Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zaciśnięte hamulce z tyłu


Luka3s

Rekomendowane odpowiedzi

Siema... Dzisiaj wracając z trasy zauważyłem że blokują mi się koła... Nie mam zupełnie pojęcia czemu, fakt faktem że dawno już powinienem zmienić klocki hamulcowe z tyłu ( chodzi ogólnie o tył), jak zaparkowałem auto czułem taki smród spalenizny takiej jakby rozgrzanego metalu, jak dojeżdżam do świateł i hamuje nic nie słychać ale jak zaczynam ruszać słychać taki głuchy dźwięk.. tak jak by szczęka nie puszczała?.. :/ szczególnie słychać podczas małej prędkości... czułem nawet dzisiaj opór chyba pod czas jazdy tak jakbym na ręcznym jechał momentami, apropo ręcznego to też jakoś wyżej mi się teraz zaczął zaciągać :/ :thumbdown:

Niech mi ktoś powie mniej więcej o co chodzi bo się zamęcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że twoja wiedza jest dość niewielka, więc nie nabijaj postów jak nie masz nic do powiedzenia.

Jakim prawem SAME zaciski się zaciskają na tarczy ? Co mi da że tam zajrze?.. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciski nie zaciskaja sie na tarczy tylko klocki przy ich pomocy

trzeba rozebrac, wyczyścic, wymienic co potrzeba, przesmarowac i poskładac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciski nie zaciskaja sie na tarczy tylko klocki przy ich pomocy

trzeba rozebrac, wyczyścic, wymienic co potrzeba, przesmarowac i poskładac

Tak devek wiem, ale bodajże z tyłu klocek już się skończył dawno, ja w ogóle zapomniałem o tym tyle z przodu niedawno wymieniałem a o tyle zapomniałem, tarcze też na pewno do wymiany są. Jutro to wszystko postaram się rozłożyć.

Nigdy się nie zabierałem za takie rzeczy w sensie układu hamowania, mógłby mi ktoś przybliżyć jak wykonać operacje czyszczenia tego układu o czym właśnie Devek wspomniałeś?

Na dniach postaram się skołować pieniądzę na nowy zestaw, natomiast te kilka dni muszę jeszcze pojeździć bo na daną chwile nie mam gotówki, więc dobrze by było to jakoś naprawić chociaż tymczasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać że jak wciskam hamulec to słychać takie psss psss psss.. wcześniej tego nie było tak jakby powietrze gdzieś uciekało koło pedału hamulca... :wallbash:

Nie mogę podnieść auta bo cholera wszedzie snieg i lód i mi lewarek omyka..... na szrot ten samochód chyba oddam......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mam jak najbardziej coś do powiedzenia :cool1:

Nikt za Ciebie nie ściągnie koła i nie zobaczy co tam obciera ... :hi:

Jak sam wspominałeś, że wypadało by sprawdzić klocki i tarcze ... to dlaczego z łaski swojej nie możesz chociaż ściągnąć koła i zobaczyć ?! Czy to takie trudne ? Mówisz, że się Tobie lewarek ślizga, no bez jaj ... kawałek chodnika w zupełności wystarczy a jak nie ma nawet tego to łopata w dłoń to nie gryzie :rolleyes:

Odnośnie pedału to głowa pod pedał hamulca i niech ktoś naciśnie go ... wtedy będzie pewność czy to z pod pedału czy jeszcze coś innego.

EOT.

Jeszcze jedno, jak nawet nie potrafisz podnieść samochodu... to jak Ty chcesz się brać za hamulce tylne ? :mysli:

Nie wiesz nawet jak to tam dokładnie działa bo jak sam napisałeś co to Tobie da ... :shocked:

Oddaj to lepiej do mechanika bo czarno Cie widzę. :blink: Pół biedy jak byś siebie zabił... gorzej jak kogoś pociągniesz za sobą :thumbdown:

Ktoś tam jeszcze wyżej pisał o zatartym tłoczku lub prowadnicy.

odnośnie regenracji prowadnicy pisałem już wcześniej dokładnie jak to zrobić można w je znaleźć w moich "nic nie wnoszących postach".

Co do tłoczka to jak się zatarł to tylko wymiana go zapewne uratuje czyli robi się już kompletną regenerację zacisku ...

Smarować to można było wcześniej...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziękowania za wyczerpującą odpoweidź, znajdź kawałek chodnika u mnie w mieście to będzie wspaniała sprawa, łopata?. Nic z tego.

Jak się zamierzam zabrać? Normalnie, ucząc się na błędach, do tematu jak zwykle wiele nie wniosłeś tylko swoje wielkie mądrości w OT.

Martw się żeby ktoś CIEBIE nie pociągnął rozumiesz.. ;). Nie chce mi się zbyt dyskutować z Tobą bo to nie od tego temat, chcesz pogadać to zapraszam na prv i mi nie zaśmiecaj tutaj swoimi mądrościami na temat kawałka chodnika czy moich chęci do pracy. Chętnie bym zobaczył jak TY podnosisz auto w takich warunkach, wszędzie koleiny, lód, lub śnieg łopatą to sobię mogę pomachać. [br]Dopisany: 27 Grudzień 2010, 21:31_________________________________________________a co do zaprowadzenia auta do mechanika a i owszem niech on zmieni elementy, tylko wolałbym wiedzieć co kupić i gdzie żeby nie powiedział mi, że pół zawieszenia + tarcze, zaciski, klocki a nawet opona jedna jest do wymiany, niestety dziś na uczciwość liczyć nie można, stąd pytam. Serio, w Twojej wysokiej jakościowo wypowiedzi nie znalazłem zupełnie nic przydatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak miałeś przegrzane tarcze to powierzchnia mogła się zeszklić i będą się nadawać tylko do wywalenia :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy w porządku na dniach zamówię komplet cały wraz z klockami od Toma77.

I tak wcześniej były do wymiany już tarcze i klocki i tak...

Zabrałem się za przód a o tyle kompletnie zapomniałem i teraz wyszło szydło z worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz skoro nic nie znalazłeś to znaczy tylko jedno ;(

Nie chodzi tutaj o konwersacje na priv ... do tematu wniosłem ja najbardziej ... kwestia zrozumienia :hi:

:D

Ciekaw jeste Twoich wyników ... oj ciekaw :D

Widzisz wychodze z założenia ... "masz głowe u c**j to kombinuj ... " :przebiegly:

W kwestie ściągnięcia koła ... to możesz sobie darować ... :kwasny: W każdych warunkach idzie to zrobić ... kwestia pomyślunku :przebiegly:

Dla Ciebie nic to nie wnosi ... a szkoda to znaczy tylko jedno ... daj to do mechanika bo nic z tym nie zrobisz nie jesteś kompetentny .... tyle wnioskuje z Twojej wypowiedzi :decayed:

może jeszcze kolega Devastation coś doda ,,, :evil:

warnwarn.gifTo jest dział techniczny. Nie ma tu miejsca na osobiste wycieczki, czy uszczypliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę zamawiał komplet tarcz z klockami, a jutro najprawdopodobniej się tym zajmę (podjadę do znajomego do garażu), po skończeniu napiszę co było przyczyną i jak wyszło :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy z niecierpliwością :D

Sprawa z modem wyjaśniona na priv :cool1: Jego odpowiedź mnie w większości satysfakcjonuje :hi:

A żeby nie robić tutaj tak strasznej zbrodni przeciwko forum robiąc OT :D

Zapytam się nie skromnie jakiej to firmy części zamówiłeś z cenami bo chciał bym sobie porównać :D:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze Febi, Łożyska FAG, Klocki REMSA.

Coś jeszcze chciałbyś wiedzieć, żałosny człowieczku ? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ceny, to niech Cie nie interesują, nie mam ochoty się spowiadać TOBIĘ w jakich cenach dostanę te elementy ;).

Coś mi się wydaje, że w końcu się doigrasz. :cool1:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2010, 12:47_________________________________________________W sumie dobrze Ci idzie nabijanie durnych postów :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieram temat na prośbę :cool1:

Myslę że będzie tutaj konstruktywa rozmowa na temat :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do ręki lewarek i jak sie to mówi u nas "dwa gnoteczki" i tył autka mamy podniesiony :D

tylko weź to rób tak żeby się dało w razie "w" auto do jakiegoś mechanika dostarczyć (i to nie uszczypliwość tylko dobra rada z mojej strony)

prowadnice z Tyłu jeśli są zapieczone to kup nowe bo to nie droga sprawa a co nowe to nowe :) i oczywiście wszystkie gumy bo to podstawa !!!

klocki tarcze łożyska masz... :naughty:

i tak na przyszłość .. dla mnie auto to tylko auto ale jak wiesz że cos pada to od razu się za to bierz bo tak były by tylko klocki,gumy i prowadnice

a tak masz i tarcze :(

powodzenia :good::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...