Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] 1.8 benzyna+ gaz duże spalanie


mmaciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam audi a4 B5 1.8 z gazem (sekwencja esgiII) które według mnie strasznie dużo pali tz.

Tankuje za 40zł benzyne i 40zł gaz (Jest to ok 8l benzyny i 17l gazu...Wiem wiem teraz drożej ale akurat mam paragon sprzed miesiąca)

Autkiem za te pieniądze zrobie ok 130km (kręcenie auta do maxymalnie 3tyś obr)

na gazie ok 80-85km

na benzynie ok 40km

I teraz moje pytanko co może być nie tak?? Wiem wiem podłączyć pod vaga (Vaga nie mam, zastanawiam się nad kupnem, opłaca mi się?? podłączenie samochodu kosztuje ok 100zł a kabelek 50)

Do tego temperatura mi skacze. tz rozgrzeje mi się silnik do 90stopni podjade gdzieś zgaszę silnik na ok 15-30 min i temperatura do 60-70stopni spada. Normalne zjawisko czy cos nie tak??

Jakie macie sugestie co może być nie tak. I jak z kabelkiem dam rade sam zdiagnozować co się zepsuło??

Na serwis aktualnie za słabo z kasą. Może macie jakiegoś taniego mechanika co by mi zdiagnozował audice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku średnie spalanie gazu/benzyny to ok. 12l/100km..

Uszkodzony termostat może zwiększyć spalanie przez to, że silnik się nie dogrzewa..

Czy podczas jazdy temperatura Ci się waha ?

Ciężko wróżyć z fusów - a to czy wolisz zapłacić komuś 100zł czy kupić kabel kkl za 50zł - to już twoja sprawa :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sie waha. Spada, rośnie, to nie jest jakaś straszna dyskoteka ale właśnie w czasie jazdy rozgrzeje mi sie do 90 Stopni a potem spadnie na 70(bez gaszenia silnika) myślałem że to normalne, bo jest zima i silnik się ochładza. Dzisiaj np jezdziłem ok godziny czasu i według termometru nie zagrzał mi się ani razu silnik do 90 stopni. Nie przekroczyłem ok 80st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie termostat do wymiany.

Mój ADR przy jeździe mieszanej 70% trasa (ale odcinki po 20km) 30% miasto spala 10l. Przy jeździe trasa/miasto 50/50 bez szaleństwa po mieście spala około 10,5l. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz doszedłem do spalania 11l a o 12l/100km to już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się do tematu, również mam większe spalanie, przynajmniej takie wrażenie, a co do temperatury, dzisiaj jechałem 40km za miasto to wyjeżdżając z miasta miałem 90* zaś podczas połowy drogi temp spadła na jakieś 70-80*... Potem jak już wróciłem do miasta to znów 90C się utrzymywało normalnie.

Czy termostat może mieć duży wpływ na spalanie? Najczęściej w trasie mi spada temperatura do np. min 70C.

Dziwna sprawa bo tak jak u kolegi nie ma dyskoteki żadnej ze wskazówką, ale czasem spadnie ta temperatura.

P.s w jakiej cenie można kupić termostat i czy da rade go samemu wymienić, jeśli nie to jaki jest koszt wymiany +/- ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz przejdźmy do konkretów

1. Jak kupie kabelek to wyskoczy mi że termostat uszkodzony itp(przy okazji zobacze co się jeszcze dzieje, żal mi dawać 100-150zł za podłączenie jeśli da się samemu to sprawdzić)

2. Ta sama kwestia co kolega Luka3s. Ile może kosztować wymiana termostatu, termostat z tego co widzę na allegro to za 50zł chyba kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony termostat nie wywala błędu w komputerze, to jest zwykły termostat bez żadnych czujników. Jeżeli silnik ci się nie zagrzewa po takim dystansie do temperatury roboczej to termostat jest już do kitu i wymaga wymiany. Wymiana termostatu jakieś 50 zł nie więcej, do tego wypadałoby wlać nowy płyn chłodniczy, na forum panuje kult oryginalnego G12, ale może być dowolny dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On się zagrzewać to zagrzewa normalnie do 90C, ale po jakimś czasie jazdy najczęściej w trasie poprostu wskazówka spada na jakieś 70-80* po czym zmniejszając prędkość np. przejazd przez miasto spada znów na 90C i tak się trzyma, wyjeżdżam w trasę jade ok 110km, i wskazóweczka opada znów na jakieś 80*C +/- nigdy nie mniej niż 70*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat do wymiany i polecam wymienić na ori.Z zamiennikami różnie bywa ,raz kupisz dobry i będzie działał poprawnie,albo tak jak w moim przypadku 3 trefne zamienniki pod rząd.Tzn.jeden pochodził miesiąc drugi może ze 3.

Termostat można samemu wymienić,jednak w tym celu należy wejść pod auto,gdyż znajduje sie on przy pompie wody,należy też spuścić płyn chłodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to nie jest żadny trudny zabieg, to i raczej nie kosztowny, muszę podjechać na dniach z przegubem bo mi trachnął na amen, tzn. zaholować się. to i odrazu niech mi termo wymieni, ciekawe czy to poprawi coś z nadmiernym spalaniem :mysli: :mysli:, dzisiaj na vagu o sondzie nic nie było, tylko o jakiś "ANTYWTYSKACH" (??) - nie wiem co to jest i nie wiem czy może mieć to wpływ na większe spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego polecam ci kupić ori termostat tak jak koledzy wspomnieli cena w zależności od regionu Polski ja płaciłem 115zł (ŁÓDŹ) plus płyn dowolny polecam Cooler k2Zielony za 5L ok 35zł no chyba żę masz ograniczone fundusze to w tedy np termostat Wahlera wiadomo nikt w totka nie trafił :)

po tych zabiegach auto powinno ci trzymać 90 na blacie bez wachań spalanie powinno spaść.. :hi: Pozdro i do dzieła :)

Napisz jak już ogarniesz temat czy spalanie ci spadło itp itd :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo chętnie, jestem w trakcie ogarniania kasy na przegub i termo, na pewno jak się tym zajmę to dam znać w tym temacie myśle że dość istotna informacja dla kolejnych ludzi z tym problemem. Oby spalanie spadło. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem ten sam problem, wahania temperatury, większe spalanie. Wymień termostat, ja osobiście mam Wahlera i jest wszystko ok. Spalanie gazu przy dodatniej temperaturze: trasa 9.5 l miasto (warszawa) ok. 12 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...