Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alufelgi zimą


Nomal

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. kupilem takie fele ale w oryginalnej polerce.

Fele te sa barzo ciezko dostepne w rozmiarze 5x112.

Kiedys chcialem takie na lato ale , ze teraz mam 18 cali to zdecydowalem , ze kupie takie na zime :lol:

NIestety fele nie sa tak wypolerowane jak na fotce choc mozna taki efekt spokojnie osiagnac ( ta alumfelga doskonale sie poleruje)ale mija sie to z sensem bo sol zrobi swoje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więć na zimę alusy, Ok !, a może ktos poradzi czym je zakonserwować przed solą.

Może macie jakieś sprawdzone metody?

Ja niczym nie konserwowałem i nic im nie było.Standardowe mycie i nic więcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar na zime kupic alufelgi do audi 16` (latem jezdze na 18) i mam pytanie odnosnie ET czy felga do Audi a4 rocznik 2003 o ET45 i nie bedzie nic obcierac? i oponka jaka bedzie najlepsza 205/55 ??

Zapraszam do przeczytania REGULAMINu i udania sie do dzialu NEWBIE :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar na zime kupic alufelgi do audi 16` (latem jezdze na 18) i mam pytanie odnosnie ET czy felga do Audi a4 rocznik 2003 o ET45 i nie bedzie nic obcierac? i oponka jaka bedzie najlepsza 205/55 ??

Jaka szerokość tej felgi jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar na zime kupic alufelgi do audi 16` (latem jezdze na 18) i mam pytanie odnosnie ET czy felga do Audi a4 rocznik 2003 o ET45 i nie bedzie nic obcierac? i oponka jaka bedzie najlepsza 205/55 ??

Jaka szerokość tej felgi jest ??

To jest ta Felga z ET 45 szerokosc 7`

http://www.allegro.pl/item126135898_oryginalne_audi_2003_rok_jak_nowe_5x112_okazja_.html

[ Dodano: 14-10-2006, 19:15 ]

Hugo a wiec jak? beda pasowac te ? czy musze miec ET 45,42 a moze 35 bo sie nie orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii alusów zimą to wystarczy raz na dwa tygodnie je dobrze umyć a przy okazji cały samochód :cool1: i nic się im niestanie. Felgi lakierowane polecam przed zimą i raz w trakcie, potraktować woskiem aby syf z ulicy się tak nie kleił a felgi zawsze będą jak nowe. Inna kwestia felg polerowanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alu mozna smialo smigac nawet na 17 calach...

013_020.jpg

Takei wlasnie zakupilem na zime... :twisted:

Pozdrawiam :smile:

Co to za alu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na 17' 215/45 oponki Nokian WR G2 (polecam) z lekkim rantem ochronnym fele. Jedynym ryzykiem jeżdżenia zimą na alusach jest większa możliwość jej obicia lub otarcia o krawężnik no a wtedy sól dobierze się do gołego alu. Wszystko zależy od Ciebie. 15' - rozsądnie i bardziej komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zrzucić alusy do garażu i pomykać na stalówkach ponieważ jakto w zime bywa alu zawsze mogą się uszkodzić i będzie szkoda,a stalówki to pal licho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki na zimę to ostateczność. Jak ktoś ma możliwość to jeździ na alu. Zawsze lepiej założyć na zimę jakieś tańsze alu na sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jażdżę na alusach 17 i wczoraj właśnie wpadłem w dziurę, rano przyszedłem a tu mało powietrza, dopompowałem więc, moje pytanie czy teraz już będzie uchodzić czy tylko chwilowo cos naruszyłem ale po dopompowaniu będzie ok, dzisiaj napompowałem o godzinie 9 rano teraz jest 11.30 i narazie wszystko ok, ja też wolę jeździć w zimie na alusach bo jak mam pół roku śmigać na stalówkach to :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jażdżę na alusach 17 i wczoraj właśnie wpadłem w dziurę, rano przyszedłem a tu mało powietrza, dopompowałem więc, moje pytanie czy teraz już będzie uchodzić czy tylko chwilowo cos naruszyłem ale po dopompowaniu będzie ok, dzisiaj napompowałem o godzinie 9 rano teraz jest 11.30 i narazie wszystko ok, ja też wolę jeździć w zimie na alusach bo jak mam pół roku śmigać na stalówkach to :thumbdown:

jedź zobaczyć do wulkanizatora czy masz prostą fele i przy okazji zobaczysz czy opony nie uszkodziłeś :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jażdżę na alusach 17 i wczoraj właśnie wpadłem w dziurę, rano przyszedłem a tu mało powietrza, dopompowałem więc, moje pytanie czy teraz już będzie uchodzić czy tylko chwilowo cos naruszyłem ale po dopompowaniu będzie ok, dzisiaj napompowałem o godzinie 9 rano teraz jest 11.30 i narazie wszystko ok, ja też wolę jeździć w zimie na alusach bo jak mam pół roku śmigać na stalówkach to :thumbdown:

Może być, że felga na rancie się wygięła i powoli schodzi powietrze. Jeżeli jest mocno krzywa to na prostej jezdni przy większych prędkościach będzie bić. Obejrzyj dokładnie koło z obu stron.

Prostowanie aluminiowej felgi to koszt ok. 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...