Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Otwiera mi się centralny


coffee8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam B5 z 1995 roku w sedanie i centralny z kluczyka, bez pilota. Od 4 dni mam problem z centralnym, mianowicie po zamknięciu sam mi odbija i się otwiera. Czasami od razu, a czasami po chwili, a czasami po godzinie. Kiedy siedzę w aucie to zauważyłem, że najczęściej dzieje się to po wciśnięciu pedału hamulca i kiedy się puszcza hamulec to otwiera, ale to też nie jest reguła. Na odpalonym silniku, jak i zarówno na zgaszonym, czasami również mi otwiera, kiedy przekręcam kluczyk do zapłonu lub kiedy wyciągam kluczyk ze stacyjki.

Jeżeli macie jakieś pomysły, to proszę dajcie znać jak to w prosty w miarę sposób zdiagnozować bez VAG'a.

Myślałem, że to może wina mrozu, że coś lodzik przyblokował, ale wstawiłem na ogrzewany parking na 4,5 godziny, więc wszystko na pewno spłynęło i dalej to samo. Help...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem od czego zacząć, a nie chciałbym rozpierniczać wykładziny i gąbki wokół pompki, bo moge popsuć bez sensu, a i zimno na dworze, a może jest jakiś inny powód, może to coś ze stacyjką? Proszę, nawet najmniej prawdopodobne sugestie mogą być trafne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeden powód mialem to samo przyczyna byly zimne luty w pompce a dokladniej w ukaldzie scalonym pompki troche sie z tym nagimnastykowałem zanim to naprawilem ciezko bylo znalesc przyczyne jak juz wszystko dzialalo to jeszcze podswietlenia w srodku nie bylo ale i ten zimny lut znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeżeli pracuje mi pompka, tzn., że otwiera i zamyka, to nadal świadczy o tym, że to może coś być z pompką? :wallbash: Wyciągnąłem ją i gapiłem się w te układziki chyba z godzinę, aż mi oczy za uszy wyszły i nic szczególnego nie zauważyłem. Wstyd na Święta pojechać bez centralnego do rodziny :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co naprawiłeś zamek od bagażnika?? Bo u mnie właśnie jest taki sam problem. Po odłączeniu oświetlenia kabiny problem ustał tzn zamek się nie otwiera samoczynnie ale mam inne problemy po odłączeniu m.in. Brak oswietlenia kabiny po otwarciu drzwi oraz klamka bagażnika nie działa. Otworzyć bagażnik mogę tylko z centralnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak pompka.

Zamieniłem na chwilę pompkę z kumplem, który miał taką samą w Audi 80 B4, tylko, że jego była bez takiego jakby odpowietrzenia, miała tylko jeden wypust, ale symbol sie zgadzał i wtyczki tak samo, wszystko działało idealnie. Kupiłem sobie taką samą z 80 i dałem za nią 70 PLN, śmiga mi już drugi tydzień. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...