliminujecie.:

- Przeskoczony rozrząd

- Uszkodzona pompa

- Uszkodzone zawory

- I to najgorsze rozwalony tłok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku. Wcześniej były jakieś objawy, czy silnik chodził dobrze i nagle rano po odpaleniu silnik chodzi jak opisałeś? Chodzi tak zaraz po odpaleniu czy cały czas? Chodzi o zimny czy ciepły silnik? Przy odpaleniu było słychać coś niepokojącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi cały czas tak od razu po odpaleniu, oczywiste na zimny bo szkoda mi aby go rozgrzewać w takim stanie. Stało to sie nie wiem do końca ponieważ kobiecie dał auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi cały czas tak od razu po odpaleniu, oczywiste na zimny bo szkoda mi aby go rozgrzewać w takim stanie. Stało to sie nie wiem do końca ponieważ kobiecie dał auto.

powinien trochę pochodzić i może mu przejdzie. Jak długo stał to na początku może telepać trochę silnikiem. Sprawdź na początek filtr paliwa i świece może w ogóle nie zagrzewają cylindrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię ponieważ naprawdę chodzi jak traktor, tak jakby nie chodziły 1-2 cylindry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię ponieważ naprawdę chodzi jak traktor, tak jakby nie chodziły 1-2 cylindry.

no właśnie bo nie są zagrzane jak motor złapie temperaturę to powinny wszystkie zacząć chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego miał by zacząć pracować poprawnie?? Jak pompa nie daje ropy na cylinder to nie zacznie pracować albo jak jest przestawiony rozrząd to tez nic to nie da??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego miał by zacząć pracować poprawnie?? Jak pompa nie daje ropy na cylinder to nie zacznie pracować albo jak jest przestawiony rozrząd to tez nic to nie da??

a dlaczego miałby oda razu się rozrząd przestawić? do tego trzeba ostrego szarpnięcia i skąd wiesz że pompa nie daje ropy na cylinder??? Poluzuj przewody od każdego z cylindrów po kolei i niech ktoś kręci rozrusznikiem w tym czasie jak będzie leciała ropka to znaczy że na dany cylinder podaje. Tak się robi przy odpowietrzaniu układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cie martwić kolego, ale znajomy mial identyczne objawy w swoim afn, u niego to nastąpiło po bardzo mocnej jezdzie, rzucalo calym silnikiem na wolnych obrotach, dopiero po przekroczeniu 3 tyś ustepowalo. Okazalo się ze 2 tłoki pękły. Fakt faktem że silnik nie miał lekko w jego rekach, katowany na każdym kroku czy zimny czy ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to przypuszczamy w najgorszym wypadku. Kwestia czy w razie takiej awarii lepiej robić silnik ( na części mam zniżki) czy szukać nowego?? W przypadku pęknięcia tłoków ciśnienie nie powinno dostawać się do komory silnika i jak się odkręci korek wlewowy oleju to tamtędy się wydostawać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej diagnozować metodą dedukcji.

- Sprawdzić świece żarowe czy sprawne

- sprawdzić ustawienia znaków rozrządu (chwilka roboty, a jedna opcja może zostać wykluczona)

- jesli masz możliwość to pożyczyć manometr do spr kompresji (wszystko tutaj może sie wyjaśnić)

- do d*py ropka (może jakiś "szlam" został zalany :gwizdanie:)

- no i tak jak piszą inni pompa, wtryski

itd[br]Dopisany: 10 Grudzień 2010, 19:59_________________________________________________A najlepiej podpiąć na chwile VAG-a jeśli nie chcesz aby długo pracował w takim stanie - Prawde Ci powie..

i nie będzie trzeba wróżyć z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej podpiąć na chwile VAG-a jeśli nie chcesz aby długo pracował w takim stanie - Prawde Ci powie..

i nie będzie trzeba wróżyć z fusów

A możesz rozszerzy to z tym Vagiem co mogę zrobić i gdzie sprawdzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej będzie jak poczytasz tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0 bo za dużo by pisać co i jak

Po podpięciu na chwile na biegu jałowym mozna dowiedzieć się np: o kące wtrysku, stanie wtryskiwaczy ( czy wszystkie pracują i jakie mają korekcje) i wiele innych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekreślaj od razu tego silnika :wink4: sprawdź to co koledzy napisali, czyli: czy nie jest zapowietrzony układ paliwowy, czy nie jest przestawiony rozrząd i VAGiem korekcje, dawka, kąt wtrysku. Przy pękniętym tłoku powinno mocno dmuchać jak wyciągniesz bagnet oleju. Kolega miał kiedyś pęknięty tłok w innym aucie i po odpaleniu wręcz wypychało mu bagnet. Sprawdź na początek to co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak ciśnienia w układzie olejowym nie ma. Uszkodzone były wężyki od powrotu i zostały wymienione ( oczywiście to nic nie pomogło). Sprawdziłem pompa daje na każdy wtrysk. Zrobiłem rzuty z vaga wiem ze temperatura pracy nie jest odpowiednia ale nie mam serca kazać mu tak chodzić aby sie nagrzał. Cos ciekawego widzicie.

sss.jpg

ssssss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o ciśnienie w przypadku uszkodzonego tłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co maja świecę pali prawie na dotyk. Nierówno pracuje i jedynie do 3 tys sie kreci i nie ma mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...